Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Haveno, Frankai mi nie imputował "zbyt lekkiego prowadzenia się", a "za mało powagi", czy jakoś tak ;)

Zaraz imputował czy amputował :p Ja w tej mojej koleżance lubię tą słodkość, która świetnie skrywa inteligencję. Jest taka niecodzienna i bardzo kobieca, a ja lubię jak kobiety są kobietami :) Ale znowu się rozpisuję nie na temat budowlany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

czemu Ci fachowcy tak się zachowują wobec Ciebie.

 

 

a nigdy nie miałeś tak, że fachowcy mają oddzwonić i nie oddzwaniają, nie dotrzymują terminów, kłamią w żywe oczy? bo ja po lekturze forum mam coraz silniejsze wrażenie, że spotyka mnie właściwie to, co wszystkich.

 

A przemyśleć - przemyslę, bo lubię sobie pogłówkować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nigdy nie miałeś tak, że fachowcy mają oddzwonić i nie oddzwaniają, nie dotrzymują terminów, kłamią w żywe oczy?

3 fachowców faktycznie miało problem z odbieraniem telefonu. Musiałbym sprawdzić ilu miałem, ale tak minimum 40-ci ekip. Kiedy poruszyłaś oddzwanianie to albo Madeleine albo Havena twierdziły, że tak nie mają a z Twojej wypowiedzi wynikało, że prawie każdy. Jeżeli nie było wyolbrzymiałaś - to coś na rzeczy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na poważnie - zadałam w kilku miejscach to samo pytanie, to było jedyne miejsce, gdzie nie spławili mnie na drzewo, tylko obiecali zbadać temat.

 

Fakt pytałem u niech o ceny i dostałem ofertę bardzo szybko, ale wcale nie byli najtańsi. Niższe ceny dostałem w budinpolu na brucknera i w kemie na pełczynskiej. Zdecydowałem się na Kemę, ze względu na elastyczność w dostawach i płatnościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt pytałem u niech o ceny i dostałem ofertę bardzo szybko, ale wcale nie byli najtańsi. Niższe ceny dostałem w budinpolu na brucknera i w kemie na pełczynskiej. Zdecydowałem się na Kemę, ze względu na elastyczność w dostawach i płatnościach.

bo Oni preferują romowy face to face. Ja rzeczy, które kupowałem u nich były ok 20-30% niższe jak w Budinpolu na Ołtaszyńskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie dowierzam listwom zabezpieczającym. Ponoć jedyna rzecz skuteczna to odgromniki w ZK-ach.

.

 

Ochronnik przepięciowy też nie jest 100% ochroną. Znam przypadki, gdy warystory w nim zastosowane nie zadziałały, ani nie przepaliły się , a sprzęt RTV owszem. Zawsze zalecam stosować ochronniki B+C w rozdzielnicy i dobrych producentów (np. Moeller) , dodatkowo elektronikę można zabezpieczać ochronnikiem klasy D montowanym w puszce gniazda, lub w listwie zasilającej (przedłużaczu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kablu z sygnałem też może wpaść w skrajnym przypadku "kawałek" wyładowania.

Nowe normy nakazują łączyć fider anteny i maszt do głównej szyny uziemiającej płaskownikiem 100 mm2, jednak nie wyobrażam sobie jak praktycznie to wykonać, jak doprowadzić płaskownik 4x25 mm2 na dach do masztu antenowego. Przepis łatwiej sklecić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a doprecyzował, co takiego? (oprócz zdrowia, rodziny itp.) :)

No ma być wesoło :D I nie nudno. Fajny jest jeszcze koleś w Budoskładzie Sztaba na Grota. Nie wiem, jak z cenami, bo od nikogo jeszcze nie dostałam wyceny.

 

Byłem u nich osobiście, w ogóle nie dopuszczali jakichkolwiek opustów od podanych cen.
hmmm, nie działa argument: "kupię to u Was, ale po cenie konkurencji?" dziwne, zazwyczaj to się sprawdza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine polecałam właśnie Sztabę i Pana Adama.O Pani stamtąd też złego słowa nie powiem ;)

 

hmmm, nie działa argument: "kupię to u Was, ale po cenie konkurencji?" dziwne, zazwyczaj to się sprawdza.

 

może trzeba

"kupię to u Was, ale poniżej ceny konkurencji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z płaszczem wodnym?

A zdecydowałeś się na pompę ciepła powietrze-woda? Mnie p. Adam na nią namiawał, jednak z tego co pamiętam to tłumaczył, że działa ona na zasadzie pobierania powietrza z zewnątrz i w zimie albo używa prąd, albo się jej nie używa.

Na targach rozmawiałam z panem z firmy od pomp ciepła i tłumaczył mi, że pobierają one ciepło albo z powietrza usuwanego przez wentylację, a gdy jest WM to z pomieszczeń gospodarczych i garażu, gdzie jest temp powyżej 5 stopni. Wtedy korzysta się z niej przez cały rok.

Ja ciągle się zastanawiam co będzie bardziej efektywne: solary (podobno nie musi być nawet słońca tylko musi być jasno, więc może działa cały rok w bezchmurne niebo?) czy pompa, która zużywa więcej prądu, ale na pewno działa cały rok zasysając ciepłe powietrze z budynku? Koszty porównywalne.

Może ktoś ma jakąś wiedzę w tym temacie i się wypowie?

Wojgoc, czy ty brałeś po uwagę solary?

 

Pompa ma zasysać ciepło z wnętrza budynku i z powrotem je do niego dostarczać ?

Gdzie tu jest korzyść i zysk energetyczny ?

 

Już lepiej zrobić poza WM także GWC za te pieniądze wtedy będzie i zysk i komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe normy nakazują łączyć fider anteny i maszt do głównej szyny uziemiającej płaskownikiem 100 mm2, jednak nie wyobrażam sobie jak praktycznie to wykonać, jak doprowadzić płaskownik 4x25 mm2 na dach do masztu antenowego. Przepis łatwiej sklecić :D

A można takie ustrojstwo schować gdzieś pod tynk? A może za rynną.

Moja mi nie pozwala na jakąkolwiek antenę, a co dopiero na uziom do niej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z płaszczem wodnym?

A zdecydowałeś się na pompę ciepła powietrze-woda? Mnie p. Adam na nią namiawał, jednak z tego co pamiętam to tłumaczył, że działa ona na zasadzie pobierania powietrza z zewnątrz i w zimie albo używa prąd, albo się jej nie używa.

Na targach rozmawiałam z panem z firmy od pomp ciepła i tłumaczył mi, że pobierają one ciepło albo z powietrza usuwanego przez wentylację, a gdy jest WM to z pomieszczeń gospodarczych i garażu, gdzie jest temp powyżej 5 stopni. Wtedy korzysta się z niej przez cały rok.

Ja ciągle się zastanawiam co będzie bardziej efektywne: solary (podobno nie musi być nawet słońca tylko musi być jasno, więc może działa cały rok w bezchmurne niebo?) czy pompa, która zużywa więcej prądu, ale na pewno działa cały rok zasysając ciepłe powietrze z budynku? Koszty porównywalne.

Może ktoś ma jakąś wiedzę w tym temacie i się wypowie?

Wojgoc, czy ty brałeś po uwagę solary?

 

po kolei - ja mam w projekcie solary na południowej połaci dachu i dzis spoko 300l wody do mycia by bylo- jak tworzylismy projekt to o pompach woda powietrze nikt nic nie słyszał. I w zasadzie Adam miał mi teraz przedstawic kalkulacje na instalacje solarów, jednak koncepcja ulega zmianie i optuje w kierunku tej pompy do c.w.u. I wszystko na to wskazuje, ze zainstaluje taka pompe - głównie ze względu na to ze ja nie mam gazu w chacie.

nie każdemu solarowi wystarczy nawet pochmurno niebo - wszystko zalezy od rodzaju solaru - rurowy czy powierzchniowyoraz zastosowanego rodzaju glikolu Instalacja wymaga przeglądu co chyba 5lat i uzupełnienia m.in.glikolu i sam montaż jest zdecydowanie droższy od montazu PC.

Na dziś u mnie stanęło na PC do c.w.u. z dwoma wężownicami - jedna na płaszcz wodny kominka. Jesli się zdecyduje to kupie PC Hewaltex ze zbiornikiem 300l i sprawności COP 3,8. Ale jeszcze muszę się przespać z tematem -mam chwile czasu bo kafelkarz opóźnił swe przyjście o 2tyg a miał zacząć od kotłowni.

Ponieważ ja mam kotłownie na poddaszu to pomysl jest taki, że wyrzucane z PC powietrze będzie schodziło rurą do salonu i przez kratkę nawiewna dawać latem coś na kształt klimatyzacji. Do kotlowni mam doprowadzone powietrze z zewnatrz, tak więc latem bedzie sobie ciągnął z dworu a zimą w zależności od temperatury - albo z zewnatrz albo z kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt pytałem u niech o ceny i dostałem ofertę bardzo szybko, ale wcale nie byli najtańsi. Niższe ceny dostałem w budinpolu na brucknera i w kemie na pełczynskiej. Zdecydowałem się na Kemę, ze względu na elastyczność w dostawach i płatnościach.

a gdzie Ty masz budowe? Rozmawiałeś w Renovie na Buforowej czy na Boya Żeleńskiego? sądząc po usytuowaniu innych podanych przez Ciebie hurtowni wychodzi mi, ze budowe masz po drugiej stronie miasta a jak tak, to juz mnie nie dziwi brak elastyczności w cenie biorąc pod uwage koszty transportu. I jeszcze dowieź na czas towar do klienta jadąc przez cale miasto w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ma być wesoło :D I nie nudno. Fajny jest jeszcze koleś w Budoskładzie Sztaba na Grota. Nie wiem, jak z cenami, bo od nikogo jeszcze nie dostałam wyceny.

ja nie trawię obsługi w Budoskładzie - koles siedzący za kasą ma tak zwisające podejście do wszystkiego co Go tam otacza, nie podejmujacy decyzji nawet w najdrobniejszej sprawie. Raz kupiłem u nich cement na posadzki ale tylko dlatego ze, kolesia nie było akurat na kasie tylko ktoś kumaty i do tego jeszcze tak zaczał padac deszcz, że już mi się nie chcialo jechać do Renovy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine Spirea Tatarak

od dzis w Liroy jest siatka ogrodzeniowa z dużymi oczkami po 69zł/25mb.

Do tego Klokoczyce na pchlim targu http://forum.muratordom.pl/group.php?do=discuss&discussionid=2671&gmid=1067304#gmessage1067304

ponowił informacje o wolnych stemplach i róznych dechach (idealne na zrobienie wrot bram wjazdowych i bramki wejsciowej)- za nieduzą kase możecie zrobic przyzwoite ogrodzenie placu budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...