Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Możecie polecić dobrego kierownika budowy co zna się na budownictwie domków energooszczędnych?

Może nie mam racji ale myślę, że jak KB fachowiec i jest projekt to powinno zagrać. Natomiast doświadczenie uczy, że KB to zwierze przywiązane do "swojego" terytorium (pomijam ludzi którzy za opłatą na końcu stemplują dzienniki) więc podaj obszar gdzie się budujesz. Nasza była (już normalnie mieszkamy) KB np. operuje na południu Wrocławia i wiem, że na północ za nic się nie wybierze. Czyli szkoda czasu na telefony.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie te dziurki opatentowali i one dają jakąś rewelacyjną efektywność podłogówki - ale to moje domysły, bo chociaż na stoisku mieli fajną makietę z matą grzewczą i można sobie było sprawdzić na żywo temperaturę ceramiki i desek, to oglądającej cudo gawiedzi nikt nie nękał fachowymi objaśnieniami ani nawet marketingową gadką ;)

 

tak przy okazji to marchewka niczym takim się na stronie nie chwali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiele tu wątków, że człowiek nie nadąża. Być może z tego też powodu moje wcześniejsze pytanie nie dotarło do osób, które mogą mi podpowiedzieć.

Więc zapytam jeszcze raz.

Możecie polecić dobrego kierownika budowy co zna się na budownictwie domków energooszczędnych? Potrzebuje fachowcy co potrafi dobrze skontrolować, doradzić.

Nic nie umyka. Widać nikt nie zna. "Termos" budował tylko Lakusz, ale już raczej tu nie bywa. Spróbuj pytać go privem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez obrazy, ale jakbym nie była powściągliwa w słowach, to tej słodkiej panienki bym płazem nie puściła:P

 

Ja bym sie bardziej czepila tego zbyt lekkiego prowadzenia sie :D

A swoja droga, Tataraku, moze faktycznie jestes zbyt dociekliwa i w ich mniemaniu 'czepiasz sie', wiec nie chca z Toba korespondowac/dzwonic? To, ze jestes 'grzeczna' i mila nie powinno stanowic problemu, bo ja tez taka jestem hihi. Dodatkowo jeszcze skromna jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro Adam robi podłączenie kominka to bedziesz mogła załatwić i tynki i w praktyce ujrzec Adama przy pracy - ja bede dopiero na poczatku kwietnia.

 

Kominek z płaszczem wodnym?

A zdecydowałeś się na pompę ciepła powietrze-woda? Mnie p. Adam na nią namiawał, jednak z tego co pamiętam to tłumaczył, że działa ona na zasadzie pobierania powietrza z zewnątrz i w zimie albo używa prąd, albo się jej nie używa.

Na targach rozmawiałam z panem z firmy od pomp ciepła i tłumaczył mi, że pobierają one ciepło albo z powietrza usuwanego przez wentylację, a gdy jest WM to z pomieszczeń gospodarczych i garażu, gdzie jest temp powyżej 5 stopni. Wtedy korzysta się z niej przez cały rok.

Ja ciągle się zastanawiam co będzie bardziej efektywne: solary (podobno nie musi być nawet słońca tylko musi być jasno, więc może działa cały rok w bezchmurne niebo?) czy pompa, która zużywa więcej prądu, ale na pewno działa cały rok zasysając ciepłe powietrze z budynku? Koszty porównywalne.

Może ktoś ma jakąś wiedzę w tym temacie i się wypowie?

Wojgoc, czy ty brałeś po uwagę solary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie bardziej czepila tego zbyt lekkiego prowadzenia sie :D

A swoja droga, Tataraku, moze faktycznie jestes zbyt dociekliwa i w ich mniemaniu 'czepiasz sie', wiec nie chca z Toba korespondowac/dzwonic? To, ze jestes 'grzeczna' i mila nie powinno stanowic problemu, bo ja tez taka jestem hihi. Dodatkowo jeszcze skromna jestem.

 

może, może... ale myślisz, że jak pytam "instalatora pomp ciepła", na jakiej głębokości powinien lecieć przepust od studzienki do domu, to jest zbyt dociekliwe?

 

Haveno, Frankai mi nie imputował "zbyt lekkiego prowadzenia się", a "za mało powagi", czy jakoś tak ;)

 

aczkolwiek idąc tropem "słodkiej panienki", może powinnam "poważne" rozmowy pozostawić mężowi? i on zostałby przez poważnych handlowców potraktowany poważnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może, może... ale myślisz, że jak pytam "instalatora pomp ciepła", na jakiej głębokości powinien lecieć przepust od studzienki do domu, to jest zbyt dociekliwe?

Raczej nie. A musi byc studzienka?

 

Haveno, Frankai mi nie imputował "zbyt lekkiego prowadzenia się", a "za mało powagi", czy jakoś tak ;)

Fakt, napisal: 'zbyt lekki styl bycia', to moja nadinterpretacja.

 

aczkolwiek idąc tropem "słodkiej panienki", może powinnam "poważne" rozmowy pozostawić mężowi? i on zostałby przez poważnych handlowców potraktowany poważnie?

Nie sadze. Postaraj sie im od czasu do czasu przytaknac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest kilka odwiertów, to pan mi wytlumaczył, że w niej się schodzą rury z tych odwiertów (tu mu przytaknęłam, żeby wiedział, że nadążam, rozumiem i uważam, że mówi z sensem :)) i od niej do domu leci już tylko jedna rura. to się spytałam, na jakiej głębokości wchodzi do domu - pod ławą czy przez fundament? najpierw się zamyślił, potem lekko zdenerwował :/ w końcu drogą dedukcji doszliśmy wspólnie do wniosku, że pewnie pod ławą, ale może tylko tak powiedział, żebym już dała spokój?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten pan, faktycznie. U nas wszystkie rury wchodza do domu. Pamietam, ze nam cos tlumaczyli, ze w takiej studzience sa straty ciepla (moze cos pokrecilam, dawno to bylo). Wiem, ze mozna zostawic przepusty (chyba w scianie fundamentowej, nie w lawie, i w chudziaku). Nam wiercili.

Jaka to byla firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak wygląda Wasz projekt domu jak sama część instalacji elektrycznej ma tylko 140stron?

Co do Samira - byłem tam w zeszłym tygodniu i tak się zapytałem czy miał zapytania bo ich polecam... i była cisza.

Ja z tego tytułu bonusów nie mam, ale ludzi wartych polecam.

Nieee, kosztorys jest do całości. Za to projekt budowlany w ogóle nie uwzględnia faktu istnienia kominów ;)

 

Samir wymiata, jak sam stwierdził: eeee tam cena, co innego jest ważne :rotfl:

 

A na poważnie - zadałam w kilku miejscach to samo pytanie, to było jedyne miejsce, gdzie nie spławili mnie na drzewo, tylko obiecali zbadać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jak tam Twoja świadomość w temacie gender studies i pokrewnych, ale wiesz... czy to by było fajnie, gdybym zaczęła o jakimś mężczyźnie na forum pisać "słodki chłopaczek"?

 

ja się nie obrażam, ale postanawiam Cię edukować ;)

Nie nie wiem o gender studies, albo... nie wiem, że tak się to nazywa :D

Możesz mnie tak nazywać :) Nie widzę w tym naprawdę nic obraźliwego. Jak ktoś chce się obrazić, to i tak odpowiednio "odczyta" każdą wypowiedź.

A tak w ogóle - ja jakiś mutant jestem ;) Coś tam mi świta, że mózg ma płeć. To pewnie mój jest żeński ;) To wcale nie oznacza, że mam jakieś zboczenia, lub że zmienię płeć. Wprost przeciwnie - jestem zadowolony z siebie.

 

Wszelkie moje analizy miały na celu zrozumienie, czemu Ci fachowcy tak się zachowują wobec Ciebie. O ile tak faktycznie jest. A może chodzi o to, że przychodzi "słodka panienka", gość chce błysnąć, a tu zonk - przyłapany na niewiedzy czy kłamstwie. Ma ochotę się zapaść pod ziemię. Jeżeli to z tego wynika, to masz pecha - nie możesz bawić się w dr Jekrylla i Mr Hyde'a (czy jakoś tak), a przyjąć oschłą postawę od początku. Do przemyślenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...