Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

mamy jechać jutro, ale może faktycznie sobie podarować - mnie interesują schody, drzwi zewnętrzne i wewnetrzne, kuchnie, kominki (Madeleine pytałaś o kominki, to dovee widziałam własnie rok temu na targach. Było teź sporo innych kominków).

 

Z kominkami widziałem jedną firmę. Schody jak wspomniano wyżej. Kuchni nie widziałem, ale też nie szukałem. Z meblami chyba tylko jedno stoisko zauważyłem.

Ogrodzenia były na zewnątrz dwie firmy, jedna z Radwanic - mieli ogrodzenia, napędy do bram, bramy garażowe i druga z ogrodzeniami z elementów murowanych.

Tak jak pisałem wcześniej bardzo skromnie i więcej znajdziesz przez internet i w składach budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tynk silikonowy z Mega1000 z Oławy - mieli własną mieszalnię - jestem z niego zadowolony.

 

Polecam co najmniej 15 cm styropianu bo jego koszt jest niewielki a efekt spory [3 lata temu była to optymalna grubość jeśli chodzi o ceny, przenikalność i głębokość wnęk okiennych].

 

Zwróć uwagę na to, żeby przy pomiarach odliczyć grubości styro [płacisz za m2 ocieplenia domu a nie m2 powierzchni po ociepleniu - chyba, że tak się dogadałeś].

 

SUSPENSER - dziękuję za odpowiedź, na grupie tak szybko strony lecą, że nie zdążyłam zauważyć, że odpowiedziałeś :)

 

My już mamy styropian, zastanawiamy się nad materiałem z jakiej firmy i jaki - już wiemy, że chyba wybierzemy silikonowy ( ze względu na cenę), ale co do firmy, to zastanawiamy się jeszcze. Niestety chyba mamy problem, to znaczy popękał nam klej na styropianie. Przyjechał pan z ekipy, która "mogłaby nam kłaść tynk" i zwróciła nam na ten fakt uwagę. Nie wiem, jakie to może mieć skutki po położeniu tynku i czy kiedyś nie popęka tynk :(

Czy kto miał już takie doświadczenie, albo gdzieś widzieliście u kogoś taki "kwiatek"

Wiecie co z tym zrobić? Panowie krzyknęli za zrobienie elewacji bez styropianu 7 tyś. za 200 m2 - wychodzi po 35 zł za m2, bez materialu :bash:

Proszę o radę :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kominkami widziałem jedną firmę. Schody jak wspomniano wyżej. Kuchni nie widziałem, ale też nie szukałem. Z meblami chyba tylko jedno stoisko zauważyłem.

Ogrodzenia były na zewnątrz dwie firmy, jedna z Radwanic - mieli ogrodzenia, napędy do bram, bramy garażowe i druga z ogrodzeniami z elementów murowanych.

Tak jak pisałem wcześniej bardzo skromnie i więcej znajdziesz przez internet i w składach budowlanych.

 

No ja znalazłam trochę więcej dla siebie - bramy garażowe, meble kuchenne, skład budowlany, kilka stoisk z rekuperacją, okna, drzwi... Widocznie jestem jeszcze dość początkująca i wchłaniam na razie dużo infromacji ;)

A w ogóle to były aż 3 namioty i w każdym (nawet tym z drewnem) były różne firmy, ale można było przeoczyć te dwa dodatkowe bo informacja o nich była dość słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forgetit - też jesteśmy w fazie szukania ekipy od elewacji, kiepsko idzie.

Mam 3 namiary, gdzie:

- jedna ekipa nie odpowiada,

- druga nawet tania w zależności od położonego styropianu 12-15 zł, ale.... no właśnie - widzieliśmy ich robotę i nie do końca było to super ( ramy okien wymazane tynkiem), elewacja jak na oko nie najgorzej i pas pod listwą startową - mozaika była ładnie położona ( na oględziny przyjadą do nas pod koniec tygodnia)

- trzecia ekipa - przyjechali dzisiaj i właśnie obejrzeli dom, pokazali nam pęknięcia na kleju którym posmarowany jest styropian i powiedzieli, że nie dają gwarancji, że tynk nie popęka i że i tak trzeba dwa razy zagruntować, a w jednym miejscu nawet wyciąć styropian i sprawdzić, czy dobrze trzyma się muru.

Po tym wszystkim zaśpiewali właśnie 7 tyś za robociznę ( 200 m2) ............................. mam dość wykańczania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER - dziękuję za odpowiedź, na grupie tak szybko strony lecą, że nie zdążyłam zauważyć, że odpowiedziałeś :)

 

Niestety chyba mamy problem, to znaczy popękał nam klej na styropianie. Przyjechał pan z ekipy, która "mogłaby nam kłaść tynk" i zwróciła nam na ten fakt uwagę. Nie wiem, jakie to może mieć skutki po położeniu tynku i czy kiedyś nie popęka tynk :(

Czy kto miał już takie doświadczenie, albo gdzieś widzieliście u kogoś taki "kwiatek"

Wiecie co z tym zrobić? Panowie krzyknęli za zrobienie elewacji bez styropianu 7 tyś. za 200 m2 - wychodzi po 35 zł za m2, bez materialu :bash:

Proszę o radę :( :(

 

Wiem o co chodzi - momentami sam nie wyrabiam się z czytaniem, ale jak potem walnę serią z odpowiedziami to zajmuję pół strony ;-)

 

U mnie w 2-3 narożnikach pękł tynk, ale się tym zbytnio nie przejmuję, bo wiadomo, że dom osiada przez kilka lat, więc myślę, że było to raczej nie do uniknięcia - może to lepiej, że pękł Wam już teraz - napisz tylko czy w rogach czy na środku.

 

Z tego co pamiętam u mnie liczyli 35 za docieplenie + klej i 15 za tynk, ale to było 3 lata temu, wynajęcie rusztowań też kosztuje i może stąd ta cena [mimo wszystko wg mnie chcą sporo].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie grupowe rabaty na drzwi i bramy ?

 

Teraz organizuję grupę chętnych na zakup ekogroszku.

Niedługo cena będzie najniższa w roku, mam już propozycję dobrej ceny i wziąłem węgiel na próbę.

 

Zainteresowanych z południa i wschodu Wrocławia oraz okolic Grodkowa i Bierutowa zapraszam do wątku:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172761-Grupa-z-okolic-Jelcza-Laskowic-kupuj%C4%85ca-ekogroszek-latem-2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej popękał na środku :(

Kiedyś dawno temu w Muratorze widziałem artykuł, który objaśniał jak należy interpretować poszczególne pęknięcia. Wiadomo, że część może pojawić się wraz z osiadaniem budynku i nie jest to nic niebezpiecznego. Oczywiście warto sprawdzić. Jak rozumiem nie macie pęknięć wewnątrz, to znaczyłoby, że naprężenia nie były duże, lub - i może to nawet bardziej prawdopodobne - nie tyle z osiadania, co od nagrzania pod wpływem słońca.

U mnie pojawiły się na ścianie szczytowej od narożnika drzwi balkonowych. Powody były 2 osiadanie płatwi i właściwości b-k. Poprawka pierwsza polegała na siatce i ponownym tynkowaniu, kolejna - 2 cm styropianu i nowy tynk. Dopiero wówczas przestało. Być może u Ciebie też będzie dołożona siatka i klej, ale się nie znam. U mnie miałem jedną ekipę od ścian osłonowych i tynków, więc nic mnie nie obchodziło - mają poprawić. U Was możecie zrzucić na tych co wykończą: macie zrobić tak by nie pękało. Mogą wówczas miejscowo rozebrać, żeby sprawdzić co pod spodem, ale mają odpowiadać za całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...