Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

ja sem z gminy Siechnice, ale niestety ponieważ moja papierologia była załatwiana poprzez firmę to nie wiem dokładnie jak to wyglądało, ale trochę trwało to fakt.

Załatwienie wszystkich dokumentów wraz projektami przyłączy itp oraz PNB zajęło rok. Może dużo, może mało - jak wcześniej już wspomniałem nie wiem, bo nie ja to osobiście robiłem.

 

W przyszłym tygodniu lecę do Polszy to mogę popytać bo mam wielu znajomych w Radwanicach co się budują/wali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Havena, u nas też ;)

 

Słuchajcie, jak to jest z PNB? Tzn. czy zawsze są sąsiedzi powiadamiani? gmina Siechnice. Jak to było u Was? I ile trwało.

zawsze sa powiadamiani, mają możliwość wglądu w Twój projekt, moga wnieść zastrzeżenia, ale w 95% nikt nie idzie zobaczyc Twojej dokumentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My właśnie dostaliśmy pozwolenie i powiedzieli nam, że tylko my jesteśmy stroną w sprawie i sąsiedzi nie są powiadamiani, bo mamy ustawowe odległości budynku od granicy. Podobno w niektórych gminach można sobie skrócić czas oczekiwania na pieczątkę o ostateczności decyzji po złożeniu oświadczenia o tym, że nie będzie się wnosić sprzeciwu. Tak chcieliśmy zrobić jako, że tylko my byśmy coś takiego napisali, ale okazało się że w naszej gminie (Oława) nie można tak zrobić i musimy czekać te 14 dni, chociaż wiadomo, iż my się nie odwołamy... Podobno we Wrocławiu bez problemu takie oświadczenia przyjmują...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to na pewno gmina wysyła info do sąsiadów?

z tego co kojarzę to mój wniosek był składany w wydziale architektury we Wrocku, po otrzymaniu pozwolenia faktycznie czekałem chyba ze 14 dni na "nabranie mocy ustawowej" gdzie teoretycznie w tym czasie sąsiedzi mogli zgłaszać pretensje. Po tym czasie grzecznie musiałem się do nich wybrać żeby przyklepali mi papier i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, Madeleine proponuję, abyś spytała osobę, która prowadzi twoją sprawę o pozwolenie w starostwie
już dzwoniłam do starostwa, ale jeszcze nie mam przydzielonej osoby do prowadzenia sprawy. Tyle, że mnie pani zastrzeliła tym możliwym ryzykiem informowania sąsiadów (powiedziała, że MOŻE będzie trzeba - ale już nie chciałam dopytywać, od czego to zależy, bo mam szansę 33%, że to będzie ona, więc wolę jej nie irytować niepotrzebnie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz to pojechałeś zobacz na swoje PnB tam są strony postepowania wymienione

nie wiem po czym pojechałem, napewno nie po bandzie. Jak się budujesz w szczerym polu to nie ma kogo powiadamiac.

Na moim PnB sa nazwiska i adresy wszystkich sąsiadów, nawet tych po 2 stronie ulicy(chyba z gorliwości).

Tylko jeden był w starostwie obejrzec projekt zamienny i zgłosił protest - mam linie zabudowy na 10m od ulicy a zrobiłem taras na 6m. Na Jego nieszczescie nie doczytał, że wystapiłem do gminy o zgode na zrobienie tarasu. Ale sie pieklił o to.Choc nie wiem czemu, bo akurat ten taras jest po drugiej stronie budynku i w żaden sposób nie wpływa na Jego budynek.

Ale jak sie ma takiego sąsiada.... to różnych rzeczy mozna się spodziewac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić Adama Radaszkiewicza - 602253166, robił instalacje u wielu osób z grupy wrocławskiej, u nas także. Ale licz się z tym, że on okropnie zarobiony - właśnie czekam aż wpadnie do mnie poprawić jedną małą drobnostkę i tak czekam... i czekam ;) [ale ponieważ pan Adam na szpiegów na forum to może się w końcu doczekam? ;)]

 

Dzięki bardzo, uderzę do niego.

A przy okazji czy ktoś zna i może polecić albo odradzić firmy: Rado Posadzki (od wylewek), Oscar-bud (tynki maszynowe - http://nasze-tynki.pl/ ).

Albo polecić jakieś inne z tych "dziedzin" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, uderzę do niego.

A przy okazji czy ktoś zna i może polecić albo odradzić firmy: Rado Posadzki (od wylewek), Oscar-bud (tynki maszynowe - http://nasze-tynki.pl/ ).

Albo polecić jakieś inne z tych "dziedzin" ?

Adama nie ma we Wrocławiu do końca tygodnia.

Do wylewek moge polecic Jarka Korólczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...