Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Ignorujecie moje pytanie o parapety, wiec postanowilam zwrocic

na siebie uwage. :p

Zapytaj się o marmurowe, to Ci odpowiem :p

Ja chciałem zlecić wykonanie drewnianych, ale żona uparła się na marmurowe. Jako że cena nie powalała, a mieliśmy... - zgadnij ile ;) - to są marmurowe. I muszę przyznać kobiecie rację - pasują i nie mam obaw, że się rozeschną albo lakier się złuszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Zapytaj się o marmurowe, to Ci odpowiem :p

Ja chciałem zlecić wykonanie drewnianych, ale żona uparła się na marmurowe. Jako że cena nie powalała, a mieliśmy... - zgadnij ile ;) - to są marmurowe. I muszę przyznać kobiecie rację - pasują i nie mam obaw, że się rozeschną albo lakier się złuszczy.

i woda plam nie zostawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc, a jakbyś włączył opcję w "zaawansowanych ustawieniach": "Zaawansowany edytor - edycja w trybie WYSIWYG"?

 

Z tego się nie doktoryzowałem, więc może coś gdzieś uproszczę, lub pominę inne aspekty.

Mając grzejniki i podłogówkę, warto mieć inną temperaturę wody puszczanej na grzejniki a inną na podłogówkę. Przykładowo 55 stopni na grzejniki i 40 stopni na podłogówkę. Jak to zrobić? Na podłogówkę puszcza się wodę wracającą z grzejników (np. 30 stopni), mieszając ją z wychodzącą z kotła (55 stopni).

Ale jak jest tylko podłogówka, to po co ten rozdzielacz?

 

Piszcie więcej o tej podłogówce, ciemna magia dla mnie.

 

 

Ja polecam parapety granitowe. Mają zalety marmurowych, ale bez ich wad (w sensie wchodzenia w reakcje z różnymi substancjami).

Kilkadziesiąt do -set stron temu ktoś polecał hurtownię z granitem koło Oleśnicy. Ja zamawiałam swoje bezpośrednio w Strzegomiu - cena dużo bardziej atrakcyjna niż we Wrocławiu. Osadzał je majster od wykończeniówki ogólnej, bo to do mieszkania było, ale go nie polecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Będę wdzięczny za polecenie mi dobrej ekipy od tynków wewnętrznych. Jestem zdecydowany na gipsowe. Z góry dzięki serdeczne!

U mnie tynki robił Adam Dydyński 502503823 a w zasadzie jedna z jego ekip. Ma ich kilka więc nie wiem jak z jakością u innych.

U mnie tynki wyszły piękne, dokładnie takie jak chciałem i nie żałuję, że nie zdecydowałem się na cementowo-wapienne.

 

Oczywiście zdarzyło się, że parę rzeczy odwalili po linii najmniejszego oporu, szczegóły w stylu np. zatynkowania jednego kabelka (całe szczęście niezbyt ważny), czy otworu odskraplacza w kominie. Przyznaję, dość irytujące, ale summa summarum jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Będę wdzięczny za polecenie mi dobrej ekipy od tynków wewnętrznych. Jestem zdecydowany na gipsowe. Z góry dzięki serdeczne!

U nas szaleli z tynkami gipsowymi panowie z firmy DORBUD

Jedna z niewielu ekip która przyszła w terminie, w terminie zakończyła pracę i nie mieliśmy zastrzeżeń co do jakości pracy. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos nam Albert07 zamilkł po wizycie na swojej budowie....

 

 

hello, eheheh nie, nie zamilkłem. Zniknąłem na chwilę, a że gadacie strasznie dużo to ciężko jest nadgonić nieprzeczytane strony. W końcu dzisiaj znalazłem chwilkę. :p

 

Po wizycie na budowie jak najbardziej jestem podbudowany że wszystko idzie dobrym torem. Jak pogoda się nie pogorszy to w drugiej połowie marca wchodzą chłopaki i kończą to czego nie zdołali przed zimą.

 

Moja żona pierwszy raz obejrzała domek na żywo, ogólnie była zadowolona ale z przykrością stwierdziła że salon jest stanowczo za mały (26m2 + kuchnia 11m2) :p. Powiedziałem że niech tak "pofilozuje" jak przyjdzie co do czego za ogrzewanie :yes: w przyszłości, jak dla mnie jest w sam raz. Przynajmniej echo nie będzie szaleć po pokoju heheh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak jest tylko podłogówka, to po co ten rozdzielacz?

 

Piszcie więcej o tej podłogówce, ciemna magia dla mnie.

 

Mieszacz a nie rozdzielacz. Boję się coś pisać, bo moja wiedza jest szczątkowa. Wydaje mi się, że nie byłby potrzebny, ale może ma jeszcze jakąś funkcję? Zabezpieczającą? Zresztą ten mieszacz to nie urządzenie a układ.

 

Ja polecam parapety granitowe. Mają zalety marmurowych, ale bez ich wad (w sensie wchodzenia w reakcje z różnymi substancjami). Kilkadziesiąt do -set stron temu ktoś polecał hurtownię z granitem koło Oleśnicy. Ja zamawiałam swoje bezpośrednio w Strzegomiu - cena dużo bardziej atrakcyjna niż we Wrocławiu. Osadzał je majster od wykończeniówki ogólnej, bo to do mieszkania było, ale go nie polecę.

A rozlałaś wodę na nim? Zgodnie z tym co mi wyjaśniał mój kominkarz - marmur łatwo zaplamić, a na granicie pozostają ślady po wodzie. Czyszczenie jest strasznie upierdliwe. Mimo to zdarzało mi się wykonać, czy to blat kuchenny czy to brodzik, czy wręcz całą łazienkę w granicie.

 

Wiem, że tej miejscowości przed Oleśnicą (Byków?) jest hurtownia kamieni. We Wrocku jest kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz mam kilka pytań do was.

 

1. czy ma ktoś namiary na kogoś do zaprojektowania ogrzewania podłogowego tudzież całości grzewczej w domu? - widzę temat na czasie;

2. do tych co mają okna VELUX - czy oprócz kołnierzy uszczelniających muszę do każdego z okien nabyć również ramy izolacyjne? - gościu w jednej z firm wycenił mi je ale tylko do okien podwójnie montowanych;

3. do tych co mają okna ROTO - czy warto wchodzić w ten blok termoizolacyjny?;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie poslucham :) Prosze o namiary. Ile kosztowaly? Jakiej sa grubosci?

Całość robił Andrzej Sobczak. Jeden z dwóch fachowców, którym mogę dać "6". Całość bo kominek, półkę i 3 parapety. Nie jest tani. Przykładowo marmur który jest u mnie - Crema Marfil - jest do kupienia w płytach za góra 300zł/m2. U niego (przycięcie, obróbka brzegów, impregnacja, montaż), kosztuje rzędu 700zł. Gość jednak zawsze doradzi, przyjedzie na budowę, termin nie stanowi żadnego problemu, kasa po zakończeniu prac.

Parapety są 2 około 154 x 28 cm x 3cm, czyli 300zł i jeden mniejszy o połowę. Niestety zdjęcia mam z daleka. Może w weekend coś pstryknę.

{uwaga - celowo tym razem daję przejście na pełny rozmiar, żeby nie tłumaczyć co klikać ;) }

http://frankai.smugmug.com/Architecture/Zdjecia-z-budowy/DSCN0044/1032316312_XVtvL-Th.jpg http://frankai.smugmug.com/Architecture/Zdjecia-z-budowy/1SalonB100/1212710849_Fv99G-Th.jpg

 

Jeżeli ktoś ma więcej - to może pomyśleć o kupnie płyty. Wyjdzie taniej, bo fachowiec nie inwestuje i nie ponosi kosztów odpadów. Do łazienki wybraliśmy Rain Forrest Green, 2cm. Marmur bardzo unikalny, więc pan Andrzej nie trzyma go. Chcąc mieć jednorodność koloru, musi zamawiać kilka, kilkanaście płyt na raz i na tylu długo nie miałby chętnych. Ściągnąłem więc sam płytę z... Adamowic pod Warszawą. Było przy okazji więc 100zł. Płyta kosztowała mnie... 280zł/m2. Fachowiec w Adamowicach śpiewał sobie 900zł/m2 po obróbce!!! Za cięcie i klejenie (fachowcy złamali mi 2 wąskie pasy), zapłaciłem panu Andrzejowi 300zł. Efekt do obejrzenia w galerii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przykrością stwierdziła że salon jest stanowczo za mały (26m2 + kuchnia 11m2) :p. Powiedziałem że niech tak "pofilozuje" jak przyjdzie co do czego za ogrzewanie

Trzeba było dać jej miotłę i kazać tak pozamiatać beton w salonie, żeby ziarnka piasku nie zostało. Mnie wszyscy koledzy straszą, że nie będę nic robił, tylko sprzątał (186m2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdarzyło się, że parę rzeczy odwalili po linii najmniejszego oporu, szczegóły w stylu np. zatynkowania jednego kabelka (całe szczęście niezbyt ważny), czy otworu odskraplacza w kominie.

Większość fachowców robi wszystko po linii najmniejszego oporu.

Odszukanie kabelka to nie problem. Są detektory. Ja sobie kupiłem (250zł, Bosch) na własny użytek. Porządne firmy, które cokolwiek muszą wiercić w ścianach, powinny takowy mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. do tych co mają okna ROTO - czy warto wchodzić w ten blok termoizolacyjny?;

 

 

miałam to w cenie okna - nowa seria R4 Designo ma to już wmontowane na stałe. Cena za lepsze okno/szybę/wd- czyli ten blok miałam trochę wyższą od najzwyklejszych veluxów. Za 5 okien z kołnierzami (3x74x140 i 2xx94x140, jeden kołnierz do zespolenia) wyszło mi 7743 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalo by rade zrobic bez kantow? Jakos zaokraglic krawedzie? I nie jestem przekonana, czy powinnam wprowadzac kolejny material do mojego wnetrza...

Czy ktos moze robil parapety z corianu albo czegos podobnego?

1. Tak

2. Tak

3. Zależy. Marmurów i granitów jest po kilkadziesiąt typów, a każda partia może być kompletnie inna. Czasem nie chciałem wierzyć, że jedna i druga paczka to ten sam typ. Mój RFG mógł być ciemnozielony i strasznie wyblakły - prawie że biały, ale to jeszcze nic w porównaniu z jednym onyksem (Red Passion?). Może dałoby radę coś dopasować. Zresztą kwestia co jeszcze można zrobić - może marmurowy stolik? Podświetlany z onyksu jest do obejrzenia w Domarze na Braniborskiej.

4. Corian to 1.500zł /m2 (cena z 2008 roku). Napaliliśmy się na blat do kuchni, ale cena powaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...