Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

 

Schody - u mnie konstrukcja stanęła po wylewkach. Wcześniej drabinka.

 

jakiego rodzaju drabinę miałeś? Mamy teraz ok. 3,7m wysokości. Nie wiem, czy kombinować i zbić z drewna schodki czy po prsotu kupić drabinę - są takie rozstawne, w których jeden bok można wysunąć do góry. Jest chyba stabilniejsza. Kosztują ok. 300-400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

jakiego rodzaju drabinę miałeś? Mamy teraz ok. 3,7m wysokości. Nie wiem, czy kombinować i zbić z drewna schodki czy po prsotu kupić drabinę - są takie rozstawne, w których jeden bok można wysunąć do góry. Jest chyba stabilniejsza. Kosztują ok. 300-400 zł.

ja bym zbil z drewna - konstrukcja zdecydowanie stabilniejsza i trudniejsza do wyniesienia z budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może nie w temacie ale zapytam:)

 

Czy ktoś z szanowncyh forumowiczów ma jakiś namiar na dobrego dostawce szamba betonowego (pojemność ok. 10 m3)? Wiele słyszeliśmy o tym, że te szamba mogą przeciekać więc potrzebujemy informacji o sprawdzonej firmie bo nie chcemy mieć później żadnych kłopotów.

 

Drugie pytanie, czy ktoś może nie będzie potrzebował w najbliższej przyszłości instalacji taiego utrojstwa - jeśli tak to możemy się zgadać i pertraktować w kosztach.

Nasza budwa jest w okolicach Borka Strzelińskiego.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc

 

popytaj BeaWroc, jakiś czas temu kupowała i chyba nawet zbierali się w kilka osób. My będziemy kupować, ale plastikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos - uważacie, że jest sens robić ogrodzenie placu budowy? Właściwie złodziej każde ogrodzenie sforsuje, a może być trudniej wjeżdżać ciężarówkom i gruszce. Jak Wy robicie/robiliście/będziecie robić?

 

nie robiliśmy ogrodzenia. W trakcie budowy sąsiad się ogrodził i mamy z jednej strony. Swoje zrobimy pewnie, jak już zamieszkamy. Szkoda mi teraz na to kasy, a poza tym najpierw będziemy musieli wyrównać teren i nawieźć ziemi.

Co do zasady chyba w pozwoleniu informują, że trzeba ogrodzić teren, czy też zabezpieczyć (już nie pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos - uważacie, że jest sens robić ogrodzenie placu budowy? Właściwie złodziej każde ogrodzenie sforsuje, a może być trudniej wjeżdżać ciężarówkom i gruszce. Jak Wy robicie/robiliście/będziecie robić?

prawo nakazuje Ci ogrodzic teren budowy - jesli ktos Ci wejdzie na budowe i nie daj Boże cos mu sie stanie to masz na głowie prokuratora. Jak Ci uczynny przechodzien poinformuje Nadzór Budowlany to masz mandat min.500zł i wizytację, która zawsze znajdzie niedociągnięcia na placu budowy. Wg mnie gra nie warta swieczki - wkopujesz co 3m stemple i mocujesz siatke, brame wjazdową, furtke zbijasz z desek szalunkowych.

jak byłem pod koniec lutego w Liroy to mieli promo siatke ogrodzeniową, ale nie pamietam ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego rodzaju drabinę miałeś? Mamy teraz ok. 3,7m wysokości. Nie wiem, czy kombinować i zbić z drewna schodki czy po prsotu kupić drabinę - są takie rozstawne, w których jeden bok można wysunąć do góry. Jest chyba stabilniejsza. Kosztują ok. 300-400 zł.

Miałem zbitą z czegoś co było pod ręką :D Inna sprawa, że je nie miałem 3.7 a 2.9 chyba, bo zanim ruszyłem z murami, to wylałem chudziaka. Nie kupowałem bym jakiejś porządną, bo może "dostać nóg". Byle co, byle było stabilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos - uważacie, że jest sens robić ogrodzenie placu budowy? Właściwie złodziej każde ogrodzenie sforsuje, a może być trudniej wjeżdżać ciężarówkom i gruszce. Jak Wy robicie/robiliście/będziecie robić?

Robić po to, żeby się nikt nie szwędał. Złodziej sforsuje, ale jak nie ma płotu, to wejdą jakieś menele i zrobią imprezę, psy narżną, dzieciarnia zabawi się w wojnę, itp. Ja tak jak Wojgoc - stemple co 4m + siatka, a brama zbita z desek czy łat takich jak na dach. Brama była na głównym wjeździe, ale z drugiego końca miałem możliwość odpięcia siatki z dwóch ostatnich przęseł. Przydawało się jak wjazd zawalili piaskiem czy innym materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos - uważacie, że jest sens robić ogrodzenie placu budowy? Właściwie złodziej każde ogrodzenie sforsuje, a może być trudniej wjeżdżać ciężarówkom i gruszce. Jak Wy robicie/robiliście/będziecie robić?

 

Każdy ma inne warunki i zapewne znajdą się osoby którym takie ogrodzenie przyniesie korzyści, natomiast wydaje mi się, że dla przeciętnego przypadku stawianie ogrodzenia placu budowy mija się z celem.

 

Jak coś będą chcieli zwinąć to zwiną, tu moim zdaniem lepszy jest czujny sąsiad niż płot ;)

 

Poza tym na budowę przyjeżdżają różne samochody z różnymi materiałami i dobrze aby miały swobodny dostęp z paru stron. Przydaje się to czy z powodu braku miejsca z jakiejś strony (miałem małą obsuwę w rozpoczęciu prac a metriały zjeżdżały i przez pewien czas działka wyglądała jak plac hurtowni budowlanej :D), problemu z podłożem (np. rozjeżdżone błoto, czy zapadnięty grunt grożący utknięciem cieżarówki), potrzeby dojazdu do konkretnego miejsca na działce (np. w celu zrobienia odwiertu czy ułożenia materiałów bliżej miejsca pracy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak Dobrze mówią - tymczasowy płot ze stempli i siatki leśnej. My zrobiliśmy ten błąd, że ogrodziliśmy z 2-óch stron już siatką docelową (z trzeciej już był płot sąsiada już mieszkającego). Czwarty bok i wjazd zrobiliśmy prowizoryczny (jest do dzisiaj ;-) )ale jak trzeba było zrobić miejsce koparce itp. to żaden kłopot zdjąć siatkę. Nawet bramy nie robiłem - za bramę służył kawał siatki leśnej. A siatka docelowa swoje przeszła - ile razy nie powiesz żeby desek i innych takich nie opierali na płocie albo położyli przy płocie a nie "na" tyle razy było wbrew. Jedyny "plus" - jak grodziliśmy przed budową to te 3-4 tyś było do łyknięcia i ogrodzenie jest. Teraz pewnie bylibyśmy bez ogrodzenia, a kasa poszłaby na inne wyższe cele ;-)

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza ogrodzeniem nalezy powiesic tabliczki o zakazie wstepu na teren budowy i powiesic tablice informacyjna budowy.

Nie rozumiem logiki nie stawiania prowizorycznego ogrodzenia - ewentualne konsekwencje moga byc zdecydowanie kosztowniejsze i w tym aspekcie nalezy byc przewidującym i dmuchac na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne warunki i zapewne znajdą się osoby którym takie ogrodzenie przyniesie korzyści, natomiast wydaje mi się, że dla przeciętnego przypadku stawianie ogrodzenia placu budowy mija się z celem.

 

Jak coś będą chcieli zwinąć to zwiną, tu moim zdaniem lepszy jest czujny sąsiad niż płot ;)

 

Poza tym na budowę przyjeżdżają różne samochody z różnymi materiałami i dobrze aby miały swobodny dostęp z paru stron. Przydaje się to czy z powodu braku miejsca z jakiejś strony (miałem małą obsuwę w rozpoczęciu prac a metriały zjeżdżały i przez pewien czas działka wyglądała jak plac hurtowni budowlanej :D), problemu z podłożem (np. rozjeżdżone błoto, czy zapadnięty grunt grożący utknięciem cieżarówki), potrzeby dojazdu do konkretnego miejsca na działce (np. w celu zrobienia odwiertu czy ułożenia materiałów bliżej miejsca pracy).

wiekszych bzdur dawno nie czytalem - takie ogrodzenie nie ma przynieść korzyści tylko spokój w razie ewentualnych problemów. Rozjezdzone podłoże nijak sie ma do postawienia ogrodzenia na czas budowy.

Pozostałe kwestie wynikaja z nieprzemyślenia placu budowy - na zasadzie jakos to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę sobie tak: z jednej strony już mam siatkę od sąsiada, który mieszka. z drugiej może się dogadam z sąsiadem, który się zaczyna na wiosnę budować - możemy tam wspólnie zrobić siatkę docelową (nie kocham siatki, ale zasadzę świerki i morwy i ojtam, nie?). to zostanie mi do ogrodzenia circa 85 metrów. chyba trzeba będzie.

 

chociaż wywiad działa! ostatnio geodetka była na działce przy okazji robienia mapy do celów projektowych - już ją sąsiedzi przyuważyli i zaraportowali, że robiła zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zbitą z czegoś co było pod ręką :D Inna sprawa, że je nie miałem 3.7 a 2.9 chyba, bo zanim ruszyłem z murami, to wylałem chudziaka. Nie kupowałem bym jakiejś porządną, bo może "dostać nóg". Byle co, byle było stabilne.

 

ale ja już mam chudziak....

 

Mam drabinę z tego, co zbite pod ręką, ale kierownik powiedział, ze więcej nią nie wejdzie.

wracając do ogrodzenia, te stemple, to takie zwykłe zerdzie drewniane? Nie chodzi o betonowanie słupków? A jaka wysokość tej siatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza ogrodzeniem nalezy powiesic tabliczki o zakazie wstepu na teren budowy i powiesic tablice informacyjna budowy.

Nie rozumiem logiki nie stawiania prowizorycznego ogrodzenia - ewentualne konsekwencje moga byc zdecydowanie kosztowniejsze i w tym aspekcie nalezy byc przewidującym i dmuchac na zimne.

Dokładnie - niech wlezie jakiś ciekawski i złamie nogę. W polskim prawie odpowiada właściciel terenu a nie intruz !!!

Na marginesie - dawno, dawno temu na tym forum mówiono też o sposobach na złodzieja (podkreślam - siatka jest nie przeciw złodziejom, ale szwędaczom, dzieciom, psom i innym niebudowlanym elementom - i ktoś opisał ciekawy przykład. Gościowi z budowy coś tak ukradziono raz, drugi, trzeci... powiesił tabliczkę, że właściciel hoduje skorpiony i wejście wyłącznie na własną odpowiedzialność. Kradzież się skończyły. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja już mam chudziak....

 

Mam drabinę z tego, co zbite pod ręką, ale kierownik powiedział, ze więcej nią nie wejdzie.

1 obraz = 1000 słow

http://frankai.smugmug.com/photos/1209796656_XbJY6-Th.jpg

Mojemu drugiemu też się nie podobała, ale... mógł i powinien dać swoją. Był generalnym wykonawcą. Narzędzia i sprzęt budowlany zapewniają sobie fachowcy, chyba że umowa mówi inaczej, a kierownik odpowiada za bezpieczeństwo i w świetle prawa. Wykonawcy niech przynoszą sprzęt taki, żeby kierownik ICH się nie czepiał, czyli zgodny z normami. Po czym Wy będziecie chodzić pomiędzy jednym a drugim wykonawcą, to już niestety Was problem. No ale jak nie ma wykonawców - nie musicie zapraszać kierownika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wykonawca miał fachowe metalowe stemple do stropu, rusztowania, ale schodów nie miał. Teraz wchodzą nowe ekipy, więc to właśnie nasz problem.

Co do ogrodzenia, muszę podjechać do Castoramy i tam powinni mieć takie zwykłe drewniane słupki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...