Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Frankai.Mam rozumieć, że jak napiszesz coś na forum co np. mi wyda się takie czy siakie, to mam napisać na PRIV'a, a Ty ewentualnie zedytujesz tego posta?!

Jakaś paranoja - napisałeś tak jak uważasz i koniec kropka. A ja mogę mieć inne zdanie i to napisać. Wymiana poglądów wbrew retoryce nie których, nie oznacza zaraz ataku i obrony.

 

Natomiast życzę sobie i innym forumowiczom, aby to forum pozostało tematycznie związane z budową i wzajemną pomocą ludzi, którzy czasem ciężko walczą o swój dom.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

ja nowy tutaj, jak widzę po ostatnich postach tematy tutaj są różne, ale jana razie potrzebuję pomocy bardziej merytorycznej.

 

Otóż mam do wyboru dwie ekipy budowania SSO

1. MANKO-BUD Czesłąw Ciapka, z Jelcza Laskowic

2. Krzysztof Krawczyk, Siechnice

 

Może ktoś może coś mi o nich opowiedzieć ?

 

Bo w sieci ani o jednym, ani o drugim nic nie mogę znaleźć ...

 

 

Pozdro

Qubeczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w sieci ani o jednym, ani o drugim nic nie mogę znaleźć ...

 

 

Jak nie znajdziesz, poproś ich o podanie adresów z 3 ostatnich budów i sam przejedź się porozmawiać z właścicielami. Później do tego dobrze spisana umowa oraz jak najlepszy kierbud jakiego możesz zatrudnić. Najniższa cena nie zawsze jest wyznacznikiem, przez to po dwóch miesiącach budowy musiałem pogonić pierwszą ekipę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo włożyłam kij w mrowisko? Cieszę się, że większość Grupowiczów dostrzegła w moim poście kluczowe słowo "stereotyp" i zrozumiała sens mojej wypowiedzi zgodnie z tym, co chciałam nią wyrazić. Posłałabym buziaka, ale zagrypiłam :)

 

 

A z innej beczki - wierzycie w różdżkarzy? chcemy wybrać miejsce na studnię - małżonek stwierdził, że sam weźmie jakąś witkę i osobiście wyszuka "żyłę" wodną. Korzystaliście z takich usług w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki - wierzycie w różdżkarzy? ...

 

Witaj. My korzystaliśmy z różdżkarza jak mieliśmy plan wiercenia studni bo wodociąg był bliżej nieokreśloną przyszłością. Wyszło bardzo słabo - ekipa która przyjechała do wiercenia znała ten teren i na tyle wątpiła w to co powiedział różdżkarz (wg niego woda na 8-10m), że nawet sprzętu nie rozstawiali i pieniędzy za przyjazd nie chcieli. Później sąsiad z działki około 60m dalej wiercił studnię i woda była na około 30m co potwierdziło słowa "mojej" ekipy wiertaczy. A dla nas odwiert na 30m był już nieinteresujący ekonomicznie. Skończyło się zbieraniem deszczówki do zbiornika 10m3.

Pozdrawiamy

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas był różdżkarz (ja o mało nie popłakałam się ze śmiechu na samą myśl) raczej twardo stoję na ziemi, ale studniarz chciał, Pan chodził mierzył, z wahadełkiemi i bez określił gdzie woda wyżej gdzie niżej w dwóch miejscach, studniarz wodę wiercił tam gdzie miała być i była - bo różdżkarz jest doktorem fizyki he he.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w "usterce" był odcinek o różdżkarzach. Przesłanie było zgodne z moim poglądem - nie wierzę.

 

Nie bądź taka ;) Na mojej działce bez speca od gałązek wierzbowych wiem, że woda jest na 3m, czysta na 5-6m. Tylko wole wodociąg i jak skończą kanalizę, to jeszcze szambo podłącze pod rynny aby zbierać deszczówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas był różdżkarz (ja o mało nie popłakałam się ze śmiechu na samą myśl) raczej twardo stoję na ziemi, ale studniarz chciał, Pan chodził mierzył, z wahadełkiemi i bez określił gdzie woda wyżej gdzie niżej w dwóch miejscach, studniarz wodę wiercił tam gdzie miała być i była - bo różdżkarz jest doktorem fizyki he he.....

No co, jakoś trzeba sobie dorabiać do pensji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomi korzystali z różdżkarza. Było jakoś tak, że chodził i szukał, gdzie kopać. Ekipa tam kopała. Mieli umówione, że płacić będą za wykop tylko w tym miejscu, gdzie finalnie trafi z wodą. Jeśli dobrze pamiętam, to trafił za pierwszym razem. Kolega ma w ogóle takie "zdolności" i sprawdzał na swojej działce, gdzie umiejscowić dom, żeby np. centralnie nie przechodziła żyła wodna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja olałem różdżkarza bo wiedziałem mniej więcej na jakiej głębokości mogę się spodziewać wody, a i też wiedziałem że gdziekolwiek się nie wkopią to i tak będzie woda :D

poza tym jeśli masz sąsiadów w okolicy to popytaj, może ci doradzą co i jak. Wg mnie to szkoda kasy na takich "fachowców" - ale to jest moja skromna opinia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do wcześniejszej niemerytorycznej wymiany zdań, to jestem za tym, aby grupa starała się spełniać swój cel, czyli jak ktoś napisał powyżej - wspierajmy się przede wszystkim wiedzą i doświadczeniem - co do budowy, doboru wykonawców, ale i kiedyś było na temat radzenia sobie z przeziębieniami. Spotykamy się tu nie dlatego, że mamy wspólny światopogląd, tylko dlatego, że każdy z nas mierzy się z takim samym wyzwaniem, jak budowa domu. Nie możemy więc oczekiwać, że wszyscy mamy podobne, zbliżone poglądy i będziemy się poklepywać po ramieniu. Rozmowy niemerytoryczne odbywają się na innych wątkach (chyba jest tu coś takiego jak Hyde Park). Niemniej jednak zawsze w trakcie dyskusji jest tak, że pojawiają się jakieś dygresje i zbacza się na boczny tor. Tak było przy okazji wymiany zdań na temat (ogólnie) zdolności kobiet i mężczyzn, czy pośrednio poprzez wskazywanie znaków zodiaków. Moje odczucie jest takie, skoro rozmawialiśmy o jakichś tam stereotypach, to można porozmawiać też o innych, jak podany przez Tatarak, skoro uznała, że warto "rzucić" taki temat. Inna sprawa, że te wcześniejsze jeszcze jakoś mają z nami związek, to ten ostatni jakoś mało pasuje, bo nie widzę żadnego związku pomiędzy byciem transwescytą/transeksualistą/Polakiem/katolikiem a budową domu, podejściem do całej inwestycji. Ale ok, skoro temat został podany. Problem wynikł chyba jednak z tego, że chociaż pierwsza część wypowiedzi wskazywała na stereotyp, to jednak druga była podana w pierwszej osobie i przez to straciła trochę charakter stereotypu. Do tego dotknęła dość wrażliwego tematu w naszym kraju. Moim zdaniem jednak równie żywa reakcja nastąpiłaby, gdyby zamienić miejscami wskazane tam grupy. Wtedy odezwaliby się zwolennicy tolerancji itd. Skoro Tatarak napisała coś takiego, to chciała chyba wywołać kolejną rozmowę. Kto był zainteresowany tematem to się odniósł. Nie zarzucajmy więc Frankai, że się do tego odniósł i wyraził swoją opinię. Inna rzecz, że w części wypowiedzi poszedł za daleko i w mojej ocenie było to nie tylko niepotrzebne, ale mogło być fałszywym założeniem, bo jedno zdanie o niczym nie świadczy.

Myślałam, żeby nie zabierać głosu, ale jakoś uwierała mnie ta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może nie w temacie ale zapytam:)

 

Czy ktoś z szanowncyh forumowiczów ma jakiś namiar na dobrego dostawce szamba betonowego (pojemność ok. 10 m3)? Wiele słyszeliśmy o tym, że te szamba mogą przeciekać więc potrzebujemy informacji o sprawdzonej firmie bo nie chcemy mieć później żadnych kłopotów.

 

Drugie pytanie, czy ktoś może nie będzie potrzebował w najbliższej przyszłości instalacji taiego utrojstwa - jeśli tak to możemy się zgadać i pertraktować w kosztach.

Nasza budwa jest w okolicach Borka Strzelińskiego.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos stereotypów, gdybym miała lecieć w dwuosobowej misji na marsa, to wolałabym, żeby moim towarzyszem był transwestyta lub transseksualista niż

"Polak patriota i katolik" ;P

 

Ciekaw jestem czy media które wylansowały taki haniebny stereotyp miałyby na to odwagę np. w Szwajcarii czy Izraelu - wyobrażasz sobie próbę wmówienia Izraelczykowi że określenie go Izraelczykiem, patriotą, żydem ma wydźwięk pejoratywny ?

 

Ja i moja rodzina jesteśmy Polakami, patriotami i katolikami [oczywiście wszystko z umiarem, bo jakikolwiek fanatyzm i brak umiaru jest szkodliwy] czego się chyba jeszcze nie muszę wstydzić w Polsce pomimo wciskanej nam przez media ciemnoty ?

 

Skoro te media nie należą do "polaków, patriotów i katolików" to czy nie faworyzują punktu widzenia swoich właścicieli ?

 

Szczerze mówiąc wolałbym mieć za towarzystwo osobę zdrową fizycznie i psychicznie [siłą rzeczy najbliżej mi do polaka, patrioty, katolika bo z nim najlepiej bym się porozumiał] a co do tranzwestytów i transseksualistów to raczej trudno za takie je uznać.

 

Zobaczcie co sobie Niemcy i Francuzi zrobili przesadnym okazywaniem tolerancji innym nacjom [socjal itp.] - już za to płacą, czy nie lepiej dbać bardziej o siebie jak np. Szwajcarzy czy Norwegowie ?

 

Szwajcarzy to w ogóle ciekawy przykład, bo oni mają demokrację i bardzo dobrze im z tym, a media nazywają nasz polski ustrój demokracją kpiąc z ludzi myślących.

 

Kończę offtop prośbą o nie obrażanie mnie i mojej rodziny jako polaków, patriotów i katolików nawet poprzez cytowanie "stereotypów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie mogą, ostatnio jeden taki urodził. Jego partnerka życiowa również była po operacji zmiany płci i się udało.

 

Wojgoc - trzeba się starać :D To tak jak z autyzmem i związkiem szczepionki na MMR ;)

 

Popatrz jak ostatnio się starają z ptasią, świńską grypą, globalnym ociepleniem wywołanym przez człowieka itd. a my chcąc nie chcąc za to wszystko płacimy grubą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanowncyh forumowiczów ma jakiś namiar na dobrego dostawce szamba betonowego (pojemność ok. 10 m3)? Wiele słyszeliśmy o tym, że te szamba mogą przeciekać więc potrzebujemy informacji o sprawdzonej firmie bo nie chcemy mieć później żadnych kłopotów.

 

http://allegro.pl/listing.php/search?category=0&string=szambo+10m3&order=p&change_view=1

 

Moim zadaniem zamów tam gdzie taniej, tylko pilnuj przy montażu aby skleili zbiornik wodoszczelną masą, a nie "na piankę". Pianki przeciekają.

 

 

 

ps. do kolejnych wpisów niebudowlanych polecam http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?47-Hyde-Ceg%C5%82a-Park mezia&blady - nie do Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...