Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

A po to, żeby używać mnie w sytuacjach tego wymagających, a nie w byle pierdołach. Nie pomyślałaś, że jestem tworem realnym, który ma ograniczony zakres czasu do poświęcenia innym?

 

EDIT: w radiu cały czas dzieci tłumaczą: "trzeba dawać wędkę, a nie rybę". No więc Google to wędka, a informacja ode mnie to ryba.

 

primo, żartowałam :) secundo, zakładam, że jak masz ograniczony czas, to pierdołami się nie zajmujesz. tertio: masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Tatarak, u nas byl roczny odstep miedzy stanem zero a stawianiem scian, wiec sila rzeczy ocieplalismy od razu fundamenty i potem to zasypalismy.

 

u nas też pewnie będzie taka przerwa i takie rozwiązanie bym widziała. Tylko sie boję, żeby przy dalszych robotach ocieplenie fundamentów nie zostało uszkodzone. Z drugiej strony, jak się fundamenty zabezpieczy jakimś dysperbitem to przecież on musi być chroniony przed uszkodzeniami mechanicznymi, a nie wiem, czy miałby być zabezpieczony, jeśli nie styropianem? obłożyć go folią kubełkową, a potem odkopać, ocieplić i znowu tę folię kłaść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli warstwa ocieplenia fundamentów jest cieńsza niż elewacji, to ten styropian na elewacji i tak chyba musi się wspierać na listwie startowej? jeśli dobrze myślę, to ona nie jest tak gruba, żeby miał powstać mostek.

dobrze myślę?

daruj sobie listwę startową.To bezprzecznie mostek (chcesz to pokaze Ci zdjęcie z kamery termo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daruj sobie listwę startową.To bezprzecznie mostek (chcesz to pokaze Ci zdjęcie z kamery termo)

 

no właśnie tak mi się wydawało. XX, jest sposób, żeby ominąć mostek przy różnicy 5 cm pomiędzy grubością ocieplenia ściany a fundamentów? Może powinny jakoś "nachodzić na siebie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daruj sobie listwę startową.To bezprzecznie mostek (chcesz to pokaze Ci zdjęcie z kamery termo)

 

jak możesz, to pokaż. ale zmartwiłaś mnie, też będę mieć 5 cm różnicy w grubości ocieplenia. co prawda kb twierdzi, że trochę sie je zawsze gubi, dając na cokół coś grubszego niż tynk na elewacji, ale jednak. nie będzie ten "nawis" problematyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daruj sobie listwę startową.To bezprzecznie mostek (chcesz to pokaze Ci zdjęcie z kamery termo)

No nie - tylko bez ortodoksji. Mówimy o czymś grubość 2-3mm, które dochodzi wyłącznie do muru. To że piękny kolorek na zdjęciu może być to wierzę. Ile jednak stracimy tam ciepła? Do się z tego zdjęcia odczytać? 0.5% całości? Obstawiam, że pojedyńcza roleta czy źle osadzony parapet zabierze dużo więcej.

 

EDIT: i znowu klasyczny sposób obalania mitów - skoro jest na rynku, to musi mieć sens. Jeżeli byłoby to tak złe rozwiązanie, to już by dawno go nie było. Wymyślono by, że jakiś polistyren spełni tę samą rolę, czy ostatecznie nie byłyby to metalowe listwy a plastikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownanie do zle zamontowanego parapetu nie przemawiaja do mnie, mowie co widze i znam z autopsji.zainteresowani prosze mejla na prv.

Ja wcale nie twierdzę, że mówisz co innego niż widzisz :) Popraw mnie jeżeli się mylę.

Listwa startowa to kawałek blachy aluminiowej przecinającej warstwę ocieplenia. Mamy więc wąziutki pasek (2mm) dobrego przewodnika, który dotyka do muru. Dotyka go jednak - bazując na obrazku wklejonym wcześniej - poniżej poziomu "0" !!! Jest to więc miejsce w którym choć mamy bloczek betonowy (zimny), to w poziomie jest wewnętrzne ocieplenie, a w pionie jest jeszcze ciepły materiał typu bk czy pth. Opór cieplny w miejscu styku jest więc duży.

W przypadku parapetu robionego z blachy czy ceramiki, mamy bezpośrednie podejście pod okno. U mnie wyglądało to tak, że cegły klinkierowe opierają się o okno wchodząc pod okapnik, a z drugiej strony parapet marmurowy wcina się na jakieś 0.5cm w ościeżnicę. Mam więc zimne materiały z obydwu stron i kawałek cienkiego (5cm?) drewna między nimi. Który mostek jest lepsze? A sama ościeżnica?

 

Niestety nie przeprowadzę obliczeń, bo nie wiem jak. O ile współczynniki przenikania betonu (0.5-1.7 W/mK] i drewna (0.16 dla sosny i 0.22 dla dębu) znam, o tyle nie wiem jak liczyć przenikanie ciepła w pionie przegrody i jak potraktować szerokość przylegania listwy startowej. Podtrzymuję jednak swoje twierdzenie, że listwa startowa mocowana poniżej poziomu "0" to znikoma utrata ciepła i a tym bardziej zagrożenie grzybem. W przypadku parapetów (moje są zimne jak diabli), też bym się nie przejmował utratą ciepła, a do grzyba się nie dopuszcza właściwie wentylując pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka listwa startowa ma na pewno jedna zaletę... żaden gryzoń polny nie zamieszka w ociepleniu, a słyszałem o takich przypadkach. Natomiast pewnie jest jakaś inna opcja na to zabezpieczenie.

Generalnie nie doczytałem czy stosuje się ja przy ocieplaniu styro czy tylko przy wełnie. Przy styro to nie ma wg mnie sensu, bo arkusze przykleja i "przybija" się do ściany, z wełną chyba takiego mocowania nie da się zrobić.

Mój fundament ma na bloczki 2x malowane dysperbetem, potem styro, siatka z klejem, znów 2x dysperbet i na koniec folia kubełkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli warstwa ocieplenia fundamentów jest cieńsza niż elewacji, to ten styropian na elewacji i tak chyba musi się wspierać na listwie startowej? jeśli dobrze myślę, to ona nie jest tak gruba, żeby miał powstać mostek.

dobrze myślę?

 

A propo's listwy startowej i mostka. Gdzieś widziałem (chyba 'Dom 3-5-7 litrowy') jak ktoś pokazywał zdjęcie termo z ładnie widocznym mostkiem od listwy startowej, więc to nie tak różowo. Poza tym nie wiem, czy oglądaliście te listwy - to cienka blacha i prawie pewne, że przy pracach przy stanie surowym może zostać uszkodzona. Sam się nad nią zastanawiałem, ale chyba jednak nie zastosuję. Może dać niewielką różnicę w grubościach styropianów na cokole i na ścianie i kapinos powinien wystarczyć w takiej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze się z tym - kwestia rodzaju materacu, jesli sprężynowy to masz rację, jeśli z bultex-u to nie ma żadnego z tym problemu, o ile do czytania nie potrzeba podnieść wyżej jak 30st.

 

Mam z grubej [15 cm] pianki, faktycznie sporo zależy od typu materaca - polecam o nich poczytać tu:

 

http://www.spijspokojnie.pl/Rodzaj-zastosowanych-materialow-pianka--lateks--sprezyny-itd-/Co-to-jest-Bultex,1,5,236,444.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...