Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Tak przy okazji w Leroy Merlin kupiłem kiedyś nasadką na odkurzacz z dziurką na wiertło. Jakoś tak 8zł kosztowała. Zakładamy ją na rurę i ... odkurzacz trzyma się ściany. Celujemy w dziurkę wiertłem i cały kurz idzie do środka. Oczywiście wokół dziury (pod tą nasadką) jest pył na ścianie, ale nie ma w pokoju. Jeżeli ściana nierówna - przyda się ktoś do trzymania rury.

Potwieerdzam - bardzo fajan sprawa z tą końcówką. Nawet na lekko chropowatych tynkach c-w trzyma się ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia - gratulacje rozpoczęcia budowy! :)

 

Słuchajcie - kiedy ocieplacie/ocieplacie/ocieplaliście fundamenty - od razu po zrobieniu stanu zero? czy dopiero przy okazji ocieplania elewacji (z ponownym odkopywaniem). bo okazuje się, że nawet tu są różne szkoły :(

 

Oczywiście proszę o odpowiedzi w-y-c-z-e-r-p-u-j-ą-c-e :)

Ja ocieplałem po zakończeniu SSZ ale z koniecznością odkopywania fundamentów. Teraz poszedłbym w ocieplenie przy stawianiu ścian przed zasypaniem fundamentów. Na to od góry listwa startowa i styro zabezpieczone przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 10% wyższą cenę masz ponad dwukrotnie większą ilość żywicy, więc także rzadszą regenerację złoża i niższe koszty użytkowania.

 

Bazuję na ofercie jednej firmy, która była najlepsza 3 lata temu - może dzisiaj jest jakaś lepsza - warto byłoby sprawdzić.

Na mnie chyba też niedługo przyjdzie zakup podobnego cuda, bo różne dziwne rzeczy dzieją nam się ze skórą od jakości naszej wody. Tak więc pewnie bliżej wakacji będę się rozglądał. Na razie dobra wiadomość jest taka, że ten sprzęt nie jest aż taki drogi - 2000 z montażem pewnie wyjdzie max. Więc można skłaniać się do montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ocieplałem po zakończeniu SSZ ale z koniecznością odkopywania fundamentów. Teraz poszedłbym w ocieplenie przy stawianiu ścian przed zasypaniem fundamentów. Na to od góry listwa startowa i styro zabezpieczone przed ewentualnymi uszkodzeniami.

 

A ta listwa jest na tyle mocna, że jej jakieś misie nie uszkodzą? tzn oczywiście wiem, że jak się ktoś uprze, to wszytko rozwali, ale przy "normalnej" pracy na budowie nic jej nie grozi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martwicie mnie tymi wpisami o jakości wody i konieczności wrzucenia kolejnego urządzenia do kosztorysy :(

 

Trociu, a przy takiej listwie startowej nie robi się mostek? Czy nie łatwiej zapewnić ciągłość ocieplenia, ocieplając razem?

U nas będą odkopywać i robić z resztą ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martwicie mnie tymi wpisami o jakości wody i konieczności wrzucenia kolejnego urządzenia do kosztorysy :(

 

Trociu, a przy takiej listwie startowej nie robi się mostek? Czy nie łatwiej zapewnić ciągłość ocieplenia, ocieplając razem?

U nas będą odkopywać i robić z resztą ocieplenia.

 

jeśli warstwa ocieplenia fundamentów jest cieńsza niż elewacji, to ten styropian na elewacji i tak chyba musi się wspierać na listwie startowej? jeśli dobrze myślę, to ona nie jest tak gruba, żeby miał powstać mostek.

dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martwicie mnie tymi wpisami o jakości wody i konieczności wrzucenia kolejnego urządzenia do kosztorysy :(

.

 

możesz zbadać wodę i sprawdzić, czy warto w to inwestować. albo weź sobie pogotuj trochę wodę z wodociągu na budowie - zobaczysz, czy zrobi się osad w czajniku. u mnie po 3-4 użyciach czajnik jest czarny od kamienia, jak sobie pomyślę, że miałyby mi tak zarosnąć rurki od podłogówki, to dziękuję :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli warstwa ocieplenia fundamentów jest cieńsza niż elewacji, to ten styropian na elewacji i tak chyba musi się wspierać na listwie startowej? jeśli dobrze myślę, to ona nie jest tak gruba, żeby miał powstać mostek.

dobrze myślę?

Dobrze myślisz, a "Google-grafika twoim przyjacielem jest !"

http://www.izolacje.com.pl/images/editor/stories/iz_2007_06/izolacje-2007-06-054-001a.jpg

http://euro-info.pl/images/product-photos/2e5d569dfcd1d50d5aa6347fe2db7663615c362d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zbadać wodę i sprawdzić, czy warto w to inwestować. albo weź sobie pogotuj trochę wodę z wodociągu na budowie - zobaczysz, czy zrobi się osad w czajniku. u mnie po 3-4 użyciach czajnik jest czarny od kamienia, jak sobie pomyślę, że miałyby mi tak zarosnąć rurki od podłogówki, to dziękuję :(

Od biedy 1400zł starczy, a rurki to nie największy problem. Ja głównie z uwagi na deszczownicę i mieszacze, ale też na pralkę i ... kawę ;) Skoro ma to też zmniejszać zużycie środków czystości i sprawiać większą radość w kąpieli, to się nie ma co zastanawiać "czy", tylko "kiedy". Też jestem w dołku finansowym, ale przed wprowadzeniem chciałbym to już mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślisz, a "Google-grafika twoim przyjacielem jest !"

http://www.izolacje.com.pl/images/editor/stories/iz_2007_06/izolacje-2007-06-054-001a.jpg

http://euro-info.pl/images/product-photos/2e5d569dfcd1d50d5aa6347fe2db7663615c362d.jpg

 

po co nam się przyjaźnić z googlem, skoro mamy Ciebie :) Dzięki Frankai :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co nam się przyjaźnić z googlem, skoro mamy Ciebie :) Dzięki Frankai :)

A po to, żeby używać mnie w sytuacjach tego wymagających, a nie w byle pierdołach. Nie pomyślałaś, że jestem tworem realnym, który ma ograniczony zakres czasu do poświęcenia innym?

 

EDIT: w radiu cały czas dzieci tłumaczą: "trzeba dawać wędkę, a nie rybę". No więc Google to wędka, a informacja ode mnie to ryba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...