Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Co znaczy obok? Wszystkie działowe stykają się ze ścianami nośnymi.

http://www.archdom.pl/hiacynt.htm - zobacz na rzutach, na dole wokół wc i wszystkie na górze mają 8cm.

Nie widzę żeby drzwi na ścianie konstrukcyjnej sąsiadowały z drzwiami na działowej tak, że patrzy się od strony wklęsłej. Nie ma więc problemu estetyki - jedne grubsze niż drugie. Moim zdaniem możesz robić 8cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Frankai, dzieki za rady, mam juz PC i WM z reku ;) Chodzi mi o to, ze wszyscy dookola strasznie dymia i zastanawiam sie czy ta tendencja sie utrzymuje, czy tez zmienia sie troche sposob ogrzewania domow. Maz twierdzi, ze w wielu nowych domach ogrzewa sie gazem (przy braku gazociagu) badz ropa. Mnie sie wydaje, ze 90% to paliwo stale.

WM 'zasysa' nam dym sasiadow i jest tragicznie :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Jola,

miło, że stara gwardia forumowa odzywa się.

No tak, zrobiło się w miarę ciepło i trza zakasać rękawy i brać się do roboty. Własnie zabieram się za trawnik, bo mimo, że już drugi sezon mieszkamy krajobraz u nas księżycowy niestety. Może ma ktoś do pożyczenia na kilka dni walec do trawy? Powiem Wam, że dla mnie ta budowa to betka w porównaniu z zakładaniem ogrodu. Czuje się jak dziecko we mgle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, dzieki za rady, mam juz PC i WM z reku ;) Chodzi mi o to, ze wszyscy dookola strasznie dymia i zastanawiam sie czy ta tendencja sie utrzymuje, czy tez zmienia sie troche sposob ogrzewania domow. Maz twierdzi, ze w wielu nowych domach ogrzewa sie gazem (przy braku gazociagu) badz ropa. Mnie sie wydaje, ze 90% to paliwo stale.

WM 'zasysa' nam dym sasiadow i jest tragicznie :-/

 

Z tymi 90% to przesada, ale sporo jest kotłów na paliwa stałe, mniej LPG i PC.

 

Sąsiedzi muszą palić jakimś syfem, bo u mnie nawet dymu z komina nie było jeszcze nigdy widać.

 

Ropą i LPG jest pioruńsko drogo, gazem ziemnym "tylko" około 2 razy drożej.

 

Macie jakieś kiepskie filtry w WM, bo jak w pobliżu mojego domu było zadymione bo jakiś "mądry inaczej" podpalił śmietnik na cmentarzu to w środku nie było czuć dymu [filtry klasy EU5].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zrobiło się w miarę ciepło i trza zakasać rękawy i brać się do roboty. Własnie zabieram się za trawnik, bo mimo, że już drugi sezon mieszkamy krajobraz u nas księżycowy niestety. Może ma ktoś do pożyczenia na kilka dni walec do trawy? Powiem Wam, że dla mnie ta budowa to betka w porównaniu z zakładaniem ogrodu. Czuje się jak dziecko we mgle.

 

Może warto skorzystać z profesjonalisty np.

 

http://www.betula-acer.pl/

 

Już 3 rok urządzamy ogród [żona koniecznie chce sama] i nie dość, że co rusz zmienia się koncepcja to jeszcze nie wiadomo do końca co z czego wyrośnie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz :( Też mam deszczownicę i już instalator radził ten zmiękczacz. Jaki dać, bo kasy mało, a dzień używania nadchodzi.

 

Ja mam taki:

 

http://www.czystawoda.pl/Zmiekczacz_automatyczny_Maxflo_C20-168.html

 

Dzisiaj kupiłbym taki:

 

http://www.czystawoda.pl/Zmiekczacz_automatyczny_Maxflo_D30-195.html

 

Może jest mniej kompaktowy, ale ma o połowę więcej żywicy (30 l) a co za tym idzie o połowę większą pojemność wymiany - 270 °Fxm3 przy nawet ciut niższej cenie, dzięki czemu regeneruje się o połowę rzadziej [niższe koszty użytkowania].

Na regenerację oba biorą tyle samo wody i prądu.

 

Wadą tych zmiękczaczy jest mało precyzyjny układ pomiaru ilości zmiękczonej wody [wiatraczek z magnesem, który raz w roku potrafi się zaciąć i trzeba odłączyć rurkę i mu pomóc].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tego, że została poruszona kwestia drenażu, czy może ktoś polecić kogoś do jego zrobienia?

Chciałabym właśnie zrobić go, gdy jeszcze fundamenty nie będą zasypane.

 

Czy mam rozumieć, że wszyscy zrobili ścianki działowe 12cm?

 

Nie wiem jak inni, ale ja mam ścianki z BK 10 i z maksa 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji w Leroy Merlin kupiłem kiedyś nasadką na odkurzacz z dziurką na wiertło. Jakoś tak 8zł kosztowała. Zakładamy ją na rurę i ... odkurzacz trzyma się ściany. Celujemy w dziurkę wiertłem i cały kurz idzie do środka. Oczywiście wokół dziury (pod tą nasadką) jest pył na ścianie, ale nie ma w pokoju. Jeżeli ściana nierówna - przyda się ktoś do trzymania rury.

 

Hmm ciekawa przystawka - zwykle dotąd poniżej wierconego otworu naklejałem na taśmie malarskiej woreczek foliowy i wtedy byłem samodzielny przy wierceniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi muszą palić jakimś syfem, bo u mnie nawet dymu z komina nie było jeszcze nigdy widać.

A to ja wiem, niestety...

 

Macie jakieś kiepskie filtry w WM

No wlasnie jeszcze w ogole nie mamy filtrow ;) Ale na grupie PC pisza, ze smierdzi w domu mimo filtrow... Trzeba zainwestowac w cos porzadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto skorzystać z profesjonalisty np.

 

http://www.betula-acer.pl/

 

Już 3 rok urządzamy ogród [żona koniecznie chce sama] i nie dość, że co rusz zmienia się koncepcja to jeszcze nie wiadomo do końca co z czego wyrośnie itd.

 

Ja wcale nie chce sama. Marzę, żeby ktoś to zrobił za mnie. I wierz mi gdyby nie barak kasy na pewno bym wynajęła kogoś do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Z bólem (finansowym) przymierzamy się do elewacji. Wstępnie mamy namierzoną ekipę, kolor wybrany (jasny z odcieniem łososiowym :) :) - nie bijcie za to określenie, ja rozróżniam czerwony i zielony ;-) ). Typ tynku : akrylowo-silikatowy (ma to być na styropian, siatka, klej).

Może ktoś kto już elewacje ma za sobą mógłby coś podpowiedzieć - na co zwracać uwagę, jakiej firmy tynk użył i czy jest z niego zadowolony itp.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przeprowadzic maly sondaz, pomozecie? Mam pytanie do tych, ktorzy nie maja gazociagu w okolicy. Czym ogrzewacie? Zasugerowalam mezowi, ze 90% nowobudowanych domow ma kotly na paliwo stale. On sie z tym nie zgadza :) Jaka jest Wasza opinia?

 

ja się dziś z radością dowiedziałam, że sąsiad budujący się obok robi pompę ciepła, niestety sąsiad przez miedzę i z drugiej strony ulicy mają w nowych domach ekogroszki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się dziś z radością dowiedziałam, że sąsiad budujący się obok robi pompę ciepła, niestety sąsiad przez miedzę i z drugiej strony ulicy mają w nowych domach ekogroszki :(

Ekogroszki to pół biedy. W takich najczęściej nie palą śmieci. Najgorsi są po wsiach, co mają stare kotły i jadą miałem i śmieciami, nie wyłączając opon (dają dużo ciepła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...