Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Może jeszcze nie teraz, ale chciałbym zmienić klamki w oknach. Mam pierwsze lepsze, a chciałbym mieć z nierdzewki. Czy widział ktoś klamki okienne z nierdzewki z kluczykiem?

Przy okazji podam gdzie klamki można kupić: Handles (tu kupowałem do drzwi na piętrze, polecam ten pawilonik), Bartycka (kupowałem do drzwi na parterze w pawilonie 225. Nie wiem co za jedne, ale nigdzie indziej nie widziałem takowych), Antkowiak i Certeza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

baterie nablatowe jednak są upierdliwe w utrzymaniu. Wmurowane w ścianę jednak lepsze.

 

Osobiście uważam że was już zaczyna ponosić. Za bardzo wgłębiacie się w pierdoły. A już najbardziej rozbawił mnie temat tudzież dyskusja na inszym forum o opadającej desce klozetowej :p

Ja obecnie mam krany nablatowe i jakoś nie widzę wielkiego problemu z ich czyszczeniem. Fakt jestem pedantem i lubię jak jest czysto, ale bez przesady że po każdym myciu rąk mam jechać ze szmatką (swoją drogą mam taką koleżankę co szklaną umywalkę non stop przeciera). Raz w tygodniu przy normalnych porządkach przecieram je i jest okej.

Moi rodzice np mają prysznic ścienny i kran wiecznie jest zachlapany od słuchawki wiszącej nad nim.

 

slogan na dzisiejszy wieczór - Nie szukajmy dziury w całym :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że was już zaczyna ponosić. Za bardzo wgłębiacie się w pierdoły. A już najbardziej rozbawił mnie temat tudzież dyskusja na inszym forum o opadającej desce klozetowej :p

 

slogan na dzisiejszy wieczór - Nie szukajmy dziury w całym :yes:

Jeżeli ktoś wydał 400zł na wolnoopadającą deskę, to chyba ma prawo dowiedzieć się czy szybkość opadania kwalifikuje się do reklamacji czy też TTTM.

 

Jeżeli ktoś lubi osady, jeżeli ktoś lubi non stop czyścić, to jasne że dyskusja zbędna. Mam jednak wrażenie, że nie każdy lubi, a wtedy drobna sugestia się przyda. No chyba po to jest to forum/grupa :p A może ja - ojciec założyciel GW - się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś wydał 400zł na wolnoopadającą deskę, to chyba ma prawo dowiedzieć się czy szybkość opadania kwalifikuje się do reklamacji czy też TTTM.

 

Jeżeli ktoś lubi osady, jeżeli ktoś lubi non stop czyścić, to jasne że dyskusja zbędna. Mam jednak wrażenie, że nie każdy lubi, a wtedy drobna sugestia się przyda. No chyba po to jest to forum/grupa :p A może ja - ojciec założyciel GW - się mylę?

 

co racja to racja Ojcze Założycielu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albert07 - zauważ że poruszaliśmy inne ważne tematy:

- jak długo czujnik w łazience ma działać i czy musi to być czujnik przebywania, żeby światło nie gasło w trakcie czytania (siedząc na WC)

- co zrobić by notebook nie topił się w wannie

- czy instalować gniazdo Ethernet przy WC

- jakie muszle są optymalne przy stawianiu klocka w kontekście utrzymania czystości

- gdzie w muszli powinna być emalia

To tylko tematy z ostatniego tygodnia. W całym życiu forum było znacznie więcej "życiowych dylematów" i dlatego... życie jest piękne :)

 

PS. Właśnie amba mi wcięła ikonki, a parę minut temu jeszcze były :rolleyes: (ikonka wklepana z palca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś wydał 400zł na wolnoopadającą deskę, to chyba ma prawo dowiedzieć się czy szybkość opadania kwalifikuje się do reklamacji czy też TTTM.

 

Jeżeli ktoś lubi osady, jeżeli ktoś lubi non stop czyścić, to jasne że dyskusja zbędna. Mam jednak wrażenie, że nie każdy lubi, a wtedy drobna sugestia się przyda. No chyba po to jest to forum/grupa :p A może ja - ojciec założyciel GW - się mylę?

 

Frankai - może wrzuć fotkę jak to wygląda - wtedy każdy będzie wiedział na co się pisze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w życiu mam podłogówke i myślę że sprawdza się świetnie. Nic nie szumi, żadne pompy nie pracują jakby przejeżdżał pociąg( jak dobrze pamiętam Megana pisał o jakiś dziwnych odgłosach) ,tylko lekko buczy pompa PC, przypomina to pracę lodówki takiej nie zabudowanej. Ciśnienie w całej instalacji nie zmienia się- czyli wszystko jest szczelne. Nie mam się na razie do czego przyczepić.

 

dobrze, że znalazła się chociaż jedna osoba całkowicie zadowolona - bo już nie wiedziałam, co myśleć o tej podłogówce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby oderwać uwagę od desek i baterii, mam takie pytanie: jak ustalaliście sobie poziom zero?

Czy jako punkt odniesienia wybieraliście poziom drogi, zero u sąsiadów czy jeszcze coś innego?

z mapki do celów projektowych architekt naniósl w projekcie a geodeta trasując fundamenty wbił palik z którego urarze przenosili wysokość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi jak w praktyce, tylko w teorii :) czyli na jakiej podstawie ustalaliście z adaptującym projekt, jak wysoko robicie poziom zero?

architekt ustala na podstawie danych wysokościowych z mapki do celów projektowych, którą musisz mu dostarczyć - tu nie ma innej mozliwości i do tego służy taka mapka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak, my powiedzieliśmy, że nie chcemy schodów na zewnątrz. Architekt miał takie samo zdanie i zrobił "punkt zero" nieznacznie powyżej gruntu. Na etapie murowania fundamentów przyjechał kierownik i doradził, aby podnieść o jeden bloczek, a wyrównany sobie ziemią. Teraz jesteśmy ok. 2 cm na poziomem gruntu. Do tego dojdzie wysokość posadzki czyli 23 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedawno Wojgoc pisał że za tynk cem -wap płacił 19 zł za robocizne i miał własną zaprawę.

Zadzwoniłem do tej ekipy i powiedzieli że z ich materiałem wyjdzie 29 zł ( i nic mnie nie obchodzi)

Czy to normalna cena? Wojgoc - czy przeliczałeś ile wyniósł Cię 1 m2 tynku ( robocizna i materiał?) -

zastanawiam sie czy dużo taniej wyjdzie z moim materiałem - czy sie w to nie bawić.

Czy macie inne ekipy i mozecie polecic - możecie podpowiedziec czy te 29 zl to duzo?

myslałem ze wyjdzie z 25 zł za 1m2 - ale obawiam sie firm z lapanki - wolę polecone.

Prosze o podpowiedź.

pozdrawiam

Kłokoczyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedawno Wojgoc pisał że za tynk cem -wap płacił 19 zł za robocizne i miał własną zaprawę.

Zadzwoniłem do tej ekipy i powiedzieli że z ich materiałem wyjdzie 29 zł ( i nic mnie nie obchodzi)

Czy to normalna cena? Wojgoc - czy przeliczałeś ile wyniósł Cię 1 m2 tynku ( robocizna i materiał?) -

zastanawiam sie czy dużo taniej wyjdzie z moim materiałem - czy sie w to nie bawić.

Czy macie inne ekipy i mozecie polecic - możecie podpowiedziec czy te 29 zl to duzo?

myslałem ze wyjdzie z 25 zł za 1m2 - ale obawiam sie firm z lapanki - wolę polecone.

Prosze o podpowiedź.

pozdrawiam

Kłokoczyce

kwestia ilości uzycia listew przyokiennych - u mnie było kilka okien nietypowych i uzywane były listwy po prawie 32zł/2,6mb. Do tego mialem sporo obróbek trudnych w wykonaniu. materiał miałem taniej o 1zł niz Oni - obróbka po 10,5zł/worek i tynk po 12,9zł/worek i potem dokupywalem po 13,4zł/worek. Niby niewielka różnica ale przy 1000 worków robi się miła różnica. Worek jak pamietam ma 30kg. Mnie z moimi trudnymi powierzchniami 1m2 tynku na gotowo wyniósł 32zł/m2. Jak chcesz zobaczyć efekt końcowy to zapraszam do siebie na Bielany.

Podsumowując - 603096040 Mirek przedstawiciel Nidy na nasz okręg, zadzwoń, spotkaj się na budowie, pogadaj o cenie materiału jaka możesz wynegocjować i policz co się lepiej opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rozporowadzenia samej instalacji alarmowej (okablowanie) nie są potrzebni montażyści z firmy ochroniarskiej. Może to zrobić np. elektryk, oczywiście o ile się na tym zna.

oczywiście, że może to zrobić elektryk. Natomiast nie zmienia to faktu, że jak chcesz podpisac z jakąś firmą ochroniarską umowę to równie dobrzy ich montażyści to zrobią - o dziwo wychodzi taniej za punkt niz u elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...