Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

heh tutaj tak, ale najlepsze jest to że cała góra ziemi z tych okopów leży teraz w miejscu gdzie mam mieć ryte pod Reku i studnię drenażową, więc na chwilę obecną muszę puścić drenaże wokół budynków, zasypać fundamenty i wtedy kopać dołki na Reku. :yes:

 

Chyba o GWC chodzi a nie reku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was rzucał tynk ręcznie i w dodatku piasek, wapno, cement - możecie kogoś polecić? jakie są ceny i czy jest możliwe żeby było gładko pod malowanie?

 

U mnie tak robili 3 lata temu - po 16 zł/m2 o ile dobrze pamiętam [sama robocizna].

 

To był tynk + licówka.

 

Przed malowaniem i tak trzeba było przetrzeć siatką ścierną, żeby luźne cząstki poodpadały.

 

Gładko nie jest ... na szczęście, bo akustyka pomieszczeń o gładkich ścianach mi się nie podoba (w jednym mam dużo skosów z rigipsami i myślę nad naklejeniem na nie jakiegoś materiału bardziej chropowatego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję jakieś hurtownie budowlane na północy wrocka, w stronę Radwanic/Oławy please

Za wyjątkiem gaji na tyskiej bo tą to znam :)

 

wiem że temat był już poruszany ale jak pomyślę że mam się cofnąć kilka/set stron to mnie trąca.

 

dzienx

 

Radwanice na północy Wrocławia ?

 

W Oławie i Jelczu jest PSB Mrówka - nie wiem jak w Oławie, ale w Jelczu mają bardzo dobre ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego byś chciał? Muszli? Deski? Są w necie. Prędkości opadania? To musiałbym zamieścić wykres drogi lub kąta opadania w funkcji czasu, lub filmu z eksperymentu? A może chodziło o zabrudzenia? Myślę, że to niezbyt dobry pomysł ;)

 

Chodziło o zabrudzenia zlewozmywaka z baterią ;-)

 

Ja mogę wrzucić jeśli kogoś interesuje jak wygląda deszczownia prysznica po kilku tygodniach od czyszczenia pomimo stosowania filtra 10 um i zmiękczacza wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poromur Jopka pyli na czarno - to jest dopiero radość gdy się wierci dziury pod kołki :-/

Tak przy okazji w Leroy Merlin kupiłem kiedyś nasadką na odkurzacz z dziurką na wiertło. Jakoś tak 8zł kosztowała. Zakładamy ją na rurę i ... odkurzacz trzyma się ściany. Celujemy w dziurkę wiertłem i cały kurz idzie do środka. Oczywiście wokół dziury (pod tą nasadką) jest pył na ścianie, ale nie ma w pokoju. Jeżeli ściana nierówna - przyda się ktoś do trzymania rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę wrzucić jeśli kogoś interesuje jak wygląda deszczownia prysznica po kilku tygodniach od czyszczenia pomimo stosowania filtra 10 um i zmiękczacza wody.

Nie strasz :( Też mam deszczownicę i już instalator radził ten zmiękczacz. Jaki dać, bo kasy mało, a dzień używania nadchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam rozumieć, że wszyscy zrobili ścianki działowe 12cm?

Jak mają ten sprzęt, to bym się nie szczypał i dał. Akustycznie będzie pewnie porównywalne z b-k 12cm.

Pamiętaj, że drzwi muszą mieć odpowiednią "płytką" ościeżnicę. Czy gdzieś obok nie ma ściany konstrukcyjnej? To mógłby być argument przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają ten sprzęt, to bym się nie szczypał i dał. Akustycznie będzie pewnie porównywalne z b-k 12cm.

Pamiętaj, że drzwi muszą mieć odpowiednią "płytką" ościeżnicę. Czy gdzieś obok nie ma ściany konstrukcyjnej? To mógłby być argument przeciw.

 

dlaczego to mógłby być argument przeciw? tylko wyczerpująco poproszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...