Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Koleżanki i koledzy,

pod koniec kwietnia b.r. planuję rozpocząć budowę domku jednorodzinnego ("Praktyczny 4" z domyzwizja.pl) w południowej części Wrocławia.

Czy możecie polecić jakąś dobrą hurtownie z materiałami budowlanymi?

Może podpowiecie: porotherm czy ytong? Który materiał wybrać? Jak by co to w projekcie mam grubość ścian 30 cm

Pozdrawiam!

Michał

 

witaj, kolego :)

My w projekcie mielismy ytong, zmienilismy na porotherm 24 + 15cm styro. Nastepnym razem zbudujemy z ytonga + styro ;) Ytong to bardzo wdzieczny material, mily w obrobce. Porotherm paskudnie pyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że może to zrobić elektryk. Natomiast nie zmienia to faktu, że jak chcesz podpisac z jakąś firmą ochroniarską umowę to równie dobrzy ich montażyści to zrobią - o dziwo wychodzi taniej za punkt niz u elektryka.

Zawsze staram się w swoich wypowiedziach dodawać zwroty typu "moim zdaniem", "w moim przypadku", "na bazie moich doświadczeń" lub przynajmniej podkreślić, że to wyłącznie moja opinia.

W przeciwnym razie taka wypowiedź brzmi jak dogmat i jeżeli jest nieprawdziwa może wprowadzić w błąd.

 

Dlatego odpowiadam W MOIM przypadku cena za punkt nie wychodziła taniej niż u elektryka. Natomiast zawsze warto porównać ceny u paru źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - może wrzuć fotkę jak to wygląda - wtedy każdy będzie wiedział na co się pisze ;-)

Ale czego byś chciał? Muszli? Deski? Są w necie. Prędkości opadania? To musiałbym zamieścić wykres drogi lub kąta opadania w funkcji czasu, lub filmu z eksperymentu? A może chodziło o zabrudzenia? Myślę, że to niezbyt dobry pomysł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak, my powiedzieliśmy, że nie chcemy schodów na zewnątrz. Architekt miał takie samo zdanie i zrobił "punkt zero" nieznacznie powyżej gruntu. Na etapie murowania fundamentów przyjechał kierownik i doradził, aby podnieść o jeden bloczek, a wyrównany sobie ziemią. Teraz jesteśmy ok. 2 cm na poziomem gruntu. Do tego dojdzie wysokość posadzki czyli 23 cm.

 

I to jest właściwa reguła - wyznaczyć jak się wydaje i... dołożyć bloczek. Teraz być może dołożyłbym jeszcze jeden.

 

Wysokość tak naprawdę wyznaczałem ja, a pilnowała żona - ja byłem za granicą. Za poziom zero przyjąłem wysokość krawężnika po wyższej stronie działki (spad 20-25 cm na 19m). Względem tego miały być 2 lub 3 bloczki. Podest w projekcie był 2-stopniowy. Wyszedł tak 1.5 stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze staram się w swoich wypowiedziach dodawać zwroty typu "moim zdaniem", "w moim przypadku", "na bazie moich doświadczeń" lub przynajmniej podkreślić, że to wyłącznie moja opinia.

W przeciwnym razie taka wypowiedź brzmi jak dogmat i jeżeli jest nieprawdziwa może wprowadzić w błąd.

 

Dlatego odpowiadam W MOIM przypadku cena za punkt nie wychodziła taniej niż u elektryka. Natomiast zawsze warto porównać ceny u paru źródeł.

jasne - ja pisze wyłącznie na bazie własnych doświadczeń i w Moim przypadku cena była o 6% wyższa u elektryka.

zaczynamy wchodzić w dyskusje typu wyższośc Swiąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkej Nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rozporowadzenia samej instalacji alarmowej (okablowanie) nie są potrzebni montażyści z firmy ochroniarskiej. Może to zrobić np. elektryk, oczywiście o ile się na tym zna.

A montażyści potem narzekaliby, że coś spierniczone. Chyba każdy "spec" na budowie wytyka błędy poprzedników. Pół biedy jak narzeka. Gorzej jak chce kasę, bo czegoś się nie da i trzeba poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właściwa reguła - wyznaczyć jak się wydaje i... dołożyć bloczek. Teraz być może dołożyłbym jeszcze jeden.

 

Wysokość tak naprawdę wyznaczałem ja, a pilnowała żona - ja byłem za granicą. Za poziom zero przyjąłem wysokość krawężnika po wyższej stronie działki (spad 20-25 cm na 19m). Względem tego miały być 2 lub 3 bloczki. Podest w projekcie był 2-stopniowy. Wyszedł tak 1.5 stopnia.

ale Tatarak pytał jak sie w teorii wyznacza Punkt Zero a nie w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam patent - posypac proszkiem do pieczenia zmieszanym z soda, lekko zwilzyc. Potem zmyc wilgotna scierka. Zero szorowania :)

Nie chodzi o kwestię szorowania. Chodzi o to, że na chromie robią się plamki, które trzeba za każdym razem ścierać. Z kolei na umywalce zostają różne rzeczy w kącikach, a że do ścianki blisko, to nie machnie się ścierką, tylko trzeba paluszkiem ścierkę przeciskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, kolego :)

My w projekcie mielismy ytong, zmienilismy na porotherm 24 + 15cm styro. Nastepnym razem zbudujemy z ytonga + styro ;) Ytong to bardzo wdzieczny material, mily w obrobce. Porotherm paskudnie pyli.

U mnie b-k (zwykły nie Ytong) i byłoby fajnie, ale jednak lubi pękać. Też pyli jak się go tnie czy wycina bruzdy. Co do pękania, to pół biedy jak przed tynkami, ale zdarzyło mi się też po. Poza tym - w żadnym wypadku nie dawać na ściany zewn. Ja dałem, na piętrze coby lekka była, a że dach wystaje 1.40 to nie miałem obaw. No i pękło chyba 2. Po pierwszy, dawana była siatka a i tak nie pomogła. Potem 2 cm styro i siatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...