Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Z pola walki z pstryczkami: goście od wykończeniówki mieli w jednym miejscu scalić 3 puszki. Nie wiem jak to zrobili, ale jedna z nich jest minimum 3mm za nisko. Udało mi się raz nałożyć ramkę, ale były takie naprężenia, że środkowy wyłącznik nie działał prawidłowo. Chyba będę musiał wyrżnąć/wypalić górną część tej puszki źle osadzonej puszki. Nie chcę ryzykować wykuwania całej.

Udało się - wyciąłem lutownicą górną część puszki zbyt nisko osadzonej i wyłączniki ślicznie się zazębiły. Z kolei naprężenia wynikały raczej z... faktu supermocnych zatrzasków do ramki. Jeden z 12 zatrzasków (ramka potrójna) nie załapał i ramka wciskała wyłącznik w puszkę. Pomimo tych naprężeń i wielokrotnego zdejmowania - nic się nie uszkodziło. Jak zakładałem Quattro to przy co trzecim założeniu - łamałem zatrzaski.

Odkryłem też czemu niekiedy wyłącznik mi się nie mieścił i musiałem podważać na chwilę "uwalniacze" - mam parę takich puszek, które mają lekko ścięte ścianki. W nich wyłączniki o 12 zaciskach (np. seryjne) mają ten drobny problem. No ale jak się już nauczyłem, to idzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Spirea - kolega ma już walizeczkę. Zabieram mu ją i z paroma własnymi elementami przywiozę w środę do Wrocka. E-mail'em przesłałem Ci telefon.

 

Jeżeli ktoś jest jeszcze zainteresowany, to proszę o kontakt ze Spirea lub ze mną. Za tydzień chciałbym walizeczkę odebrać. Wtedy będzie szansa na konsultacje elektroinstalatorskie. Teoretycznie mógłbym ich udzielić już w czwartek, ale dotarłbym do Wrocka około 19:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystamy ze zdalnych pulpitów, netmeetingów, wdzwaniania przez skype'a, VoIP, pracy na podwójnym VPNie, a do tego ja jestem maniaczką hamerykańskich seriali i lubię je oglądać na bieżąco [czyli parę GB tygodniowo łapię w sieci ;)]. Małż programista wdrożeniowiec i często pracuje w sieciach klientów, na ich serwerach itd - naprawdę potrzebujemy czegoś dobrego i stabilnego...

No tak - przy takich łączonych połączeniach wydajność będzie kluczowa. Ale odpowiedźcie sobie na pytanie na jakiej prędkości pracujecie obecnie bez przeszkód.

 

Co do stabilności, to ze swojego półrocznego doświadczenia z radiówką w domku i kilkuletniego w mieszkaniu mogę powiedzieć, że nie ma większych problemów z radiówkami w tej materii. Nie ważne, czy śniegi, deszcze czy inne wynalazki - łącze było. Jak nie było to albo nie było prądu gdzieś po drodze, albo się coś przepaliło - to akurat bardziej się może zdarzać radiówkom, bo w sumie masz to taki łapacz piorunów może być. Ale to są wyjątki.

 

Tak więc jeżeli znajdziecie w okolicy radiówkę gwarantującą potrzebną Wam przepustowość, a sam nadajnik nie jest jakoś masakrycznie daleko, to raczej możecie w to wchodzić. Ja wszedłem bo nie miałem innego wyjścia i póki co jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Czyli parapety przed malowaniem... heh, chyba będę musiał zmienić harmonogram prac ;)

A osadzenie drzwi wewnętrznych? Też przed malowaniem?

]

 

U mnie drzwi montowali po malowaniu - pilnowałem ich i tak się starali, że nic nie uszkodzili (listwy przykryły sporo nierównych zakończeń tynku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o walizeczkę to są tam ramki pojedyncze i klawisz we wszystkich kolorach, oraz jeden wyłącznik.

 

Do walizeczki dołączam mój osprzęt już zmontowany. Legenda: ramka - "r", płytka (klawisze, elementy centralna gniazdka i czujnika) - "p", linii Aquarella - "A", linia Base - "B"; kość słoniowa - "MF", grafit - "IS", perłowy - "PE"

- wyłącznik seryjny: B, r-MF, p-MF,

- wyłącznik roletowy z blokadą mechaniczną i elektryczną: A, r-PE, p-IS

- wyłącznik roletowy z blokadą mechaniczną i elektryczną: A, r-PE, p-PE

- gniazdko z klapką IP44: A, r-PE, p-PE

Zestaw w ramce potrójnej A, r-PE: czujnik ruchu p-PE, wyłącznik 3-klawiszowy p-IS, gniazdko p-IS

Gniazdko podwójne Schuko, monolityczne - PE

 

Do kolejki pisze się też Smok, ale chwilowo jest bez kompa i jestem z nim w kontakcie telefonicznym.

 

Co się tyczy "obsługi". Nie wiem jeszcze jak rozebrać czujnik ruchu :D Jeżeli ktoś ma wyczucie i ochotę, to demontuje na własną odpowiedzialność. Pozostałe elementy można demontować bez obaw. Klawisze należy albo zdjąć palcami (bardzo mocno trzymają i rzadko komu się uda), albo podważyć delikatnie cienkim śrubokrętem. Ja robiłem jednym i drugim sposobem i nie udało mi się porysować (to w sumie test czy to dobry osprzęt). Element centralny gniazdka jest na śrubce. Po zdjęciu klawiszy/el. centr. należy zwolnić zatrzaski ramki. Można palcami (po kilku takich operacjach palce mogą boleć, bo zatrzaski są mocne), ewentualnie lekko podważyć śrubokrętem zapartym z boku (trudno mi to wyjaśnić, ale chodzi o krótki ruch obrotowy). Jeżeli będę miał chwilę czasu (Niemcy na pokładzie), to przeszkolę Spireę.

 

W walizce są 4 reklamówki i można je sobie zabrać. Na stronie Efapela są dostępne PDF-y zarówno tej (Logus_90_broszura.pdf), jak i innych (Katalog_ogolny_2009.pdf. logus_technicky_2010_pl.pdf, cenik_logus90_v1_2010.pdf). Na czeskiej stronie znalazłem nawet takie z cenami w koronach (cenik_logus90_v1_2010.pdf, cenik_logus90_v1_2010.pdf). Najpełniejszy opis jest w logus_technicky_2010_pl.pdf.

 

Dwie ciekawostki:

1. Kolega oglądał 3 dni temu moje wyłączniki i się pytał czemu w walizce nie ma mojego koloru, bo ja miałem brązowe. Ja mam grafitowe w perłowych ramkach!!! Ten grafitowy zachowuje się chyba jak kameleon i wydaje się, że moje pstryczki są beżowo-brązowe :D W grafitowej ramce "trzyma" swój kolor.

2. Jeden klawisz wpadł mi pod drzwi. Drzwi się zablokowały, a klawisz się nie uszkodził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, gdzie najlepiej można sobie pooglądać dachówki? wiem że na tyskiej mają tak fajnie to wyłożone, ale chyba niewiele tego tam.

 

dużo dachówek do pooglądania jest w budinpolu na traktatowej oni są składem fabrycznym dla braasa i ruppceramiki mają też inne (co nie znaczy że najtańsi)

a co do wycen w msm to zwróć uwagę na ilość sztuk oni liczą tam bardzo dokładnie prawie co do sztuki:) i porównaj jeszcze gdzie indziej cenę za szt.

 

ogólnie to membrany taśmy i inne szpargały dachowe dużo taniej w sklepach internetowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam tak jak wy dobrych doświadczeń z msm. Kupiłem dachówkę ale wyliczyli mi jej za mało (Creaton). Zapomnieli, (a wspominałem) że podnosiłem ściankę kolankową o 2 cegły i tym samym wydłużałem krokwie. Niestety na dodatkowe dachówki czekałem 4 tygodnie , nie mówiąc już o zakończeniu gąsiorów (6 tygodni). Oczywiście transport dodatkowych dachówek na mój koszt. Miałem nauczkę i już tam nie kupuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze dokupic jedna ramke do kontaktu simon classic w kolorze grafitowym.

Gdzie moge to zrobic bez problemu?

Nie oplaca mi sie znowu zamawiac przez Internet i placic za przesylke.

Pozdr.

Może skontaktuj się z p.Łukaszem z firmy Instel - ja u niego brałem swojego pstryczki. Może przy okazji innego zamówienia sprowadzi i Tobie tą ramkę. Majla do niego mam następującego: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! Najpierw dobra wiadomość - IDZIE WIOSNA!!!! Ukorzeniony jesienią pigwowiec właśnie mi zakwitł na oknie (zimował w domu) - ma 4 centymetry i już kwitnie, bestia :)

 

I pytanko mam: jakie macie "budy" w charakterze zaplecza budowy? jak duże, gdzie nabyte? a może ktoś odda w moje dobre ręce w przystępnej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dachówkę ale wyliczyli mi jej za mało (Creaton).

A nam z kolei prawie o palete za duzo :D

Ale musze powiedziec, ze nam sie doskonale wspolpracowalo z MSM.

Chyba jestem ogolnie dziwna jakas, bo raczej jestem zadowolona z ekip i zakupow budowlanych... Oby sie nie okazalo, ze wynika to z mojej nieswiadomosci i zbyt wielkiego optymizmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...