Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Tak czytam o tych pstryczkach i zaczynam cieszyć się, że jest to element który w mojej skali ważności jest na jednym z ostatnich miejsc, bo widzę, że nieźle można na nim popłynąć...;)

 

Mam pytanie z trochę innej beczki. Kiedy montowaliście parapety wewnętrzne? Przed czy po malowaniu? Mam trochę wątpliwości z zaplanowaniem czasowym wykonania tego elementu.

 

Czy montował ktoś parapety z PCV? Generalnie warte polecenia?

nie ma nic bardziej złudnego jak myslenie, ze coś jest na ostatnim miejscu - potem sie obudzisz z ręką w nocniku.

parapety najlepiej montować przed tynkami - wtedy bedziesz miał ładnie obrobione.

parapety z PCV to nieporozumienie - moi Rodzice sobie takie zrobili takie i kiszka totalna - nigdy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

parapety z PCV to nieporozumienie - moi Rodzice sobie takie zrobili takie i kiszka totalna - nigdy więcej.

A co było nie tak? Nie szło doczyścić? Pękały? Zmieniał się kolor? U mnie w poprzedniej pracy zamontowali PCV i były OK z dokładnością do tego, że były białe i nałożone na stare betonowe, więc od spodu masakra.

W domu nie założyłbym sobie ani białych, ani PCV. Drewno i kamień nadają specyficzny "klimat" wnętrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pola walki z pstryczkami: goście od wykończeniówki mieli w jednym miejscu scalić 3 puszki. Nie wiem jak to zrobili, ale jedna z nich jest minimum 3mm za nisko. Udało mi się raz nałożyć ramkę, ale były takie naprężenia, że środkowy wyłącznik nie działał prawidłowo. Chyba będę musiał wyrżnąć/wypalić górną część tej puszki źle osadzonej puszki. Nie chcę ryzykować wykuwania całej.

Czujnik ruchu ma mocowania tylko na śrubki (nie ma łapek). W łazience górnej udało mi się założyć - puszka była poprawnie zamontowana. W tej na parterze jest za głęboko i otwór w płytkach jest przesunięty :( Trzeba będzie kombinować - albo wydziobanie puszki i wstawienie nowej, albo długie wkręty i kołki w dnie puszki.

 

Wniosek dla tych co jeszcze pstryczki mają przed sobą - sprawdzajcie dokładność osadzenia puszek w linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Ty to sobie wyobrażasz? a jak nie w linii to co? i tak to wychodzi dopiero po tynkowaniu, wiec co ma płacic za poprawki tynkarskie?

ciekawe co na to fachowcy od puszek

Możesz nie sprawdzać a potem się będziecie zastanawiać. Sprawdź dla świętego spokoju i niech gość od razu poprawia. Puszka po zamontowaniu na gips nie przesunie się przy tynkowaniu. Jedyny problem z tynkowaniem jest czy puszka potem będzie za płytko czy za głęboko. Wtedy nóż lub lutownica z grotem tnącym jak za płytko. Jak za głęboko - można wgipsować pierścień ucięty z innej puszki. Może inni mają jeszcze inne sposoby.

Jak sprawdzić: przy puszkach wielokrotnych składanych, wkręcić śrubkę w to samo miejsce pierwszej i ostatniej puszki (jeżeli nie są łączone zatrzaskami, to w każdą!!!), a potem sprawdzić poziom i odległość. Powinna być wielokrotnością 71mm. Jeżeli jest to różnica góra 2mm to da się wyregulować łapkami. Jeżeli 5mm - nie ma szans. Podobnie w poziomie.

 

Haku natknąłem się na takie wytyczne. Może Ci się przydadzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dla odmiany poszukuję kompleksowego wykonawcy instalacji grzewczej. Najlepiej takiego, który doradzi w doborze i zwymiarowaniu (kaloryfery, kocioł) dostarczy materiały i profesjonalnie wszystko złoży do kupy :)

 

Mogę polecić Adama Radaszkiewicza - 602253166, robił instalacje u wielu osób z grupy wrocławskiej, u nas także. Ale licz się z tym, że on okropnie zarobiony - właśnie czekam aż wpadnie do mnie poprawić jedną małą drobnostkę i tak czekam... i czekam ;) [ale ponieważ pan Adam na szpiegów na forum to może się w końcu doczekam? ;)]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine, ja robiłam wycenę w MSM na Tyskiej, Builder na Armii Krajowej, Millenium Project w Długołęce, Lech Bud na Sołtysowickiej i Dachy Czekaj pod Ostrzeszowem. Najpierw zdecyduje się, o jaką konkretnie dachówkę Ci chodzi, a potem roześlij zapytania do dostawców tego producenta. Od razu weź ofertę na akcesoria dachowe czyli folie, spinki, klamry, komunikację dachową i rynny. Jak będziesz miała wszystkie oferty, to porównaj wpisane ilości. Niektóre oferty wychodzą tańsze, bo nie policzyli wszystkiego. A jak się doda brakujące rzeczy, to wyjdzie drożej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Czyli parapety przed malowaniem... heh, chyba będę musiał zmienić harmonogram prac ;)

A osadzenie drzwi wewnętrznych? Też przed malowaniem?

 

A ja zapytuję, gdzie kupowaliście dachówki w dobrej cenie. Płaskie, jeśli to ma znaczenie. :)

 

Ja kupowałem w MSM Gaja na Tyskiej, ale słyszałem, że mają też tanie dachówki w http://www.dachyzblachy.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A osadzenie drzwi wewnętrznych? Też przed malowaniem?

Można pomiędzy ;) Pierwsze malowanie - parkiety - drzwi - drugie malowanie. Przy cyklinowaniu i osadzaniu drzwi zdarzają się uszkodzenia ścian. Poza tym trzeba czasem wyakrylować szczeliny i zamalować, więc drugie malowanie na końcu. Z drugiej strony - pierwsze malowanie wiąże się czasem z poprawkami gładzi, kurzem, czy większą ilością ludzi na budowie i drabinek/rusztowań. Lepiej żeby wtedy nie było parkietów i drzwi, które można nieodwracalnie uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...