Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam wszystkich z grupy wrocławskiej.

Nie lubie pisać więc na forum zaglądam w poszukiwaniu informacji.Ostatnio po raz kolejny czytałam dziennik Yemiołki i dlatego nie muszę korzystać z porad dyżurnego psychologa.

Budujemy dom w Dobrzykowicach.Stan zero powstał w listopadzie teraz kładą dachówkę, a ja dalej nie wiem czy to fikcja czy rzeczywistość.

No prosze konkurencja mi rosnie :D A gdzie dokładnie jeżeli mozna wiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ivo - nooo gonimy gonimy! :D Rodzina nam sie powiększa i nie ma czasu na zwlekanie.

 

Dachówka Braas grecka, czerwona. Dylemat mialam z kominami ale stanęło na klinkerze, choc ja za klinkerem nie przepadam, delikatnie mowiac...

 

BK - poczytałam sobie o Twoich perypetiach z cenami rzucanymi przez ywkonawców. Hmm, początki bywają trudne :wink: u nas tez tak było. A teraz już się uczepiłam tych co mają ceny do zaakceptowania i robią dobrze. A czy wy juz lada moment zaczynacie???

Achaaaa a ta wieźba to jakos strasznie dorgo chyba czy u was taka wielka? Od 20 tys? :o Nasza kosztowala w sumie 10 tys, juz z robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a słyszeliście może o błocie z cukrowni?? chyba gdzieś był taki wątek, będę musiała poszukać...ale ostatnio właśnie ktoś nam mówił że toto można dać do ogrodu i super wszystko rośnie :-)

Tylko trochę śmierdzi, zresztą powinnaś wiedzieć też jeździsz koło cukrowni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice.To zależy na jaką wysokość chcesz dać żwir.Ja mam również podobny wymiar budynku i wyszła mi wywrotka.Pamiętaj o otulinie drenażowej chyba że będą rury z otuliną kokosową .Przy narożach studzienki czyszczące i odpowiedni spadek.Czy to będziesz robił sam czy firma?Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a słyszeliście może o błocie z cukrowni?? chyba gdzieś był taki wątek, będę musiała poszukać...ale ostatnio właśnie ktoś nam mówił że toto można dać do ogrodu i super wszystko rośnie :-)

Tylko trochę śmierdzi, zresztą powinnaś wiedzieć też jeździsz koło cukrowni ;)

 

no ale chyba kiedyś przestanie ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z grupy wrocławskiej.

Nie lubie pisać więc na forum zaglądam w poszukiwaniu informacji.Ostatnio po raz kolejny czytałam dziennik Yemiołki i dlatego nie muszę korzystać z porad dyżurnego psychologa.

Budujemy dom w Dobrzykowicach.Stan zero powstał w listopadzie teraz kładą dachówkę, a ja dalej nie wiem czy to fikcja czy rzeczywistość.

No prosze konkurencja mi rosnie :D A gdzie dokładnie jeżeli mozna wiedzieć ?

Jadac od Wrocławia przed sklepem w prawo, a potem prosto do końca ( po górach, dolinach) i od krzyża w lewo.Stoją tam 4 domy w budowie i ten z wykuszem to podobno mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice.To zależy na jaką wysokość chcesz dać żwir.Ja mam również podobny wymiar budynku i wyszła mi wywrotka.Pamiętaj o otulinie drenażowej chyba że będą rury z otuliną kokosową .Przy narożach studzienki czyszczące i odpowiedni spadek.Czy to będziesz robił sam czy firma?Pozdrawiam Wiech.

 

W sumie to nie wiem a jaką minimalną grubością powinna być taka rura obsypana ? Co do wykonastwa to chyba bede to robił sam, nie widzę tutaj jakiejś skomplikowanej technologii :) Acha i jeszcze jedno w tym samym dole nad drenażem chcę połozyc odpływ z rynien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice jeżeli planujesz dać minimalną ilość żwiru, to wystarczy otulić rurę włókniną i obsypać żwirem.Na to dać tańszy piasek , keramzyt kliniec lub podobne mat.Rura z rynny musi być jako druga(nie można w tej samej).Ja robiłem to także sam i działa 2.5 lat.Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heyka,

 

tak dla przypomnienia:

 

LUDKOWIE MILI, OKOŁOWROCŁAWSCY

 

niniejszym ogłaszam publicznie chęć podjęcia Was w naszych skromnych progach 19 lub 20-go (w niedzielę się tyle nie buduje :lol: ) czerwca w godzinach od popołudniowych do wieczornych. Gwoździem nieustalonego jeszcze w szczegółach programu ma być koronna dyscyplina outdoorowa wszystkich Polaków - czyli GRILLOWANIE wszystkiego co się da - od zieleniny do habaniny :) (oby pogoda nas nie zawiodła, a jak zawiedzie to przeniesiemy się do wnętrza). Dyscyplinami dodatkowymi będą - pożeranie sałatek, suszenie butelek i opędzanie się od komarów.

Mamy duży wybieg dla dzieci i psów, nawet trawiasty. Postaram się o piłkę i może zrobię jakąś prowizoryczną huśtawkę :) (z huśtawką jednak będzie krucho - gałęzie są za wysoko), co by i przyszłe nadzieje polskiego budownictwa jednorodzinnego miały radochę.

 

Dla ciekawych - opowieści nt. zmagań z materią remontową z możliwością samodzielnej weryfikacji "na własne oczy" - czy opowiedający nie koloryzuje, lebo wodę leje...

Dla Wszystkich, którzy budują nowe - piękna lekcja poglądowa nt. krzywych ścian, nierównych tynków i wilgoci - utwierdzająca ich w przeświadczeniu o wyższości budowania nowego nad remontowaniem starego :p .

 

Piszcie, czy będziecie mieli ochotę przyjechać i który termin Wam bardziej odpowiada (ewentualnie zaproponujcie jakiś inny). Postaram się w najbliższym czasie sklecić jakiś plan dojazdu (można się wybrać z miasta rowerami - tuż obok przebiega szlak okołowrocławski, lub podmiejskim autobusem z Leśnicy) - istnieje oczywiście możliwość przyjechania własnym bolidem ;) .

 

 

Na razie na pewniaka:

ivo

bk

smok (ostatnio strasznie "zabudowany")

 

mniej pewni:

yemiołka,

zara,

dobrzyk,

dachowiec,

blondyna :) ,

wiech

(chyba nikogo nie pominąłem)

 

Polanka? apa? i inni?

 

Termin pozostanie raczej ten sam. Napiszcie tylko, czy wolicie spotkać się w sobotnie, czy też w niedzielne popołudnie. Osobiście proponuję niedzielne, ale dostosuję się do życzeń gości :)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK.Prosiłem Cię o ciche wystrzały z szampana ze względu na bociany.Jeżdże codziennie na budowę i nie widzę nikogo w gnieżdzie.Nie wiem czy to nie Twoja wina spowodowana przez ucztowanie przy szampanie.Wiech.

 

No więc dziwna sprawa - siedzimy sobie w Gajkowie na włościach aż tu nagle PROSTO NAD MOJĄ GŁOWĄ - przeleciał bocian ...

Nie wiem co o tym myśleć :oops: - mam nadzieję że nie przeniósł się do Gajkowa na stałe - ja już mam całe zaplanowane potomstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo - nooo gonimy gonimy! :D Rodzina nam sie powiększa i nie ma czasu na zwlekanie.

 

Dachówka Braas grecka, czerwona. Dylemat mialam z kominami ale stanęło na klinkerze, choc ja za klinkerem nie przepadam, delikatnie mowiac...

 

BK - poczytałam sobie o Twoich perypetiach z cenami rzucanymi przez ywkonawców. Hmm, początki bywają trudne :wink: u nas tez tak było. A teraz już się uczepiłam tych co mają ceny do zaakceptowania i robią dobrze. A czy wy juz lada moment zaczynacie???

Achaaaa a ta wieźba to jakos strasznie dorgo chyba czy u was taka wielka? Od 20 tys? :o Nasza kosztowala w sumie 10 tys, juz z robocizna.

 

 

Aka - serdeczne gratulacje :D :D :D

 

Nasza więźba to wiązary - dach i strop w jednym - strpu już nie musze robić, tylko ściany, wieniec wylać i przywieźć deski na dach. Deski na dach drogie bo porządny materiał - suszony komorowo, strugany i łączony płytkami kolczastymi - cena już z robocizną, po mojemu to do negocjowania. Jak mi liczyli w tartakach czy wykonawcy, to wychodziło tak samo mniej więcej cenowo, bo już nie dokładam robocizny. Poza tym u nas dach troche pokręcony - a wasz domek to tzw domek prawdziwy, jak z dziecięcych obrazków - fajny trójkątny dach bez takich tam cudactw.

 

Co do kolorów dachu - to nasza córka już wybrała - ma być czerwony dach, brązowe okna i żółta elewacja ... Ale postaramy się ponegocjować, z sześciolatkiem można negocjować to nie to co dwulatek ...

Aka - wszystko przed tobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice lepszy jest piasek rzeczny bo jest grubszy i jest lepsza filtracja.Wiech.

 

U mnie na działce jest piasek rzeczny - geolog powiedział.

A ktoś nam powiedział że możemy go użyć do np do betonu :D byłoby oszczędnie

Żarty na bok.

My robimy drenaż od razu z fundamentami - i raczej żwir niż keramzyt, oprócz tego geowłóknina. Myśleliśmy żeby wodę z drenażu, zbierać do podlewania ogródka - ale poniewaz z badania wyszło że jest kwasowa, to chyba nie będzie dobrze kwasem polewać samochodu albo ogródka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...