Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ivo dzięki za zaproszenie .odpowiadam nie wiem jeszcze.

BK podaję Ci ceny jakie ja płaciłem 2.5 lat temu za ułożenie dachu. 1.za całość tj ułożenie więżby dachowej, łaty kontrłaty,ułożenie folii dachowej,ułożenie dachówki zakładkowej Brass, umocowanie rynien wyszło mi po ok. 30 zł za m/2 .Dach miałem ponad 200 m/2 zapłaciłem ok.6000 zł.Zastanowił bym sie na Twoim miejscu czy lepiej nie brać firm lub fachowców do poszczególnych etapów prac tzn 1.stan surowy 2.dach 3.tynki zew i wew. 4.posadzki 5.hydraulika 6.elektryka itp.Czy przeliczałaś jak to wygląda kwotowo?Pozdrawiam Wiech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca, wiercenie proponuję świdrem p. Wianeckiego, tel. 3726397. U mnie ma wiercić next week, słyszałem że jest niezły. Zresztą jak poczekasz to sam będę mógł mu wystawić referencje.

 

A w ogóle mam pytanko piaskowe: skąd braliście piasek do zasypania fundamentów: poleca mi się piaskownię w niejakich BRZEZINKACH k/o Namysłowa ale nie wiem czy za transport nie chwycę toreb i z nimi nie pójdę :wink: Dobrzykowice, Ty czym (tzn skąd) zasypywałeś??? Wschód Wrocławia reprezentuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o właśnie , właśnie piasek....też potrzebuję jako podsypka pod kostkę granitową....czy ktoś mi powie jaka granulacja jest najlepsza? czy jak zapytam w piaskownicy takiej jakiejś wielkiej to mi podpowiedzą?

 

miwol - tak własciwie to namiar chciała BK, ale ja zastanawiam się też czy nie zrobić sobie takiego cuda tylko i wyłącznie do podlewania ogrodu bo wodę mam z wodociągu. ale czy to nie za drogi interes? cena którą mi podali to 100 PLN za 1 m głębokości. U moich znajomych w Nadolicach wyszło 600PLN. Przetestuj tego swojego "świdra" :wink: i daj znać jak wyszło. A był wcześniej różdżkarz?

a co Ty na spotkanie u Sławka? Mam nadzieję że Sławek mnie nie zlinczuje że zapraszam w jego imieniu 8) :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo czy już kupiłaś kostkę granitową ,jeżeli tak to jakie wymiary i kolor.Jeżeli nie to zamów wraz z kostką podsypkę tj.piach zmieszany z małymi kawałkami granitu.Pozdrawiam Wiech.

Mam zamówioną kostkę, czyli 8-11mm na podjazd do garażu oraz mozaikę 4-6 mm na ścieżkę do domu + jeszcze trochę takiego kamienia łamanego z odpadu. Wszystko "ruda" (jak chcesz wiedziec więcej, m.in. ceny to gdzieś tam chyba ostatni wpis do mojego dziennika) .Wyszło tego tyle że już podsypka się nie zmieści, choć było tak w pierwotnych planach :( ...i żeby nie ciągnąć tej podsypki ze Strzegomia (transport!) to chciałam taki piaseczek zamówić gdzieś tutaj. A takie kruszywo granitowe, małe kawałki max 3cm to już całą cieżarówkę mam.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port...

jest w porcie :))

na przeciw Kleczkowskiego więzienia chyba...

 

Usłużnie melduję, że u mnie tulipanowiec jeszcze nie zakwitł, może wytrzyma do naszego spotkania forumowego z kwiatkami :)

 

Serdeczne dzięki za zaproszenia w naszym imieniu, są jak najbardziej wskazane :wink:

 

Mam nadzieję, że uda znaleźć się Okołowrocławskim czas, by do nas zajrzeć i przekonać się, że remont też może dać w kość 8) i jest się czym pożalić :)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port...

jest w porcie :))

na przeciw Kleczkowskiego więzienia chyba...

 

Usłużnie melduję, że u mnie tulipanowiec jeszcze nie zakwitł, może wytrzyma do naszego spotkania forumowego z kwiatkami :)

 

Serdeczne dzięki za zaproszenia w naszym imieniu, są jak najbardziej wskazane :wink:

 

Mam nadzieję, że uda znaleźć się Okołowrocławskim czas, by do nas zajrzeć i przekonać się, że remont też może dać w kość 8) i jest się czym pożalić :)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVO! Podsypkę dostaniesz niedaleko Ciebie w Pierwoszowie, ok 7zł/m3 + transport. Jak lubisz dobierać sobie frakcje (hehehe) to zapraszam do mojej własnej piaskowni... Ja podsypki nie woziłem tylko ją sobie wykopałem :lol:

To koło Klęczkowskiej to jest Kruszport - bardzo drogo!!!

Żwiry najlepiej z ok. Mietkowa, np. firma Margo (mają m.in. odpowiednią frakcję do GWC)

miwol: oczywiście dla Ciebie naajlepiej Piaskop z Chrząstawy, ceny podobnie jak w Pierwoszowie

wiech, BK - ja mam takie ceny teraz (i to wyjściowe!!!) jak mi zrobią to będę polecał dalej ale narazie jest ok (choć bez pilnowania to każdy wykonawca figluje, ale z Twoimi zdolnościami to sobie BK spokojnie poradzisz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,wiele się u was dzieje ja również walczę z fachowcami tak jak BK pogoniłam chorych ludzi,Polanki gratuluje idziecie jak burza przy okazji nie omieszkam rzucić okiem na okna a propos jaka firma?Wiech wcześniej pisałam o studniu mam wąskąrurową 11m w czwartek będę mieć badanie pod względem bakteriologicznym koszt studni z zaworem zwrotnym 1600 Sławek czy zapraszasz nawet takich jak ja co więcej podglądają niż się udzielają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,wiele się u was dzieje ja również walczę z fachowcami tak jak BK pogoniłam chorych ludzi,Polanki gratuluje idziecie jak burza przy okazji nie omieszkam rzucić okiem na okna a propos jaka firma?Wiech wcześniej pisałam o studniu mam wąskąrurową 11m w czwartek będę mieć badanie pod względem bakteriologicznym koszt studni z zaworem zwrotnym 1600 Sławek czy zapraszasz nawet takich jak ja co więcej podglądają niż się udzielają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,wiele się u was dzieje ja również walczę z fachowcami tak jak BK pogoniłam chorych ludzi,Polanki gratuluje idziecie jak burza przy okazji nie omieszkam rzucić okiem na okna a propos jaka firma?Wiech wcześniej pisałam o studniu mam wąskąrurową 11m w czwartek będę mieć badanie pod względem bakteriologicznym koszt studni z zaworem zwrotnym 1600 Sławek czy zapraszasz nawet takich jak ja co więcej podglądają niż się udzielają?piaskownia jest również u mnie czyli koło Pęgowa dla tych okołoobornikowych pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...