Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Póki co nie mamy takich potrzeb więc i stelaż zwykły. Gdyby kiedyś nam się odmieniło, to można mieć dokładaną/rozkładaną podpórkę pod poduchę. Pod kolana to już zupełnie nie kumam po co - lepiej nogami ruszać, żeby krew się nie zastała.

 

To lekkie wybrzuszenie pod kolana mi odpowiada - kiedyś zdarzało mi się, że budziłem się i miałem zesztywniałe nogi w kolanach [może w śnie stałem na baczność ;-) albo związane było to z tym, że sporo biegałem] - odkąd mam to delikatne wybrzuszenie [4-5 cm] to się nie zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Na mnie chyba też niedługo przyjdzie zakup podobnego cuda, bo różne dziwne rzeczy dzieją nam się ze skórą od jakości naszej wody. Tak więc pewnie bliżej wakacji będę się rozglądał. Na razie dobra wiadomość jest taka, że ten sprzęt nie jest aż taki drogi - 2000 z montażem pewnie wyjdzie max. Więc można skłaniać się do montażu.

 

Gdy czasem zakręcą i odkręcą wodę to filtr 10 um z białego od razu robi się brązowy, a to tylko to co widać.

 

Twardość wody w Okolicy Jelcza to około 20 stopni niemieckich [zmierzyłem kupionym w sklepie akwarystycznym twardościomierzem kropelkowym, który przydał się także przy regulacji podmieszania zmiękczacza - ustawiłem ok 4 stopnie, bo zmiękczanie do 0 to przesada w drugą stronę - czytałem, że najzdrowsze i najmniej brudzące armaturę jest 4 do 6 z tego co pamiętam].

 

Montaż jest dosyć prosty - wpinasz go szeregowo w rurę zasilającą montując 2 zawory, dokładasz obejście z zaworem, odpływ do kanalizy, podłączasz i ustawiasz sterownik i tyle - hydraulik powinien za to wziąć z 200 zł za pracę maks, więc w 2 tys spokojnie się zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zbadać wodę i sprawdzić, czy warto w to inwestować. albo weź sobie pogotuj trochę wodę z wodociągu na budowie - zobaczysz, czy zrobi się osad w czajniku. u mnie po 3-4 użyciach czajnik jest czarny od kamienia, jak sobie pomyślę, że miałyby mi tak zarosnąć rurki od podłogówki, to dziękuję :(

 

Kup za ok 20 zł w sklepie akwarystycznym twardościomierz kropelkowy to w ciągu kilku minut określisz sobie twardość samodzielnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy 1400zł starczy, a rurki to nie największy problem. Ja głównie z uwagi na deszczownicę i mieszacze, ale też na pralkę i ... kawę ;) .

 

My nie pijemy wody z instalacji, bo "Jony wapnia i magnezu są zastępowane jonami sodu." - link:

 

http://www.sciaga.pl/tekst/46799-47-uzdatnianie_wody_wodociagowej

 

Tu dyskusja z naszego forum: "U mnie po zainstalowaniu cosmowatera - zaczęliśmy odczuwać niedobór magnezu - postanowiliśmy że nie używamy do picia wody z kranu" - link:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?159984-Woda-z-uzdatniacza/page2

 

Kolejne korzyści ze stosowania zmiękczacza: "Zmiękczanie wody zapobiega rozwojowi groźnych bakterii takich jak Legionella, które gromadzą się w kamieniu kotłowym.", "Kamień kotłowy zmniejsza spraw*ność kotła i procesu grzewczego w instalacjach centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Odłożenie się kamienia o grubości 1 mm na po*wierzchni wymiennika zmniejsza je*go sprawność o ok. 10%, tym samym zwiększa zużycie paliwa o podobną wartość. Szacuje się, że wzrost kosz*tów eksploatacji urządzeń grzewczych na skutek odkładania się kamienia ko*tłowego wynosi średnio ok. 20%." - link:

 

http://www.epuro.pl/dzialy/urzadzenia_domowe/dlaczego-uzdatniac-wode/czsto-zadawane-pytania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka listwa startowa ma na pewno jedna zaletę... żaden gryzoń polny nie zamieszka w ociepleniu, a słyszałem o takich przypadkach. Natomiast pewnie jest jakaś inna opcja na to zabezpieczenie.

Generalnie nie doczytałem czy stosuje się ja przy ocieplaniu styro czy tylko przy wełnie. Przy styro to nie ma wg mnie sensu, bo arkusze przykleja i "przybija" się do ściany, z wełną chyba takiego mocowania nie da się zrobić.

Mój fundament ma na bloczki 2x malowane dysperbetem, potem styro, siatka z klejem, znów 2x dysperbet i na koniec folia kubełkowa.

 

Haku, a ocieplałes fundamenty od razu? czy razem z elewacją? sorki, nie pamiętam, na jakim jesteś etapie teraz :)

 

Obejrzałam fotki termo od XX - ściana w miejscu zamontowania listy ma mniej więcej taki kolor (czyli traci tyle ciepła), jak okno. oczywiście ma mniejszą powierzchnię, ale za to po calym obwodzie domu. Można się zniechęcić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam fotki termo od XX - ściana w miejscu zamontowania listy ma mniej więcej taki kolor (czyli traci tyle ciepła), jak okno. oczywiście ma mniejszą powierzchnię, ale za to po calym obwodzie domu. Można się zniechęcić :/

 

byc może ktos te ramkę zamontował nie tak jak trzeba, bo nie kumam jak coś o gr.2-3mm zrobione z aluminium, zamontowane poniżej poziomu "0" moze miec wpływ na zmiany cieplne w budynku. Porównywanie do koloru okien ma sens tylko, jak przyjmiemy, że straty ciepła na oknach i tej tamce sa takie same, a nie są i to każdy wie.

Idąc dalej - więcej złego zrobi żle wymurowana ściana niż ta listwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam też kierownik powiedział, że nam nic to nie da, a nawet będzie gorzej bo woda będzie się gromadziła wokół drenażu.

 

a jak wytłumaczył gromadzenie się wody wokół drenażu? bo to jakas ciekawostka przyrodnicza.

Idąc rozumowaniem Twojego kierbuda zastanawia mnie po co Niemcy mieli dreny na swoich polach i robią je do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...