Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

ja jestem głównie zadowolona z tego, że poznałam szefa hurtowni, która jak się okazuje ma u mnie we wsi skład magazynowy i pan mi solennie przysiągł zrobić ładne zestawienie materiałowe na podstawie projektu i dać bardzo dobre ceny - zobaczymy, czy dotrzyma słowa ;) chociaż dzień później gadałam z sąsiadem, który prawie wszystko u niego kupował i faktycznie dostawał najlepsze ceny, a poza tym dostawy niemal "na gwizdek".

 

 

a jaka to hurtownia, jeśli można zapytać? ;) i szef jak się zwie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

ja jestem głównie zadowolona z tego, że poznałam szefa hurtowni, która jak się okazuje ma u mnie we wsi skład magazynowy i pan mi solennie przysiągł zrobić ładne zestawienie materiałowe na podstawie projektu i dać bardzo dobre ceny - zobaczymy, czy dotrzyma słowa ;) chociaż dzień później gadałam z sąsiadem, który prawie wszystko u niego kupował i faktycznie dostawał najlepsze ceny, a poza tym dostawy niemal "na gwizdek".

 

a co to za hurtownia i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałam tylko drewbet

[....]

Marchewka pokazal fajny nowy patent na deski na ogrzewanie podłogowe - takie nawiercane od spodu (nie umiem tego lepiej opisać). ale na stoisku była wymalowana niunia, która nie umiała nic sensownego na ich temat powiedzieć, tyle że ekspozycja pięknie wyglądała.

Drewbet ma tanią kostkę. Przynajmniej tańszą niż Libet i Kaczmarek. Pawlicki (Witaszyce) - mój brukarz - też ją ściąga. Tak na marginesie - nie wiem jak daleko Pawlicki robi, ale Natalia (okolice Sycowa) z niego korzystała i była zadowolona. Zresztą chyba jeszcze ktoś. Ceny bardzo fajne, jakościowo wporzo. Tylko z energią u niego nie ten teges i lepiej wiedzieć co się chce, bo artystycznie słaby ;-) Jakby ktoś chciał, to musi z dużym wyprzedzeniem rezerwować termin i trzeba się liczyć z miesięcznym opóźnieniem.

 

Jeżeli to "ten" Marchewka to schody miał śliczne jak tylko pamiętam, więc i panienka musi być śliczna. Inaczej by nie pasowała ;) No a że nie była kompetentna... Nobody is perfect ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchnie chyba na 2 stoiskach, ale bez fajerwerków. tyle, że sprawdziłam na żywo, że ten system tip on to żadna rewelacja.

A ktoś Ci mówił, że rewelacja? Do szafek, które otwiera się od czasu do czasu, ma się przy tym czyste ręce, nie trzaska się ich drzwiami, to całkiem fajne. Jak chcesz rewelację to kup sobie servomotion czy jakoś tak. Tańczysz po kuchni, kolankiem cyk, a szufladka wyjeżdża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marchewka pokazal fajny nowy patent na deski na ogrzewanie podłogowe - takie nawiercane od spodu (nie umiem tego lepiej opisać). ale na stoisku była wymalowana niunia, która nie umiała nic sensownego na ich temat powiedzieć, tyle że ekspozycja pięknie wyglądała.

 

Z tego co pamiętam to te dziewczyny są angażowane tylko na targi i mają wyglądać oraz rozdawać ulotki - trudno od nich wymagać, żeby w ciągu 1 dnia targów stały się ekspertkami.

 

Tatarak, Albert - ten fachowiec ode mnie też potrafi "wykańczać", więc spytajcie go przy okazji o ofertę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś Ci mówił, że rewelacja? Do szafek, które otwiera się od czasu do czasu, ma się przy tym czyste ręce, nie trzaska się ich drzwiami, to całkiem fajne. Jak chcesz rewelację to kup sobie servomotion czy jakoś tak. Tańczysz po kuchni, kolankiem cyk, a szufladka wyjeżdża ;)

 

no właśnie ktoś mi mówił, że rewelacja, ale sobie zweryfikowałam :) jak trafię kumulację przed wykończeniówka, to sobie owszem servo zainstaluję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to te dziewczyny są angażowane tylko na targi i mają wyglądać oraz rozdawać ulotki - trudno od nich wymagać, żeby w ciągu 1 dnia targów stały się ekspertkami.

 

Tatarak, Albert - ten fachowiec ode mnie też potrafi "wykańczać", więc spytajcie go przy okazji o ofertę ;-)

 

To raczej nie była taka hostessa, co chodzi po sali i rozdaje ulotki, tylko obsada ekspozycji - w każdym razie jak my byliśmy, to akurat nikogo innego nie było na stoisku, a od niej się nie dało wyciągnąć żadnych informacji.

przez całą szkołę średnią i pół studiów dorabialam jako hostessa i zawsze coś tam wiedziałam o kawie czy dezodorancie, które rozdawałam - jak klient nie uciekał z krzykiem (a i tacy się wtedy zdarzali, bo to były początki początków takich promocji, przynajmniej w moim rodzimym mieście), to z własnej inicjatwy przekazywałam mu chociaż podstawowe informacje, ale na pewno nikogo nie starałam się zbyć.

 

Suspenser - mówisz o panu AI? dobrze wiedzieć. A on ma działalność gosp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem sie dzisiaj w Renovie czy mieli ostatnio jakies zapytania o dostawe materiałów kompleksowe kalkulacje do wykonania - ponoc nie.

Czy nikt z grupowiczow nie chciał sprawdzic cen w Renovie czy mnie nabierają?

 

Chyba cię nabierają, bo ja u nich zamawiam wszystko na stan surowy, ceny mają różne, ale można negocjować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa to "jeździłam" tymi drzwiami, ale facet byl tak gburowaty, że ciężko było coś wydostać z niego. ja chyba miałam pecha do obslugi.

 

kosztorys mi przesłali niekompletny. poza tym, z tego ciągu tabelek muszę jeszcze wybrać te materialy, które mi są potrzebne na konkretnym etapie (czyli na przykład osobno zamowić zbrojenie fundamentow, a osobno wieńców) - szczerze mówiąc, jeśli ktoś na ochotnika oferuje pomoc, to skorzystam :)

Hmmm, wokół nas skakało 3 panów. Wyczerpaliśmy ich pewnie.

 

Ad kosztorysu - mój jest bardzo szczegółowy. Poza zestawieniem ogólnym, wersja uproszczona i bardzo szczegółowa, do tego przedmiar. 140 stron.

 

Wojgoc, no jak to? Wczoraj byłam u p. amira (super :D ) i zostawiałam materiały do wyceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, wokół nas skakało 3 panów. Wyczerpaliśmy ich pewnie.

 

Ad kosztorysu - mój jest bardzo szczegółowy. Poza zestawieniem ogólnym, wersja uproszczona i bardzo szczegółowa, do tego przedmiar. 140 stron.

 

.

 

aaa widzisz - to pewnie przez Ciebie siedzieli tacy bez życia :)

ja dostałam 3 pliki, z czego do dwóch potrzebny specjalny program, którego przecież nie będę kupować. pozostałe dwa mam dostać przeformatowne lub w formie wydrukowanej - od 2 tygodni już na nie czekam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie gniazdka podwójne w systemach ramkowych to niezbyt częste zjawisko i realizowane jest poprzez nałożenie elementu centralnego na ramkę. Nie znajdziesz więc "płaskich" gniazdek podwójnych. Smok mi na to zwrócił uwagę. Zastanawiałem się czemu i zapewne dlatego, że dwie duże wtyczki nie zmieszczą się wewnątrz typowej ramki. Podobnie te dwie wtyczki nie wejdą w puszkę fi 60, więc nie można zagłębić elementu centralnego w puszkę, tak jak to jest realizowane dla gniazdek pojedynczych. .

Takie gniazda produkuje Simon Kontakt, (są nawet potrójne na wtyczki płaskie, bez uziemienia np. do sprzętu RTV, jednak nie polecam tego osprzętu. Berker produkuje gniazda podwójne, są umieszczone ukośnie, co nie wygląda szałowo ;). Zatem nie pozostaje nic innego, jak zaprojektować i wykonać odpowiednią ilość gniazd pojedynczych, lub zdać się na trójniki (nie zawsze mieszczą się za meblem) , lub przedłużacze ( mieszczą się za telewizorem :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...