Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

o mur 2-w mi chodzi. ;)

Powiem tak - biorąc pod uwagę jakie spustoszenia fachowcy potrafią uczynić, to bym zostawił sobie jednak na zaś. W 3-W styro było osłonięte murem licowym, której to ochrony przy 2-W jest brak. I tak pewnie część wierzchniej warstwy będziesz zbierać, więc tylko część odkopiesz. Jeżeli jednak jedna ekipa robiłaby całość, to mogliby nie poniszczyć wykonanej części ocieplenia, ale to w sumie ich brocha kiedy chcą robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia - gratulacje rozpoczęcia budowy! :)

 

Słuchajcie - kiedy ocieplacie/ocieplacie/ocieplaliście fundamenty - od razu po zrobieniu stanu zero? czy dopiero przy okazji ocieplania elewacji (z ponownym odkopywaniem). bo okazuje się, że nawet tu są różne szkoły :(

 

Oczywiście proszę o odpowiedzi w-y-c-z-e-r-p-u-j-ą-c-e :)

skoro różne są szkoły to zrób tak jak będzie chciał kierbud. Nic Ci nie da jak inni robili, chyba, że ankiete przeprowadzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia - gratulacje rozpoczęcia budowy! :)

 

Słuchajcie - kiedy ocieplacie/ocieplacie/ocieplaliście fundamenty - od razu po zrobieniu stanu zero? czy dopiero przy okazji ocieplania elewacji (z ponownym odkopywaniem). bo okazuje się, że nawet tu są różne szkoły :(

 

Oczywiście proszę o odpowiedzi w-y-c-z-e-r-p-u-j-ą-c-e :)

 

 

ja miałem w tym samym czasie jak stawiali ściany. Znaczy na chwilę obecna dachu jeszcze nie mam, ale fundamenty ocieplone są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Z bólem (finansowym) przymierzamy się do elewacji. Wstępnie mamy namierzoną ekipę, kolor wybrany (jasny z odcieniem łososiowym :) :) - nie bijcie za to określenie, ja rozróżniam czerwony i zielony ;-) ). Typ tynku : akrylowo-silikatowy (ma to być na styropian, siatka, klej).

Może ktoś kto już elewacje ma za sobą mógłby coś podpowiedzieć - na co zwracać uwagę, jakiej firmy tynk użył i czy jest z niego zadowolony itp.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Michał

 

Ja mam tynk silikonowy z Mega1000 z Oławy - mieli własną mieszalnię - jestem z niego zadowolony.

 

Polecam co najmniej 15 cm styropianu bo jego koszt jest niewielki a efekt spory [3 lata temu była to optymalna grubość jeśli chodzi o ceny, przenikalność i głębokość wnęk okiennych].

 

Zwróć uwagę na to, żeby przy pomiarach odliczyć grubości styro [płacisz za m2 ocieplenia domu a nie m2 powierzchni po ociepleniu - chyba, że tak się dogadałeś].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem już wcześniej, że doktoryzowałeś się z tematu, więc zaufam rekomendacji.

Jak rozumiem ta wydajność nie będzie stanowiła strasznie dużego problemu, niezależnie czy się ma (ja mam 100l) czy nie ma zasobnika ciepłej wody.

Możliwości wydzielenia obwodów nie mam, więc zmiękczę całą wodą z wyjątkiem tej na ogród.

Jedyny minus jest taki, że do kanalizy (kratka w garażu) mam ciut ponad 6m. Jak rozumiem, mogę ręcznie uruchamiać regenerację i wtedy rozwijać węża od zmiękczacza.

 

Tak, zasobnik nic nie zmienia.

 

Jeśli planujesz ręcznie uruchamiać regenerację to zaoszczędzisz sporo kupując ten zestaw:

 

http://www.czystawoda.pl/Zmiekczacz_polautomatyczny_Maxflo_D30M-386.html

 

lub jeśli nie przeszkadza Ci trochę większy sprzęt to rewelacyjny jest ten:

 

http://www.czystawoda.pl/Zmiekczacz_polautomatyczny_Maxflo_D65M-388.html

 

za 10% wyższą cenę masz ponad dwukrotnie większą ilość żywicy, więc także rzadszą regenerację złoża i niższe koszty użytkowania.

 

Bazuję na ofercie jednej firmy, która była najlepsza 3 lata temu - może dzisiaj jest jakaś lepsza - warto byłoby sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie :jawdrop: Gdzie one się mieszczą :confused:

My śpimy jeszcze na łóżku 110cm posługując się kołdrą... 140 cm chyba.

Niby o spaniu... Ale nawet śpiąc można być blisko siebie. Dwie kołdry zdecydowanie oddalają. Podobnie zresztą jak dwa materace. Na szczęście żona po spaniu na łóżku z dwoma materacami na wczasach, przyznała mi rację, że musi być jeden :)

 

Pamiętaj, że przy jednym nie ma sensu dawać 2 stelaży z niezależnie regulowaną wysokością zagłówka i wybrzuszenia pod kolana.

 

Nam wystarcza 160 pomimo 2 materacy i niezależnie regulowanych stelaży, to nas zbliża zwłaszcza gdy jedno się zawinie w kokon ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchajcie - kiedy ocieplacie/ocieplacie/ocieplaliście fundamenty - od razu po zrobieniu stanu zero? czy dopiero przy okazji ocieplania elewacji (z ponownym odkopywaniem). bo okazuje się, że nawet tu są różne szkoły :(

 

Oczywiście proszę o odpowiedzi w-y-c-z-e-r-p-u-j-ą-c-e :)

 

U mnie przy okazji robienia elewacji [ponowne odkopanie], ale przed wylaniem schodów głównych i bocznych.

Ściany 2-w.

 

Ufff wyczerpany jestem, na szczęście szybko się regeneruję, bo żona byłaby niepocieszona ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że przy jednym nie ma sensu dawać 2 stelaży z niezależnie regulowaną wysokością zagłówka i wybrzuszenia pod kolana.

 

nie zgodze się z tym - kwestia rodzaju materacu, jesli sprężynowy to masz rację, jeśli z bultex-u to nie ma żadnego z tym problemu, o ile do czytania nie potrzeba podnieść wyżej jak 30st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że przy jednym nie ma sensu dawać 2 stelaży z niezależnie regulowaną wysokością zagłówka i wybrzuszenia pod kolana.

Póki co nie mamy takich potrzeb więc i stelaż zwykły. Gdyby kiedyś nam się odmieniło, to można mieć dokładaną/rozkładaną podpórkę pod poduchę. Pod kolana to już zupełnie nie kumam po co - lepiej nogami ruszać, żeby krew się nie zastała.

 

Nam wystarcza 160 pomimo 2 materacy i niezależnie regulowanych stelaży, to nas zbliża zwłaszcza gdy jedno się zawinie w kokon :wink:

Jak widać rozbieżności na forum są duże. Ba - bardzo duże. Począwszy od 220+160 po pojedyncze 160 :D To chyba zrobię... 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy ja się robię przewrażliwiona, czy Ty zgryźliwy.

Pytanie było zbyt trywialne, żeby się rozwodzić. Czasem warto coś poczytać i nie tylko zdać pytanie, ale przedstawić co się słyszało, jakie są argumenty i co się o tym myśli. Wtedy łatwiej dochodzi się do odpowiedzi, nie nadużywając zaangażowania innych. Wojgoc odpowiada krótko i wtedy będzie mu łatwiej ustosunkować się.

To nie było czepanie się kogokolwiek, tylko wyjaśnienie postaw i zachowań forumowatych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz ręcznie uruchamiać regenerację to zaoszczędzisz sporo kupując ten zestaw:

 

Bazuję na ofercie jednej firmy, która była najlepsza 3 lata temu - może dzisiaj jest jakaś lepsza - warto byłoby sprawdzić.

Ręcznie, bo nie ma szansy podpiąć się pod kanalizę z pomieszczenia za garażem. Muszę rozwiną wąż. Mógłbym co najwyżej przewiercić się przez ścianę i zrzucać do deszczówki, ale nie wiem, czy wynik tej regeneracji może iść w środowisko a nie do oczyszczalni. Poza tym - byłby kawałek rurki na klinkierze, a to żonie by się nie spodobało.

 

Jeżeli byli liderem 3 lata temu, to są conajmniej w czołówce dalej. Nie muszę mieć mercedesa, a cena bardzo zachęcająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co zrobisz na 200? łożko, materac, czy kołdrę?

 

Jaką pościel używacie na łóżkach 160cm? 220 wydaje mi się ciut za szeroka, ale za nią przemawia duża dostępność poszewek.

Łóżko już stoi. Jest to zmodyfikowany model łóżka tapicerowanego III. Poprosiliśmy o wykonanie wezgłowia w stylu podobnym do strony przy nogach. Jeszcze gość nie wrzucił naszego modelu, ale mówił, że zdjęcia zrobił w tym celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...