Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

mam pytanie o grzejniki - jakie grzejniki polecacie? Kermi, Purmo, Stelrad

nie chodzi mi o ozdobne czy drabinkowe tylko takie pokojowe.

Ja mam w salonie i gabinecie Viesmanna. Na piętrze DeLonghi, bo jako jedyne miały wtedy (teraz są po ponad połowę droższe !!!) wertykalne w przyzwoitej cenie.

 

Co do armatury - koniecznie eksperymentuj. Niestety nie wszystko się da sprawdzić, ale usiądź na muszli i wejdź do wanny. Czego się nie dało sprawdzić:

- umywalka Roca Mohave - płaskie dno powoduje, że woda spływa wolno i jeżeli brud ma postać stałą, to zostaje. Trzeba zetrzeć ściereczką, bo się nie spłuka

- WC Koło Varius - kształt powoduje, że albo trzeba dobrze celować klockiem, albo za każdym razem czyścić. Wygodniejszy niż Roca Hall (choć i tak dobra), ale w utrzymaniu gorszy.

 

Baterie nablatowe jednak są upierdliwe w utrzymaniu. Wmurowane w ścianę jednak lepsze.

 

Prysznic wolę podtynkowy. Zaczynam się jednak łamać i pewnie kupię zmiękczacz. Ponoć twarda woda jednak lubi robić problemy mieszaczom i deszczownicom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pstryczkach przyszedł czas na wybór armatury sanitarnej - dziś zrobiłem pierwsze rozeznanie - nie przypuszczałem, że panel prysznicowy moze kosztować 10-15tys zł? a niebrzydka kabinka prysznicowa 4tys zł.

Wykończeniówka faktycznie wykańcza.

 

wojgoc zerknij na stronę www.superidea.info jeśli tam coś ci się spodoba to daj mi znać to dam ci ciekawą cenę.:yes: Wtedy zdecydujesz czy warto. Możesz też podejść do nich do salonu na Dubois i obejrzeć towar na żywca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc, w sprawie miski "klozetowej" mogę tylko podpowiedzieć ( ale może to już wiesz), kupując sprawdź , czy od wewnętrznej strony pod obrzeżem jest emalia, jeśli nie ma, to będzie problem z utrzymaniem czystości. Nam udało się kupić takie miski, które mają od wewnątrz wypełnione brzegi z dziurkami ( nie mają zagłębienia) :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy,

pod koniec kwietnia b.r. planuję rozpocząć budowę domku jednorodzinnego ("Praktyczny 4" z domyzwizja.pl) w południowej części Wrocławia.

Czy możecie polecić jakąś dobrą hurtownie z materiałami budowlanymi?

Może podpowiecie: porotherm czy ytong? Który materiał wybrać? Jak by co to w projekcie mam grubość ścian 30 cm

Pozdrawiam!

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy,

pod koniec kwietnia b.r. planuję rozpocząć budowę domku jednorodzinnego ("Praktyczny 4" z domyzwizja.pl) w południowej części Wrocławia.

Czy możecie polecić jakąś dobrą hurtownie z materiałami budowlanymi?

Może podpowiecie: porotherm czy ytong? Który materiał wybrać? Jak by co to w projekcie mam grubość ścian 30 cm

Pozdrawiam!

Michał

 

 

ja mam w porothermie, podobno lepszy ale dlaczego to ci nie powiem. Tak było w projekcie i tak zrobiłem :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc: wszystkie wymienione grzejniki są podobne

Moja rada:wybierz najkorzystniejsze cenowo.

Przy okazji mała rada z mojego ogródka -jeśli dobieramy grzejnik to dla "wyglądu"lepiej żeby był tej samej długości co okno-5cm, nawet kosztem wysokości czy grubości.

Michał a jaki materiał masz w projekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc zerknij na stronę www.superidea.info jeśli tam coś ci się spodoba to daj mi znać to dam ci ciekawą cenę.:yes: Wtedy zdecydujesz czy warto. Możesz też podejść do nich do salonu na Dubois i obejrzeć towar na żywca

ok, dzięki za przypomnienie- wszak masz ich z prawej strony kazdego swego wpisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc, w sprawie miski "klozetowej" mogę tylko podpowiedzieć ( ale może to już wiesz), kupując sprawdź , czy od wewnętrznej strony pod obrzeżem jest emalia, jeśli nie ma, to będzie problem z utrzymaniem czystości. Nam udało się kupić takie miski, które mają od wewnątrz wypełnione brzegi z dziurkami ( nie mają zagłębienia) :).

to już wiem, ale dzieki za utwierdzenie w temacie czystości wc. jaką miskę kupiliście, co ma taką konstrukcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy,

pod koniec kwietnia b.r. planuję rozpocząć budowę domku jednorodzinnego ("Praktyczny 4" z domyzwizja.pl) w południowej części Wrocławia.

Czy możecie polecić jakąś dobrą hurtownie z materiałami budowlanymi?

Może podpowiecie: porotherm czy ytong? Który materiał wybrać? Jak by co to w projekcie mam grubość ścian 30 cm

Pozdrawiam!

Michał

południowa czyli od Iwin po Tyniec Mały. Ja moge polecić ABRenova na Buforowej - negocjować z kier. sprzedaży Samirem. Chłopaki otwarte na współprace, doradzą, pomogą.

co do materiału to zalezy co masz w projekcie i jakie chcesz zrobić ocieplenie. jeśli z wełny to proponuje PTH, jesli styro bierz ytong. Jesli jest promo cenowe na którys z materiałów to się zastanów. W ytongu łatwiej rzeźbiź wszelakie bruzdy pod rurki czy przewody i czyściej jest przy obróbce.

Skonsultuj się jeszcze ze swoim kierbudem w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Solid to raczej powinien się pojawić przed tynkami, a w zasadzie razem z oknami ;)

Z moich doświadczeń wynika, że nie byłby to dobry pomysł.

Duża ilość kręcących się ludzi, przeciągi, prace narażające instalację na uszkodzenie. Praktycznie cały czas alarm musiałby być rozbrojony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że nie byłby to dobry pomysł.

Duża ilość kręcących się ludzi, przeciągi, prace narażające instalację na uszkodzenie. Praktycznie cały czas alarm musiałby być rozbrojony.

Trociu miał pewnie na mysli rozprowadzenie całej instalacji alarmowej przed tynkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...