Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Możesz też dać wodną + grzałka lub nawet samą elektryczną.

No właśnie kombinujemy w ten sposób: zrobić wyprowadzenie pod grzejnik elektryczny, jeśli będzie potrzeba, to się go zamontuje. W garażu przewymiarowany normalny, w kotłowni też, żeby nic tam nie zamarzło, bo przecież 20 stopni być nie musi. Coś pominęłam?

 

Kaśka, a czemu ten styropian z folią jest zły/ nie chciałaś go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine, ja też będę musiała podwyższyć teren bo wszyscy sąsiedzi dookoła są wyżej. Na razie jeszcze nie szukałam żadnych firm, które przywożą ziemię, ale pewnie w niedługim czasie będę musiała się tym zainteresować.

Ale mnie tak wyszło, że do robocizny 7500 dochodzi mu ok. 3500 zarobku z materiału.

Wojgoc, jak u ciebie wyglądało rozliczenie z p. Adamem?

dostałem preliminarz zzakupu materiału - sprawdziłem czy jestem w stanie kupic w porównywalnych cenach - na rurze bym doplacił, na otulinie zyskał ...50zł. W koszty złączek nie wnikałem. zaproponowany bojler byl w cenie, w jakiej am bym kupił.

Wyszedłem z założenia, że gra nie warta świeczki - jeśli nawet Adam zarobił na mnie przy kupnie materiałów to i tak czuje sie usatysfakcjonowany wykonana pracą. A dobre samopoczucie w dzisiejszych czasach jest bezcenne... za inne rzeczy możesz zapłacić MasterCard.

co do podwyższenia terenu i nawiezienia ziemii to spróbujcie w firmie Herkules - Mirek Ostaszewski 602 108220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine, to specjalna mata pod podłogówkę, ale i tak musisz dokupić brakujący styropian - pod podłogówkę powinno być ok 15cm na parterze.

Jeśli można ją zamienić na osobną styropian i osobną folię to tak zrobię :)

te specjalne maty to strasznie droga rzecz - ja u siebie kupiłem styro podłogowy na to połozyłem folie aluminiową -

http://folnet.pl/towar/maxl-laminate-9001-folia-aluminiowa

folie łączyłem tasmą aluminiową - całość chaty wyszła mnie o 60% taniej niz gdybym kupił gotowe płyty. Poza tym płyty sa do kupienia tylko w określonej grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem preliminarz zzakupu materiału - sprawdziłem czy jestem w stanie kupic w porównywalnych cenach - na rurze bym doplacił, na otulinie zyskał ...50zł. W koszty złączek nie wnikałem. zaproponowany bojler byl w cenie, w jakiej am bym kupił.

Wyszedłem z założenia, że gra nie warta świeczki - jeśli nawet Adam zarobił na mnie przy kupnie materiałów to i tak czuje sie usatysfakcjonowany wykonana pracą. A dobre samopoczucie w dzisiejszych czasach jest bezcenne... za inne rzeczy możesz zapłacić MasterCard.

co do podwyższenia terenu i nawiezienia ziemii to spróbujcie w firmie Herkules - Mirek Ostaszewski 602 108220

 

Dzięki za namiar.

Poczekam jeszcze na propozycję kotła od p. Adama i wtedy sprawdzę ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do szczęśliwych posiadaczy podlogówki wszędzie - warto te drabinki do łazienek wstawiać? zakładam, że dom będzie dobrze wentylowany (WM) i ciepły, a przy PC musiałbym do drabinek i tak podłączać grzałkę elekt., żeby miały jakąś sensowną temperaturę. a może szkoda zachodu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem, że w ten sposób ogłosiłem konkurs, ale nie ma sprawy - cos wymyślę... miłego.

i nie bedzie to sprzatanie terenu wokół budowy.

 

he, he szkoda małe posprzątanie mojej budowy byłoby wskazane:)

 

a co do styropianu i foli aluminiowej to troche trwało zanim dałeś się przekonać, ale miło mi...... (gosię chyba też?)

 

ale uczciwie się przyznam że patent jest od Gajeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do szczęśliwych posiadaczy podlogówki wszędzie - warto te drabinki do łazienek wstawiać? zakładam, że dom będzie dobrze wentylowany (WM) i ciepły, a przy PC musiałbym do drabinek i tak podłączać grzałkę elekt., żeby miały jakąś sensowną temperaturę. a może szkoda zachodu?

 

Czy szczęśliwa ? Raczej nie nieszczęśliwa :)

Właśnie wczoraj zamontowaliśmy grzejnik w "wiatrołapie" na wodę bezpośrednio z podłogówki, a juz drugi przymierzamy do łazieniki (jakoś nie umiemy wybrać w sklepie i dwa zwroty zrobiliśmy) który będzie z grzałką elektryczną. Czy warto ? Grzejnik w "wiatrołapie" służy za wieszak na kurtki a grzejnik w łazience ma służyć jako wieszak mokrych ręczników - dla nas warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do szczęśliwych posiadaczy podlogówki wszędzie - warto te drabinki do łazienek wstawiać? zakładam, że dom będzie dobrze wentylowany (WM) i ciepły, a przy PC musiałbym do drabinek i tak podłączać grzałkę elekt., żeby miały jakąś sensowną temperaturę. a może szkoda zachodu?

 

My sobie zostawiamy miejsce na drabinke elektryczna w lazience, jesli zajdzie taka potrzeba.

Ponawiam pytanie o parapety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli jeszcze policzyć m2 całości i podłogówki, a potem w pamięci policzyć czy wystarczy. Skoro z podłogi max 100W/m2 a dobrze ocieplony dom potrzebuje 60W/m2, to wystarczy jak podłogówki jest 60%. Pomnożenie x0.6 da radę zrobić w pamięci, a nie można zarzucić, że nie policzono ;)

Pisząc to co pozostawiłaś w domyśle - jeżeli się płaci za projekt, to mają go pokazać. I to kompletny.

PS. Ja za mój dałem w 2003 roku 600zł. Są rozrysowania, zestawienia materiałów, różne obliczenia, itp.

 

 

u mnie to się nazywa "przyjąć ze wskaźników" tak samo "przyjmuje" pewnie grzejniki. A potem coś wyje, stuka itd,w jednym pokoju za gorąco w drugim za zimno,dobrze, jak da się to poregulować na zaworach.

takie "liczenie" nie ma nic wspólnego z projektem- uwzględnia on strony świata, przegrody, okna,temp.wymaganą w danym pomieszczeniu itd

upieram się, że projekt jednak jest wskazany.

hydraulicy sprzedając przez siebie,dając 10% rabatu od cen netto (Vat tojuż zupełnie innasprawa)mają jeszcze dobre średnio 20%....(uśredniam rabaty)

 

drabinka na reczniki w łazience a nad nia nadmuch dgp - fajna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do szczęśliwych posiadaczy podlogówki wszędzie - warto te drabinki do łazienek wstawiać?

A suszysz teraz ręczniki na grzejniku?

Ja w sumie kombinowałem dać z grzałką, ale z lenistwa tej grzałki nie ma. Jakby co - mam zawsze tarasik od tyłu - i na piętrze, i na parterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz takie pojęcie o miłych rzeczach... to aż strach zapytać, co byś wymyśli niemiłego :)

Tego mopa tak zachwalałyście, że jak rozumiem praca nim sprawia Wam przyjemność.

Na marginesie - zanabyłem, a reklamację zgłoszę w razie czego nie w sklepie a u polecających go forumowiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem coś wyje, stuka itd,w jednym pokoju za gorąco w drugim za zimno,dobrze, jak da się to poregulować na zaworach.

takie "liczenie" nie ma nic wspólnego z projektem- uwzględnia on strony świata, przegrody, okna,temp.wymaganą w danym pomieszczeniu itd

upieram się, że projekt jednak jest wskazany.

Jak coś wyje i stuka, to fachowiec schrzanił.

Obstawiam - pominąwszy jakieś duże zakłócenia typu kiepskie ocieplenie w jakimś pomieszczeniu, 50% ścian ze szkła, itp. - że szacunki wystarczą. I tak resztę załatwia automatyka (głowice i regulator). Przecież to ogrzewanie ma działać i przy +10 i przy -20, więc jest tylko kwestia utrzymania przyzwoitych proporcji między pomieszczeniami.

Na marginesie - z pracy wiem, że jak słonko wyjdzie zza chmur, lub zerwie się wiatr, to zapotrzebowanie na ciepło i gaz potrafi lekko zaszaleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, he szkoda małe posprzątanie mojej budowy byłoby wskazane:)

 

a co do styropianu i foli aluminiowej to troche trwało zanim dałeś się przekonać, ale miło mi...... (gosię chyba też?)

 

ale uczciwie się przyznam że patent jest od Gajeczki

 

W sumie już o tym wiedziałam, ale zapomniałam ;)

Więc dzięki za przypomnienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty chcesz mieć wodną czy elektryczną?
Wodną. Ewentualny dodatkowy grzejnik w łazience byłby całkowicie niezależny od reszty.

 

Dzięki za namiary na podwyższanie terenu i folię - zapisałam.

Ale w końcu zgłupiałam, mam w ofercie coś takiego:

"Materiał na ogrzewanie podłogowe 135m2 Rura 16 Kan , spinki , taśma , styropian

gr.3cm z folią firmy Kan - 7020". Co daje 52pln/m2, czyli raczej tańsza folia niż droższa. Chyba.

 

A to chyba niepotrzebne:

"Rozdzielacz do podłogówki z zaworami + przepływomierze 10obw.1020.zł"

 

he, he szkoda małe posprzątanie mojej budowy byłoby wskazane:)
Ale nagrodą chyba byłoby sprzątanie u Wojgoca :lol2: A właściwie nie byłoby. Proponuję jeszcze pieszą wycieczkę na Malediwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...