Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Już nie wspominając, że mocno optuje za podłączeniem grzejników drabinkowych w łazience (a co najmniej zrobieniu instalacji pod nie). Ale to oznacza konieczność dokupienia mieszacza i nie wiem, czego jeszcze. A my chcemy mieć 100% podłogówki, więc mieszacze nam zbędne. No nic, trzeba wszystko samodzielnie kontrolować.

 

Zrobiliśmy w łazienkach oprócz podłogówki grzejniki drabinkowe, dodatkowo z grzałkami elektrycznymi. Po prawie roku mogę stwierdzić, że to był dobry pomysł (same grzejniki), a grzałki - praktycznie były nie używane. Takie grzejniki w łazience pozwalają szybciej dogrzać łazienkę w razie potrzeby. I można wysuszyć ręczniki itp. Może w tym roku po sezonie grzewczym grzałki będą używane.

Michał

 

PS. Tatarak - uważam że warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Tego mopa tak zachwalałyście, że jak rozumiem praca nim sprawia Wam przyjemność.

Na marginesie - zanabyłem, a reklamację zgłoszę w razie czego nie w sklepie a u polecających go forumowiczek.

 

i źle rozumiesz :) praca nim jest po prostu mniejszą nieprzyjemnością. przyjemność czerpię z całkiem innych czynności.

 

na marginesie - podstawą reklamacji jest paragon lub faktura. ja nie wystawiałam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę dużą bezwładność podłogówki... to już zgłupiałam doszczętnie - jeśli projekt uwzględniający duże zyski ciepła z pomieszczenia z dużymi oknami na południe da mi tam mniej tych rurek, to przy pochmurnej pogodzie będę marznąć?

 

ta automatyka - głowice, regulatory, to można ustawić raz na zawsze po rozruchu, czy trzeba co chwila przy tym grzebać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiliśmy w łazienkach oprócz podłogówki grzejniki drabinkowe, dodatkowo z grzałkami elektrycznymi. Po prawie roku mogę stwierdzić, że to był dobry pomysł (same grzejniki), a grzałki - praktycznie były nie używane. Takie grzejniki w łazience pozwalają szybciej dogrzać łazienkę w razie potrzeby. I można wysuszyć ręczniki itp. Może w tym roku po sezonie grzewczym grzałki będą używane.

Michał

 

PS. Tatarak - uważam że warto :)

 

Michale, ale u mnie temp. wody w grzejniku będzie niska (jak to przy pc), więc chyba grzałki muszą być, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, he szkoda małe posprzątanie mojej budowy byłoby wskazane:)

 

a co do styropianu i foli aluminiowej to troche trwało zanim dałeś się przekonać, ale miło mi...... (gosię chyba też?)

 

ale uczciwie się przyznam że patent jest od Gajeczki

w moim przypadku trwało to 1dzień - to chyba nie jest długo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz takie pojęcie o miłych rzeczach... to aż strach zapytać, co byś wymyśli niemiłego :)

nie kumam w czym rzecz - chyba wyraźnie napisalem, że NIE BĘDZIE to sprzatanie.

a niemiłe -sprzatanie w srodku po szpachlowaniu regipsów - dla alergików dodatkowe pomieszczenie bez okien i wys. 120cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, he szkoda małe posprzątanie mojej budowy byłoby wskazane:)

co do nagrody to moze byc to kawa z ciastkiem na budowlanym tarasie wraz z pomocą przy ocenieniu ilości poswięconego czasu by doprowadzić teren wokół chaty do normalnego wyglądu.

ale jeszcze trzeba zgadnąć kogo miałem na myśli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę dużą bezwładność podłogówki... to już zgłupiałam doszczętnie - jeśli projekt uwzględniający duże zyski ciepła z pomieszczenia z dużymi oknami na południe da mi tam mniej tych rurek, to przy pochmurnej pogodzie będę marznąć?

typu problemy właśnie się miewa z podłogówką. Ile razy następują nagłe zmiany? Jaką masz tolerancję temperaturę? +/- stopnie czy +/- 0.5 stopnia

 

Tego ta automatyka - głowice, regulatory, to można ustawić raz na zawsze po rozruchu, czy trzeba co chwila przy tym grzebać?

Niektórzy pasjami wyznaczają charakterystyki, zmieniają punkty pracy. Im więcej automatyki, im bardziej zaawansowana, tym... więcej trzeba przy niej grzebać. Przynajmniej na początku. W tym temacie doktorat można zrobić. Chyba Suspenser ustawiając swój kocioł na ekogroszek robił różne ćwiczenia, by wyciągnąć maksymalną sprawność.

Osobiście jako automatyka fascynowały mnie sterowniki i z uwagi na swoją podłogówkę chciałem dawać pogodówkę. Przeszło mi - pogodzenie kominka robiło dodatkowe problemy, a póki co widzę, że przeżyję bez. Pogodówka jest droga. Jeżeli jednak masz samą podłogówkę i do tego duże okna - chyba nie masz wyjścia. Zrób pogodówkę i to z czujnikiem nasłonecznienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do nagrody to moze byc to kawa z ciastkiem na budowlanym tarasie wraz z pomocą przy ocenieniu ilości poswięconego czasu by doprowadzić teren wokół chaty do normalnego wyglądu.

ale jeszcze trzeba zgadnąć kogo miałem na myśli....

 

to napiszę rozwiązanie na priva

 

ps. a dobrą kawę robisz:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do szczęśliwych posiadaczy podlogówki wszędzie - warto te drabinki do łazienek wstawiać? zakładam, że dom będzie dobrze wentylowany (WM) i ciepły, a przy PC musiałbym do drabinek i tak podłączać grzałkę elekt., żeby miały jakąś sensowną temperaturę. a może szkoda zachodu?

 

Mam podłogówkę tylko w łazience i szczerze mówiąc drabinka przydaje się tam tylko do tego, że ma głowicę termostatyczną którą reguluję tą podłogówkę [ jest podłączona szeregowo za drabinką].

 

Do tego jeszcze ładnie wygląda [jako najdroższy grzejnik w domu] ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba - w sytuacji odwrotnej, kiedy ktoś nie ma podłogówki w innych miejscach, a chciałby dać w łazience, może dać ją za drabinką w szeregu, wtedy woda w drabince się schłodzi i na podłogę już idzie zimniejsza. Oczywiście z 90 stopni nie spadnie do 58, a taką chyba uznaje się za graniczną dla podłogówki.

 

Dokładnie tak mam, a do tego termostatem z drabinki reguluję podłogówkę i drabinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Suspenser ustawiając swój kocioł na ekogroszek robił różne ćwiczenia, by wyciągnąć maksymalną sprawność.

.

 

Sterownik kotła, regulator pokojowy, sterownik wentylacji [wszystko ze strefami czasowymi], sterownik cyrkulacji - jeszcze do dzisiaj [w 3 sezonie] co jakiś czas coś zmieniam i udoskonalam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...