Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Jaką pościel używacie na łóżkach 160cm? 220 wydaje mi się ciut za szeroka, ale za nią przemawia duża dostępność poszewek.
220x240.

 

Właśni dostałam informację, że koparka pracuje na działce, szkoda tylko, że się zakopała..

Tak więc dziś oficjalnie rozpoczęłam budowę ;)

Gratulacje :)

 

Google uruchomiło jakiś czas temu bardzo fajne opcje przy wyszukiwaniu obrazków. Po co szukać tekstów, jak szybciej oceniamy obrazy. Wrzuciłem więc "końcówka odkurzacz wiercenie" i dałem wyszukiwanie obrazów. Nie musiałem się więc wysilać w chodzeniu po stronach Leroy'a.

taaa, już jakiś czas temu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A jesli chodzi o materac, to masz zdecydowanie racje - o wiele wygodniej jest... spac na jednym duzym!

pod warunkiem, że stelaż nie jest podnoszony bo wtedy robi sie problem jak jedno chce poczytac jeszcze przed snem a drugie już chce spać.

Przy podnoszonym stelazu zdecydowanie korzystniejsza forma jak każde ma swój materac i stelaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod warunkiem, że stelaż nie jest podnoszony bo wtedy robi sie problem jak jedno chce poczytac jeszcze przed snem a drugie już chce spać.

Przy podnoszonym stelazu zdecydowanie korzystniejsza forma jak każde ma swój materac i stelaż.

Najpierw trzeba by mieć czas na czytanie :rolleyes: Moja średnia snu nie przekracza 6h. Ostatnie noce to 0, 7 i 6.

Jak już coś czytam, to... tam gdzie Twój kolega pociągnął kabel do Ethernetu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki :) Sprytny wynalazek.

Z uwagi na niego inwestowałem wyłączenie w małą dobrą wiertareczkę (Makita HP1620), a nie w taką z odsysaniem. Pewnie że odsysanie w wiertarce działa o wiele lepiej, ale to już wystarcza, a kosztuje 8zł a nie 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, my jestesmy malzenstwem z pewnym stazem, dajemy sobie troche swobody ;) Poza tym, mamy sie 24h/dobe...

Nie wiem kto ma większy staż ;) Inna sprawa, że dopiero od niecałych 6 lat żona ma mnie na dłużej. Wcześniej 70-80% czasu byłem za granicą. Tak czy owak - swoboda i owszem, ale poza łóżkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai musicie być drobniutcy i dzieci się Wam do łóżka nie wpychają

Dzieci nie, ale synek jedynak. mający jakieś 154cm - czasem tak.

Jeżeli ktoś ważący 96 kg i mający 188cm wzrostu jest drobniutki - to OK. Żona też będzie szczęśliwa, że ktoś nazwał ją drobniutka :) Ma 176cm i choć do mojej wagi jej daleko, to anorektyczką na szczęście nie jest :)

Pamiętam że jak była w ciąży, to zdarzyło się nam zasnąć na sofie (ile ma typowa sofa "głębokości"? 60cm?) i jeszcze udało mi się podczas snu przewrócić z jednego na drugi bok. No ale to było 20kg temu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę rozkładać rury - do zasypywania kogoś zaangażuję ;)

Aczkolwiek zaczęłam zastanawiać się nad sensem tej instalacji, gdyż nie ma gdzie odprowadzić wody. Sąsiad zrobił studnie, ale w czasie roztopów nie spełnia ona funkcji, gdyż nie mieści w sobie takiej ilości wody, a grunt niestety nie jest przepuszczalny. Więc drenaż chyba pogorszy jeszcze sytuację, bo będzie gromadził wodę przy fundamentach.

Więc chyba zrobię tylko zbieranie wody z dachu to studni, aby nie spływała i stała koło domu.

 

a spytaj jakiegoś fachowca? nam kb po przeglądnięciu badań geotechnicznych w ogóle wybł z głowy robienie drenażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia - gratulacje rozpoczęcia budowy! :)

 

Słuchajcie - kiedy ocieplacie/ocieplacie/ocieplaliście fundamenty - od razu po zrobieniu stanu zero? czy dopiero przy okazji ocieplania elewacji (z ponownym odkopywaniem). bo okazuje się, że nawet tu są różne szkoły :(

 

Oczywiście proszę o odpowiedzi w-y-c-z-e-r-p-u-j-ą-c-e :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - kiedy ocieplacie/ocieplacie/ocieplaliście fundamenty - od razu po zrobieniu stanu zero? czy dopiero przy okazji ocieplania elewacji

Oczywiście proszę o odpowiedzi w-y-c-z-e-r-p-u-j-ą-c-e :)

Mur 3-W, przed "0".

Czuję się wyczerpany. Chyba się położę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...