Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

O, Wojgoc, wierzysz w znaki zodiaku? 8)

 

Wszystkie uwagi Frankai czytam z dużym zaciekawieniem. Ale było zacząć od końca, że to wszystko dla fanów DIY :p

W każdym razie, już bez żartów, mamy widzę podobne założenia z włącznikami. Z tym, że zastanawiam się nad koniecznością czujnika ruchu w łazience (bez okna) i garderoby.

No i w garażu robimy.

 

 

edit.:

Spirea, artykuł dla Ciebie do poczytania ;)

http://www.huffingtonpost.com/heidi-grant-halvorson-phd/girls-confidence_b_828418.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

ja wiem czy ja wierze? i tak i nie. kiedyś byłem prawdziwym skorpionem o ciętym języku i nie tylko, teraz z lekka wydoroślałem, ale lepiej miec we mnie przyjaciela jak wroga.

Zastanawiam, czy jak mam w garazu sam włącznik na swiatło to czy moge go jeszcze zmienic na czujnik ruchu - ale chyba tak bez nawet wiekszych przeróbek tynkarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Wojgoc, wierzysz w znaki zodiaku?

Wierzyć nie wierzyć, ja jestem potwierdzeniem tego co się pisze o Bliźniakach a moja żona o Koziorożcach. Próbka może mała, ale póki co potwierdza. ;)

Na marginesie - połączenie... jedno z najgorszych możliwych, ale jakoś dajemy radę tych już paredziesiąt lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam, czy jak mam w garazu sam włącznik na swiatło to czy moge go jeszcze zmienic na czujnik ruchu - ale chyba tak bez nawet wiekszych przeróbek tynkarskich.

 

Jeżeli masz zero w wyłączniku to możesz. Do czujnika podpinasz fazę i zero, a na wyjście z czujnika dajesz korespondent (ten kabelek który szedł na lampę). W tym przypadku możesz korzystać z funkcji On-Auto-Off, jeżeli takowy byś miał.

 

Możesz też dać czujnik na trasie kabla lub przy lampie. Korespondent podpinasz wtedy na "L" czujnika, a z czujnika ciągniesz korespondent to lampy. Pamiętaj, że nie jest zalecane, żeby czujnik "patrzył" na lampę z małej odległości. Oczywiście zawsze można część kopułki zaślepić. To co napiszę to lekkie gdybanie. Problem dotyczy chyba zwłaszcza tych "lepszych", który mają zabezpieczenie przez "podpełzaniem". Większość czujników analizuje zmianę promieniowania podczerwonego. Pojawi się "ciepły" obiekt (człowiek, zwierzę, itp.) to następuje załączenie. Po okresie bez zmiany rozkładu promieniowania cieplnego, czujnik się wyłączy. Także jak się nie będziesz ruszał. To ma taki minus, że złodziej (jak czujnik jest podłączony do alarmu) może powolutku podpełzać i czujnik nie zadziała. Lepsze czujniki (czujniki ruchu i przebywania), wyczuwają także sam fakt przebywania danej osoby w zasięgu. Pytanie czy po załączeniu lampy, nie będzie ona interpretowana jako osoba, bo wtedy się nie wyłączy.

 

Inna opcja to wyłącznik radiowy. Przy lamie moduł rozłączający, a czujnik z nadajnikiem gdzie wygodnie. Tego jednak nie ćwiczyłem, bo nigdy nie było potrzeby

 

Jeszcze przypomnę dla tych co dopiero planują instalację: róbcie w rurkach - zmiany są o niebo łatwiejsze!!! Różnicę w cenie (w rurkach ciut drożej) można zniwelować, kując bruzdy samodzielnie, lub niskopłatnym osiłkiem. Koszt kabli wówczas jest niższy, więc wyjdzie na jedno lub w rurkach taniej.

 

Co się tyczy "tricków" przy przeróbkach:

1. Do wykrycia trasy kabla służą detektory. W zależności od ceny (mój 250zł), potrafią wykryć kable na głębokości 1-10 cm, a może i więcej. W zależności od funkcji, wykrywają kable pod napięciem lub nawet bez. Można więc czujnik założyć na trasie kabla wpinając się w niego. Rozmiar czujnika, zamaskuje wkucie.

2. Brakujące zasilanie można czasem zdobyć z sąsiedniej puszki, po tej samej stronie ściany czy z drugiej. Czasem wierci się dziurę w kształcie litery "V", np. jeżeli w wyłączniku nie masz "0", a 30cm obok jest gniazdko. Wiercąc pod kątem dziury spotkają się gdzieś w środku ściany i przepchniesz przewód.

3. Wykrojnik do puszek jest urządzeniem tak precyzyjnym, że dołożenie nowej puszki też nie jest problemem. W tym tygodniu zrobiłem u synka dodatkowy wyłącznik, a ściana jest dawno pomalowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś byłem prawdziwym skorpionem o ciętym języku i nie tylko, teraz z lekka wydoroślałem, ale lepiej miec we mnie przyjaciela jak wroga.

.

 

strach się bać :p

ale dobrze wojgoc, że już z lekka wydoroślałeś;)

 

teraz jeszcze Frankai uwierzy, że kobiety widzą w stereoizometrii i będzie cudownie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jeszcze Frankai uwierzy, że kobiety widzą w stereoizometrii i będzie cudownie;)

Że co? Że jak? Że może chodzi o coś z wyobraźnią przestrzenną? Ależ oczywiście że kobiety takową posiadają. I nie posiadają też. Tych drugich jest 90%. Wśród nich są moja żona, jej siostra, moja mama i wiele innych wokół. Musiałbym się mocno nagłowić które mają. Znam za to przykład odwrotny - faceta, który totalnie nie ma takowej.

Frankai jest konserwą i dopóki ktoś mu nie udowodni, że się myli, to zostaje przy swoich poglądach :p

A propos wcześniejszych dysput - dzisiaj 2 kolejne przypadki na drodze, o których wiedziałem, że za kierownicą jest kobieta i jeden że mężczyzna. Zastanawianie się pół godziny czy wyprzedzić (to mógł być też "kapelusz"), oraz zatrzymanie się 7 metrów przed linią "ustąp" (typowe dla kobiet), "test łosia" z użyciem rowerzysty przy dużej prędkości (typowe dla "zimnego łokcia"). Schematy się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wcześniejszych dysput - dzisiaj 2 kolejne przypadki na drodze, o których wiedziałem, że za kierownicą jest kobieta i jeden że mężczyzna. Zastanawianie się pół godziny czy wyprzedzić (to mógł być też "kapelusz"), oraz zatrzymanie się 7 metrów przed linią "ustąp" (typowe dla kobiet), "test łosia" z użyciem rowerzysty przy dużej prędkości (typowe dla "zimnego łokcia"). Schematy się sprawdzają.

 

 

Kiedyś naukowcom wyszło, że izraelscy piloci mają dużo więcej córek niż to statystycznie możliwe - w zasadzie "niesterowany" rozkład płci noworodków oscyluje wokół pół na pół, a ci piloci mieli jakieś 80 procent córek.

Czego to dowodzi? Otóż badanie przeprowadził naukowiec (płci nieistotnej), który zwrócił uwagę na to, że jego znajomi piloci mają przeważnie córki... Ergo: jak sobie odpowiednio dobierzesz próbę, to udowodnisz każdą tezę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest stereoizometria?

 

U mnie jest kompletnie inaczej niż u Frankai (co oczywiście niczego nie dowodzi, bo kontrprzykład to nie jest próba statystyczna) - mój mąż kompletnie, ale to kompletnie nie ma orientacji ani wyobraźni przestrzennej, ja wprost przeciwnie.

 

Ad. walizki - po kilkunastu telefonach i niespodziewanych zwrotach akcji oraz kilkakrotnych zmianach ustaleń dot. miejsca spotkania (w razie, jakby ktoś nas chciał na tym przyłapać), walizka została przekazana.

 

Większość czujników analizuje zmianę promieniowania podczerwonego. Pojawi się "ciepły" obiekt (człowiek, zwierzę, itp.) to następuje załączenie. Po okresie bez zmiany rozkładu promieniowania cieplnego, czujnik się wyłączy. Także jak się nie będziesz ruszał.

No właśnie, przy korzystaniu z łazienki to może być kłopotliwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...