Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Popatrz jak ostatnio się starają z ptasią, świńską grypą, globalnym ociepleniem wywołanym przez człowieka itd. a my chcąc nie chcąc za to wszystko płacimy grubą kasę.

światem zaczynają rządzić koncerny farmaceutyczne.

nawiązując do tematu róznych form wspólzycia medzyludzkiego - osobiście nie mam nic przeciwko gejom, lesbijko, tranwestytom itd, itd, tylko nie godze sie na to, ze ten rodzaj współzycia ma byc traktowany jako normalny. A taki obraz co raz częściej zaczyna byc przedstawiany w mediach, ze np. bycie gejem jest w wielu kregach towarzyskich zaczyna byc cool - i z tym tez sie nie godze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Szwajcarzy to w ogóle ciekawy przykład, bo oni mają demokrację i bardzo dobrze im z tym, a media nazywają nasz polski ustrój demokracją kpiąc z ludzi myślących.

Kończę offtop prośbą o nie obrażanie mnie i mojej rodziny jako polaków, patriotów i katolików nawet poprzez cytowanie "stereotypów".

szwajcaria to bardzo ciekawy kraj - jak sie jest tak bogatym krajem to mozna tez wprowadzic pewne reguły funkcjonowania spoleczenstwa, ale niech oddadza te miliardy nielegalnie zdobytych dolarów trzymanych w swoich bankach i skończy sie ich demokracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wracając do spraw budowlanych - potrzebuję dwóch rzeczy - drzwi wejściowe na okres budowy i schody tymczasowe. Jak rozwiązywaliście/rozwiązujecie takie kwestie na swoich budowach?

 

Drzwi wejściowe do momentu kładzenie płytek w wiatrołapie były tymczasowe. Byle jakie, mimo że kotłownia i grzejniki były od roku. Złodziej i tak wejdzie (niszcząc docelowe), a miały właśnie mówić "tu nic nie ma". W trakcie brudnych prac owinąłem folią. Uwaga - taśma malarska nie powinna być długo, bo przy badziewnym lakierze zerwie go, jak się w niego wtopi. Na osłoniętych drzwiach nie widać uszkodzeń, trzeba więc oglądać je przed każdym wypuszczeniem ekipy, żeby wiadomo było kto ewentualnie je uszkodził.

 

Schody - u mnie konstrukcja stanęła po wylewkach. Wcześniej drabinka. Konstrukcję owinąłem pianką do paneli i stretchem, żeby uchronić przed zarysowaniami i obiciami (lakierowana). Na to stopnie drewniane przypięte paskami plastikowymi. Polecam przy takiej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wracając do spraw budowlanych - potrzebuję dwóch rzeczy - drzwi wejściowe na okres budowy i schody tymczasowe. Jak rozwiązywaliście/rozwiązujecie takie kwestie na swoich budowach?

ja swoje tymczasowe drzwi kupiłem na wyprzedazy w Obi - jak kojarze, to w Liroy widzialem na wyprzedazy drzwi antywłamaniowe za 200zl - lepszych na czas budowy nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie tylko. Słyszałeś o aferach związanych z Monsanto i jak potrafią kneblować wszystkich niewygodnych? Wiesz, że mają prawie monopol na GMO?

zbyt uogólniłem - ale do farmaceutycznych, Monsanto dorzuciłbym jeszcze jeden bank, który przewija sie we wszystkich dziwnych interesach 'moznych" tego swiata - G.....n S....s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spireo - masz rację, że to forum służy głównie do wymiany informacji o budowaniu domu i wzajemnym się w tym wspieraniu. Czasami jednak żartujemy i piszemy od sasa do lasa. W mojej naturze leży głęboki szacunek do każdego człowieka. Więc jeśli na moim ulubionym forum czytam wypowiedzi bazujące na krzywdzących wiele osób uogólnieniach, to czuję się zobowiązana zareagować. Osoby zmagające się z problemami z własną tożsamością płciową zasługują na szacunek - nieważne, czy ktoś uważa je za chore na ciele lub umyśle. Albo w naszej grupie nikogo takiego nie ma - co wielce prawdopodobne - albo bał się/wstydził odezwać w obronie własnej godności osobistej. Moja wypowiedź, że wolałabym takie towarzystwo w locie w kosmos była podytkowana właśnie próbą wstawienia się za takimi ludźmi. Podobnie pewnie zareagowałabym, gdyby ktoś tu wyśmiewał bezdomnych, analfabetów lub inną grupę tzw. społecznie wykluczoną.

 

i dalej:

Suspenser - zauważ, że przytoczony przeze mnie stereotyp piszę w cudzysłowiu. Nie bez powodu. Osobiście spotkałam w życiu kilka osób, które mianując się "Polakami, patriotami i katolikami", wtłaczały w te idee przekonania, które dla mnie uwłaczają polskości, patriotyzmowi i wartościom każdej znanej mi wiary monoteistycznej (na politeistycznych słabo się znam, ale przypuszczam, że im także). Jeśli ktoś pod płaszczykiem polskości kryje zajadłą ksenofobię (przykład: poniża osoby pochodzenia romskiego), patriotyzmem tłumaczy brak szacunku do zasad prawa (przykład: przecież mi żadna unia nie zabroni wylewać szamba na polskie pole!) a katolicyzmem uzasadnia antysemityzm (przykłady są tak drastyczne, że nie przytoczę), to jego postawa mnie obraża - jako Polkę wychowaną w rodzinie katolickiej o poważnym podejściu do idei patriotyzmu.

Niestety wzmiankowanego stereotypu nie kreują wyłącznie media, ale sporo ludzi wokół nas. Co można robić, żeby go obalić? Na przykład prowadząc odważne publiczne dyskusje - jak nasza. Ja jestem dumna ze swojej narodowości i zawsze wypowiadam się o moim kraju i rodakach pozytywnie - nie jesteśmy gorsi ani lepsi od innych narodów, nasi politycy nie są bardziej skłóceni (spójrzmy na Belgię), urzędnicy bardziej skłonni do korupcji (spójrzmy na inne kraje rozwijające się); mamy na koncie wiele wspaniałych osiągnięć i kilka powodów do wstydu - jak każdy, kto nie urodził się wczoraj.

 

Ale nie popadajmy w skrajne samozadowolenie - istnieją kwestie, w których nawet osoby inteligentne i wrażliwe (w Polsce i wszystkich innych krajach na świecie) prezentują poglądy stojące w mniejszej lub większej sprzeczności z zasadami humanitaryzmu, egalitaryzmu czy filozofii chrześcijańskiej. Nie twierdzę bynajmniej, że nie mam sobie nic do zarzucenia - wszyscy cierpimy na jakieś uprzedzenia - ale warto dążyć do ideału.

 

Ale się rozpisałam... Pozdrowienia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co sobie Niemcy i Francuzi zrobili przesadnym okazywaniem tolerancji innym nacjom [socjal itp.] - już za to płacą, czy nie lepiej dbać bardziej o siebie jak np. Szwajcarzy czy Norwegowie ?

 

 

 

Kończę offtop prośbą o nie obrażanie mnie i mojej rodziny jako polaków, patriotów i katolików nawet poprzez cytowanie "stereotypów".

 

Francuzi zaszkodzili sobie zakładając, że jeśli będą udawać, że nie ma problemu rasizmu, to ten problem zniknie.

 

W Wielkiej Brytanii jest kilkadziesiąt tysięcy rodzin - brytyjskich Brytyjczyków, nie imigrantów - w których od trzech pokoleń nikt nie pracuje, bo żyje się z zasiłków. To nie jest problem stosunku do innych nacji, ale złej polityki socjalnej.

 

Bardzo przepraszam Ciebie, Twoją rodzinę i wszystkie inne osoby, które poczuły się przeze mnie obrażone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wielkiej Brytanii jest kilkadziesiąt tysięcy rodzin - brytyjskich Brytyjczyków, nie imigrantów - w których od trzech pokoleń nikt nie pracuje, bo żyje się z zasiłków. To nie jest problem stosunku do innych nacji, ale złej polityki socjalnej.

w Belgii zasiłek dla bezrobotnych jest dozywotni, do tego dochodzi opiekunczy na kazde dziecko, co powoduje, że belgijski Marokanczyk średnio ma 10dziec, niekoniecznie wlasnych ale jak udowodnic, ze Mahmet Il... a Mahmet Il.... (jego brat) to rózne osoby -powyzej tej liczby zaczyna sie ostra procedura sprawdzająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się rozpisałam... Pozdrowienia! :)

I bardzo dobrze żeś się rozpisała, a przedtem Suspenser :) Już myślałem, że jestem jakiś nienormalny, a okazało się, że mamy w zasadzie takie same poglądy.

 

Jeżeli chodzi o to w jaki sposób możemy zmienić stereotypy, to powiem, że... własną postawą. Dążeniem do ideału i wyrażaniu swoich poglądów. Jednak nie w formie publicznej, na pokaz, a odpowiednią postawą w każdym aspekcie "szarego" życia. To też polska specyfika. Zachwyt nad JP2, ale w 90% pusty. Jak zapytać osoby zapalające znicze po jego śmierci, jaki miał wpływ na ich życie i jakie jego przesłanie zapamiętali najmocniej, to pewnie byłaby cisza.

 

Masz rację, że udawanie czy robienie czegoś na siłę ("political corectness w USA), nie prowadzi do niczego dobrego. Wiele razy będąc w USA zastanawiałem się nad kwestiami rasizmu. Moim zdaniem to tam jest rasizm, a nie w Polsce. Co więcej - tam można się go nabawić. No ale może nie będę już drążył :) Ze smutkiem muszę stwierdzić, że nasi rodacy w USA, w większości też odpowiednio pracują nad tym, żeby nie być lubianymi. Polskie dzielnice nie należą do reprezentacyjnych. Ci którzy się wtopią w lokalną społeczność, są za to niesamowicie chwaleni np. za profesjonalizm. Co jest skutkiem a co przyczyną? Czy pozostawanie w polskim gettcie dołuje, czy tylko Ci co są wybitni się z niego potrafią wyrwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich bojów pstryczkowych - dysponuję aktualnym katalogiem w postaci PDF. Jak ktoś będzie chciał, to niech pod mi e-mail.

Walizka wróciła już do mnie i oddam ją kumplowi, ale jakby co, to znowu wypożyczę. Jedna osoba już się pisała na ponowne obejrzenie w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich bojów pstryczkowych - dysponuję aktualnym katalogiem w postaci PDF. Jak ktoś będzie chciał, to niech pod mi e-mail.

Walizka wróciła już do mnie i oddam ją kumplowi, ale jakby co, to znowu wypożyczę. Jedna osoba już się pisała na ponowne obejrzenie w kwietniu.

 

To ja się też piszę na kwiecień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przyjaciółka ma problem z cieknącymi kominami. Paproki jakieś jej robiły z klinkierówki dziurawki, opierzenia wyglądają też paskudnie (sam bym tak pewnie młotkiem wyklepał).

Macie namiary na jakichś dekarzy, którzy podjęli by się naprawy takiego pasztetu?

 

pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spireo - masz rację, że to forum służy głównie do wymiany informacji o budowaniu domu i wzajemnym się w tym wspieraniu. Czasami jednak żartujemy i piszemy od sasa do lasa. W mojej naturze leży głęboki szacunek do każdego człowieka. Więc jeśli na moim ulubionym forum czytam wypowiedzi bazujące na krzywdzących wiele osób uogólnieniach, to czuję się zobowiązana zareagować. Osoby zmagające się z problemami z własną tożsamością płciową zasługują na szacunek - nieważne, czy ktoś uważa je za chore na ciele lub umyśle. Albo w naszej grupie nikogo takiego nie ma - co wielce prawdopodobne - albo bał się/wstydził odezwać w obronie własnej godności osobistej. Moja wypowiedź, że wolałabym takie towarzystwo w locie w kosmos była podytkowana właśnie próbą wstawienia się za takimi ludźmi. Podobnie pewnie zareagowałabym, gdyby ktoś tu wyśmiewał bezdomnych, analfabetów lub inną grupę tzw. społecznie wykluczoną.

 

Tatarak, sorry, napisałam tak wcześniej, bo wydawało mi się, że Twój wpis na ten temat był pierwszy. Teraz cofnęłam się i widzę, że się myliłam i temat poruszono już wcześniej, faktycznie w niekoniecznie sympatyczny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ma ktoś namiar na sprawdzonego parkieciarza?

Seweryn Owczarek, (601) 559 179. Wydaje mi się, że 2 osoby zdecydowały się po mojej rekomendacji. Teraz kojarzę tylko Moniaq. Robi z własnego i powierzonego drewna. U mnie trochę kręcił nosem na klepkę, ale podsuszyłem i jego ludzie położyli. Jest super.

Gość co prawda z Wielunia, ale robi wszędzie. Przy dużych odległościach mają śpiwory i śpią na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/listing.php/search?category=0&string=szambo+10m3&order=p&change_view=1

 

Moim zadaniem zamów tam gdzie taniej, tylko pilnuj przy montażu aby skleili zbiornik wodoszczelną masą, a nie "na piankę". Pianki przeciekają.

Dodatkowo możesz sprawdzić, czy zbiornik ma już "fabryczne" miejsce na podłączenie rury kanalizacyjnej. No chyba że lubisz dłubaninę w betonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...