Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

jak sobie odpowiednio dobierzesz próbę, to udowodnisz każdą tezę. ;)

Próba z dzisiejszego dnia jest niewiarygodna, aczkolwiek potwierdzająca moje wcześniejsze obserwacje. Wieloletnie. Dobra - mała korekta - ocena kto jest za kierownicą: "facet w czapce", "baba", "zimny łokieć" odnosi się do Polski. Zafałszowana może być tylko wpływem dominującej pozycji mężczyzn za kierownicą, a tym samym brakiem praktyki u kobiet. Tak czy inaczej nie mówię tutaj o próbce na poziomie 20 pilotów, a zapewne kilku tysiącom obserwacji. Jeżdżę rocznie ponad 50 kkm, więc próbka jest też rozłożona terytorialnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izraelscy piloci mają dużo więcej córek niż to statystycznie możliwe

Słyszałem kiedyś, że faceci mający typowo męskie zawody, mają więcej córek. Podejrzewam, że nie 80%, a więc trudno mi to zweryfikować. Zresztą jakie są to typowo męskie? Górnik, kowal,... coś jeszcze? W rodzinie pradziadek był kowalem i miał 2 synów i 10 córek. No ale jeden przypadek, to żadna próbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. walizki - po kilkunastu telefonach i niespodziewanych zwrotach akcji oraz kilkakrotnych zmianach ustaleń dot. miejsca spotkania (w razie, jakby ktoś nas chciał na tym przyłapać), walizka została przekazana.

 

No właśnie, przy korzystaniu z łazienki to może być kłopotliwe ;)

He, he - cały Smok. Jeszcze go nie spotkałem, ale z rozmów, emalii i forum, mam już odpowiednie zdanie ;)

 

A w czym problem? Że siądę na muszli i światło mi zgaśnie? Jak wstanę to się zapali. W wannie podobnie. Zresztą zdarzało mi się już relaksacyjnie usnąć, więc dobrze jak się światło wyłączy. W nowym domu wanna będzie cieplejsza i dużo większa, więc i spanko przyjemniejsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie mogą, ostatnio jeden taki urodził. Jego partnerka życiowa również była po operacji zmiany płci i się udało.

Powiem brutalnie: taki z niego facet jak z koziej dupy trąbka. Niektórzy lubią rozgłos bez względu na formę. Inni (dziennikarze) walą takie nagłówki (zwłaszcza w internecie), żeby masy czytały i najlepiej nic nie zakumały, poza durnawym tytułem. Skoro kobieta zostawiła sobie całe organy rozrodcze, to jaki z niej facet? Zmieniła sobie imię? Są imiona typu Tracy, które nie mówią czy to kobieta czy mężczyzna, zresztą żaden wpis do ewidencji nie rozstrzyga o biologii. Przebierańców jest cała masa. Jaki jest wyznacznik czy ktoś jest kobietą czy mężczyzną? Jak dla mnie właśnie te organy.

Na marginesie - współczuję tym co zmieniają płeć. Z kolei śmiać mi się chce z prawa o niedyskryminowaniu i jak muszą się nagimnastykować Amerykanie z tą swoją poprawnością. No bo czy facet w okresie przejściowym, kiedy już się ubiera w sukienki, a ma jeszcze kuśkę, powinien korzystać z damskiego czy męskiego WC? A z prysznica? A gdybym był w wojsku, które to w warunkach polowych korzystało i może i dalej tak robi, z pryszniców grupowych, to wolałbym już być pod nim z kobietą niż z gejem. Dla obydwojga teoretycznie stanowię przedmiot zainteresowania seksualnego, ale niekoniecznie z wzajemnością ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby transseksualiści mieli wesołe życie, w jakiejkolwiek fazie transformacji. I nie jest to bynajmniej wydumany problem Amerykanów, w Polsce też się zdarzają ;)

 

A w czym problem? Że siądę na muszli i światło mi zgaśnie?

Niektórzy w łazience czytają, to może być kłopotliwe ;) Stąd cenna Twoja rada, że niektóre czujniki wykrywają również nieruszających się ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy w łazience czytają, to może być kłopotliwe ;) Stąd cenna Twoja rada, że niektóre czujniki wykrywają również nieruszających się ludzi.

Ja też czytam :) W obu łazienkach światło w pobliżu "czytelni" świecone jest na stałe ;) To na czujnik to tylko na szybkie wejście i wyjście.

 

Co do czujników przebywania. Przejrzyj sobie czujniki Stainela oraz te które rozprowadza Astat w Poznaniu (mają stronkę z tym czym handlują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany i mój małż na to nie wpadł :o co za niedopatrzenie....

a swoją droga wiele bym dała za jakąś nieprzemakalną wersję laptopa do wanny [bo kilka książek już zdołałam utopić]...

Skoro dali gniazdko na sztywno, to znaczy, że może stacjonarny wpakują na wózek i będą wozić do WC.

 

No to wiele daj. Są netbooki w wersji Army. Jak patrzyłem na cenniki 7 lat temu, to zwykłe kosztowały po 3 000 netto, a wersja Army 20 000 :D

Ja nieraz miałem swojego w wannie. I nie utopiłem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Claris chcąc odszukać najprostszy link do katalogu technicznego dla Ciebie natknąłem się na informację, że Logus ma też gniazda do odkurzacza centralnego!!! No a ja takowy mam, więc... szlag mnie trafił. Bo gniazda mam prostokątne duże. Na szczęście nie ma dla linii Aquarella czy Base, a tylko dla Metallo, Crystal, Arbore i Petra, więc pewnie odpuszczę i nie będę wykuwał i malował ;) Gdyby jednak ktoś chciał, to może rozważyć i ten osprzęt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja też Skorpion :)

 

Frankai, zaintrygowałeś mnie tymi czujnikami. Faktycznie, może warto w wiatrołapie coś takiego zrobić. Zainteresowało mnie też zrobienie czujnika na poddaszu na korytarzu. Na korytarzu 4,68 m wychodzi 4 drzwi, 5 drzwi są już naprzeciwko schodów. Może też warto wrzucić ten czujnik. Musimy przemyśleć sprawę. Ale czujnik to już instalacja inteligentna?

 

Madeleine, dzięki za link ;) poczytałam... u mnie to chyba jeszcze bardziej skomplikowane ';)

 

Słuchajcie, po poleceniach z forum próbuję się skontaktować z elektrykiem Panem Kocotem. Macie może do Niego jakiś inny namiar poza komórka podawaną na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też warto wrzucić ten czujnik. Musimy przemyśleć sprawę. Ale czujnik to już instalacja inteligentna?

Nie - czujnik nie świadczy o inteligencji. Ja ich mam sporo, a mam zwykłą :)

 

Pamiętaj, że czujniki mają swoją specyfikę. Wykrywają lepiej ruchu po okręgu niż po promieniu. Poza tym - każdy ma swój zasięg. Warto by było zrobić testy, czy w danym miejscu ogarnie każde drzwi i schody. Jeżeli nie - może trzeba dać 2 czujniki. Mój na suficie, czasem ma "spóźniony refleks". Z kolei ten Efapela w wiatrołapie, wydaje mi się być rewelacyjny. Potrafił zauważyć mnie przez szparę w uchylonych drzwiach rzędu 1-2 cm.

 

A tak w ogóle - moja budowa to tylko 100km od Wrocławia. Może jednak warto przyjechać i ocenić co i jak działa? Mam już 60% osprzętu założone i to tego najważniejszego. Dziś pewnie reszta którą już kupiłem. Pozostaną mi tylko gniazdka RTV/PC/tel. i parę miejsc, gdzie miałem wątpliwości. Część z nich się rozwiązuje i w poniedziałek lub wtorek, przytargam z Poznania te braki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...