Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Frankai, czy w Logusie są gniazdka podwójne? dobrze pamiętam, ze pokazywałeś nam takie "wystające"? Są inne?

Niestety nie ma innych :( To chyba największy ich mankament. Generalnie gniazdka podwójne w systemach ramkowych to niezbyt częste zjawisko i realizowane jest poprzez nałożenie elementu centralnego na ramkę. Nie znajdziesz więc "płaskich" gniazdek podwójnych. Smok mi na to zwrócił uwagę. Zastanawiałem się czemu i zapewne dlatego, że dwie duże wtyczki nie zmieszczą się wewnątrz typowej ramki. Podobnie te dwie wtyczki nie wejdą w puszkę fi 60, więc nie można zagłębić elementu centralnego w puszkę, tak jak to jest realizowane dla gniazdek pojedynczych. Efapel nie produkuje więc podwójnych gniazdek do ramek ani nawet z oddzielnymi ramkami (musiałyby być prostokątne) i ma tylko wersję monoblock. To zaś powoduje, że nie można zmienić koloru, a nam się ubździło, że ramki perłowe a środki grafitowe. Zrezygnowałem więc z podwójnych w miejscach widocznych. W niewidocznych (pod łóżkami, za sprzętem RTV) daję podwójne. Jeżeli chciałabyś zobaczyć to gniazdko jeszcze raz, to w następny lub kolejny weekend będziemy we Wrocku.

 

PS. Po dzisiejszej wizji lokalnej na budowie - żona musiała zobaczyć przywiezione wyrko - zmieniliśmy kolory dla sypialni. Nie będą perłowy-grafit, tylko biało-aluminium. Zdjęcia innych elementów wkrótce. Zdjęcia osprzętu w sypialni najwcześniej za 3 tygodnie po drugim zamówieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś doktoryzował się w LED-ów? Chcę włożyć w puszkę 25x25 jakieś 2m taśmy LED i niestety nie widzę możliwości zrobienia tego bez zasilacza.

 

Póki co znalazłem takie możliwości jeżeli chodzi o węże (taśmy za chwilę):

LED Neon Flex - ok. 70zł/mb, cięcie co 1m, moc 4.3W/mb

węże LED - ok. 20zł/mb, cięcie co 2 m, moc 2.3W/mb (za słabe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmy/paski mogą być oparte o następujące typy diód:

3528 - 0.08W

3538 - 0.12W

5050 - 0.24W

 

Zwykle (a może zawsze) są one dzielone na segmenty po 3 szt, a napięcie segmentu 12V.

Znalazłem takie odmiany (ceny z pierwszej lepszej aukcji Allegro):

taśma 3528, 60 szt/mb, 14 zł/mb

taśma 3528, 90 szt/mb, 33 zł/mb

taśma 3528, 96 szt/mb, 30 zł/mb

taśma 3528, 120 szt/mb, 38 zł/mb

taśma 5050, 30 szt./mb, 28zł/mb

 

moduł 3x3538, 3.50 zł/szt.; do 20 szt. szeregowo. (w tytule aukcji niby moduł 5050)

moduł 3x3538, 38mm, 3.99 zł/szt.; do 20 szt. szeregowo. (w tytule aukcji niby moduł 5320 )

moduł 3x5050, 77mm, 7zł/szt.

 

W swoich próbach miałem węża 2m taśmy 4.8 W/mb (60 x 3520 ) i to jest minimum. Teoretycznie mógłbym ciąć i łączyć w szereg, ale nie wiem jak LED-y zareagują na napięcie zmienne (dałbym mostek diodowy). W tych modułach piszą o łączeniu do 20 szt. (wychodzi 240V), ale zalecane jest połączenie równoległe. Pewnie dlatego, że jak ktoś podłączy te 20 w szereg to podepnie pod zmienny i będzie miał amplitudę 325V, a to może skrócić MTBF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry ...ja po prośbie przyszłam ...;) jak kształtują się obecnie ceny wykonania tynków wewnętrznych? Chcemy położyć gipsowe. Czy ktoś może polecić swoją ekipę ? Domek w południowych okolicach Wrocławia

 

musialam sie zacytowac ;) ale pilnie potrzebuje namiarow w wyzej wymienionym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie krzyknęli za zrobienie elewacji bez styropianu 7 tyś. za 200 m2 - wychodzi po 35 zł za m2, bez materialu :bash:

Proszę o radę :( :(

 

To chyba sporawo... moja ekipa za to samo krzyknęła 15 zł/ m2 [mam już zrobiony styro + klej], a jak zamarudziłam to jeszcze odrobinę rabatu dostanę... 35 zł to byłoby dla mnie o wiele za wiele..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musialam sie zacytowac ;) ale pilnie potrzebuje namiarow w wyzej wymienionym temacie

Mysmy mieli fajna ekipe od tynkow gipsowych: Andrzej Radziszewski 608 070 541. Jestesmy zadowoleni. Panowie przepieknie posprzatali po sobie :)

Robilismy w zeszlym roku na przelomie maja i czerwca. Ceny nie pamietam... Chyba ok. 24zl z ich materialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a producenci drzwi wewnętrznych? schody? balustrady? ogrodzenia? bruk?

 

sory, że ja z takim poślizgiem, ale musiałam migiem lecieć 200 km po dziecko. z bruku widziałam tylko drewbet a obsługa stoiska była tak zajęta sobą, że dopiero ja głośno skomentowałam, że "tu chyba sięnikomu nie chce niczego sprzedawać", to dostałam jakiś katalog na odczepne. bryndza.

 

z ogrodzeń widziałam jednego wystawcę na zewnątrz, ale takie miał ładne te ogrodzenia, że oczy bolały patrzeć.

 

było kilka firm od schodów, jedno maleńkie stoisko z fajnymi drzwiami wewn. marki Dana - ale przedstawiciela trzeba było mocno za język ciągną, żeby się czegoś dowiedzieć.

Marchewka pokazal fajny nowy patent na deski na ogrzewanie podłogowe - takie nawiercane od spodu (nie umiem tego lepiej opisać). ale na stoisku była wymalowana niunia, która nie umiała nic sensownego na ich temat powiedzieć, tyle że ekspozycja pięknie wyglądała.

 

w ogóle stoiska okien i drzwi były żenujące - zero zainteresowania klientami. jak się człowiek "narzucił" to jakiś katalog z pudła wyjęli.

 

mnie się podobało o tyle, że normalnie mam problem logistyczny z dzieckiem, a tu miałam w jednym miejscu x firm od reku i pc, więc sobie od razu pogadałam, pooglądałam, złożyłam zapytania ofertowe. miałam nadzieję, że obejrzę też okna itd., ale to mi się nie udało.

 

ja jestem głównie zadowolona z tego, że poznałam szefa hurtowni, która jak się okazuje ma u mnie we wsi skład magazynowy i pan mi solennie przysiągł zrobić ładne zestawienie materiałowe na podstawie projektu i dać bardzo dobre ceny - zobaczymy, czy dotrzyma słowa ;) chociaż dzień później gadałam z sąsiadem, który prawie wszystko u niego kupował i faktycznie dostawał najlepsze ceny, a poza tym dostawy niemal "na gwizdek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to nie tak. Jeśli ktoś jest zielony - to znajdzie i jakieś projekty domów, i okna poogląda, rozezna się w technologiach. Ja już sporo mam decyzji podjętych, firmy do kontaktu mamy z forum albo namierzone inaczej w sieci. To, co było faktycznie bardzo fajne, to stoisko Lakbudu/ Hekaplastu vel Amazing Windows, z wystawionymi obok siebie HSem i HKSem.

Dla wykończeniówki - nie warto.

 

gdzie oni byli? bo ja ich chyba nie znalazłam?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy jechać jutro, ale może faktycznie sobie podarować - mnie interesują schody, drzwi zewnętrzne i wewnetrzne, kuchnie, kominki (Madeleine pytałaś o kominki, to dovee widziałam własnie rok temu na targach. Było teź sporo innych kominków).

 

z kominków był facet z Uniwag Spolmot, ale ekspozycję mieli słabą, kuchnie chyba na 2 stoiskach, ale bez fajerwerków. tyle, że sprawdziłam na żywo, że ten system tip on to żadna rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marchewka pokazal fajny nowy patent na deski na ogrzewanie podłogowe - takie nawiercane od spodu (nie umiem tego lepiej opisać). ale na stoisku była wymalowana niunia, która nie umiała nic sensownego na ich temat powiedzieć, tyle że ekspozycja pięknie wyglądała.

 

Zazdrośnica, dziewczyna była całkiem, całkiem.

A deski miały 1,5cm sklejki na tym doklejona warstwa z deski 0,5m. Cena takiej deski z jesionu o szerokości 16cm (chyba) to 220PLN/m2, do tego nawiercanie otworów (na grubości sklejki, o śr. 2cm jeden przy drugim) 80PLN/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A deski miały 1,5cm sklejki na tym doklejona warstwa z deski 0,5m. Cena takiej deski z jesionu o szerokości 16cm (chyba) to 220PLN/m2, do tego nawiercanie otworów (na grubości sklejki, o śr. 2cm jeden przy drugim) 80PLN/m2.

 

jak to u Marchewki - cena z kosmosu. Rozumiem ze mozna wziąć deskę bez nawiercania otworów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hali IASE, na wprost wejścia, na samym końcu alejki. Ale HKS bez mechanizmu wspomagania, więc ciężko chodził.

 

Ad kosztorysu: zamawiałaś przecież w assa, po co chcesz robić obliczenia ilości na podstawie projektu? Coś się nie zgadza?

 

 

aaa to "jeździłam" tymi drzwiami, ale facet byl tak gburowaty, że ciężko było coś wydostać z niego. ja chyba miałam pecha do obslugi.

 

kosztorys mi przesłali niekompletny. poza tym, z tego ciągu tabelek muszę jeszcze wybrać te materialy, które mi są potrzebne na konkretnym etapie (czyli na przykład osobno zamowić zbrojenie fundamentow, a osobno wieńców) - szczerze mówiąc, jeśli ktoś na ochotnika oferuje pomoc, to skorzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...