Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Pompa ma zasysać ciepło z wnętrza budynku i z powrotem je do niego dostarczać ?

Gdzie tu jest korzyść i zysk energetyczny ?

 

Już lepiej zrobić poza WM także GWC za te pieniądze wtedy będzie i zysk i komfort.

 

Chodzi o pobieranie powietrza z wnętrza budynku do pompy, która ma podgrzewać tylko ciepłą wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

po kolei - ja mam w projekcie solary na południowej połaci dachu i dzis spoko 300l wody do mycia by bylo- jak tworzylismy projekt to o pompach woda powietrze nikt nic nie słyszał. I w zasadzie Adam miał mi teraz przedstawic kalkulacje na instalacje solarów, jednak koncepcja ulega zmianie i optuje w kierunku tej pompy do c.w.u. I wszystko na to wskazuje, ze zainstaluje taka pompe - głównie ze względu na to ze ja nie mam gazu w chacie.

nie każdemu solarowi wystarczy nawet pochmurno niebo - wszystko zalezy od rodzaju solaru - rurowy czy powierzchniowyoraz zastosowanego rodzaju glikolu Instalacja wymaga przeglądu co chyba 5lat i uzupełnienia m.in.glikolu i sam montaż jest zdecydowanie droższy od montazu PC.

Na dziś u mnie stanęło na PC do c.w.u. z dwoma wężownicami - jedna na płaszcz wodny kominka. Jesli się zdecyduje to kupie PC Hewaltex ze zbiornikiem 300l i sprawności COP 3,8. Ale jeszcze muszę się przespać z tematem -mam chwile czasu bo kafelkarz opóźnił swe przyjście o 2tyg a miał zacząć od kotłowni.

Ponieważ ja mam kotłownie na poddaszu to pomysl jest taki, że wyrzucane z PC powietrze będzie schodziło rurą do salonu i przez kratkę nawiewna dawać latem coś na kształt klimatyzacji. Do kotlowni mam doprowadzone powietrze z zewnatrz, tak więc latem bedzie sobie ciągnął z dworu a zimą w zależności od temperatury - albo z zewnatrz albo z kotłowni.

 

To znaczy, że rezygnujesz z solarów?

Z tego co się dowiedziałam na targach i od p. Adama to koszty są porównywalne. Chyba, że masz to połączone z kominkiem to jakoś inaczej to działa. Ja będę miała zwykły kominek.

Fajnie brzmi to 'coś na kształt klimatyzacji', ciekawe jak się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt pytałem u niech o ceny i dostałem ofertę bardzo szybko, ale wcale nie byli najtańsi. Niższe ceny dostałem w budinpolu na brucknera i w kemie na pełczynskiej. Zdecydowałem się na Kemę, ze względu na elastyczność w dostawach i płatnościach.

 

Mi w budinopolu na brucknera dali najdrozsze ceny ze wszystkich składów.

A w renovie to na wejściu pan Adam powiedział, że jak nie pasuje coś z ceną to mam mówić ;)

Ale faktycznie jestem z ich strony z czego się bardzo cieszyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest jeszcze koleś w Budoskładzie Sztaba na Grota. Nie wiem, jak z cenami, bo od nikogo jeszcze nie dostałam wyceny.

Koles moze fajny, ale ceny straszne. Mielismy problem z bloczkami fundamentowymi (zamawialismy w Sobotce, ale dostalismy tylko czesc, bo cos zaczeli krecic; nie wiem, czy jeszcze dzialaja) i musielismy na gwalt zamawiac w innym miejscu. Wypadlo na Sztabe, bo jako jedyny okoliczny mial od reki. Jeden bloczek (taki sam) u niego kosztowal prawie 2xtyle, co w Sobotce... Nie wiem, jak przy wiekszych zakupach, ale tani nie sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że rezygnujesz z solarów?

Z tego co się dowiedziałam na targach i od p. Adama to koszty są porównywalne. Chyba, że masz to połączone z kominkiem to jakoś inaczej to działa. Ja będę miała zwykły kominek.

Fajnie brzmi to 'coś na kształt klimatyzacji', ciekawe jak się sprawdzi.

nie mam kasy na jedno i drugie. PC do c.w.u. kupie za 6tys solarów w tej cenie nie dostaniesz a ja musialbym założyć min.2 a nalepiej 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 fachowców faktycznie miało problem z odbieraniem telefonu. Musiałbym sprawdzić ilu miałem, ale tak minimum 40-ci ekip. .

 

zauważ, że ja jestem na początku drogi. u mnie wchodzi w grę jakieś max 10 usługodawców, z których circa co drugi wykazał się niesłownością w kwestii kontaktów. 50% to dla mnie powód do narzekania. ale może dalej będzie lepiej. albo się przyzwyczaję. ech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine Spirea Tatarak

od dzis w Liroy jest siatka ogrodzeniowa z dużymi oczkami po 69zł/25mb.

Do tego Klokoczyce na pchlim targu http://forum.muratordom.pl/group.php?do=discuss&discussionid=2671&gmid=1067304#gmessage1067304

ponowił informacje o wolnych stemplach i róznych dechach (idealne na zrobienie wrot bram wjazdowych i bramki wejsciowej)- za nieduzą kase możecie zrobic przyzwoite ogrodzenie placu budowy.

 

Dzięki za cynk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważ, że ja jestem na początku drogi. u mnie wchodzi w grę jakieś max 10 usługodawców, z których circa co drugi wykazał się niesłownością w kwestii kontaktów. 50% to dla mnie powód do narzekania. ale może dalej będzie lepiej. albo się przyzwyczaję. ech.

jest tendencja do olewania inwestora - widać mają tyle zajęcia, że im zwisa kontakt. Ja mam to samo np. z brukarzem - albo nie odbiera albo nie ma czasu, choć wg tego co mówił kostka prawie powinna byc ukończona.

Musisz sie powoli oswajać ze zjawiskiem, że ludzie w tej branzy to baaardzo specyficzna grupa i jak mówisz Dzień dobry to nie wszyscy będą wiedzieć co masz na mysli ale jak na wejściu strzelisz 3 kur...i to jesteś swoja kobita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będę chwalić - dwie firmy od pc, z którymi rozmawiałam na targach i które robiły wrażenie, że zależy im na biznesie i raczej wiedzą, o czym mówią, już mi przysłało wstępne wyceny na pompy ciepła. inna rzecz, że z tego co wiem o cenach za rozmaite instalacje, to firmy sobie zostawiły szerokie pole do negocjacji ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tendencja do olewania inwestora - widać mają tyle zajęcia, że im zwisa kontakt. Ja mam to samo np. z brukarzem - albo nie odbiera albo nie ma czasu, choć wg tego co mówił kostka prawie powinna byc ukończona.

Musisz sie powoli oswajać ze zjawiskiem, że ludzie w tej branzy to baaardzo specyficzna grupa i jak mówisz Dzień dobry to nie wszyscy będą wiedzieć co masz na mysli ale jak na wejściu strzelisz 3 kur...i to jesteś swoja kobita.

 

o to mi chodzi - jest tendencja i już. ale coś widzę, że zaczynam się hartować.

 

ostatnio mnie urzekł pewien polecany na forum budowlaniec. dzwonię zagaić temat sso. pan odbiera, mówię dzień dobry, przedstawiam się i pytam, czy mam dodzwoniłam się do pana XX. po drugiej stronie krótka pauza i wreszcie "noo, a co?" :)

był w tym swoisty wdzięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie mam racji ale myślę, że jak KB fachowiec i jest projekt to powinno zagrać. Natomiast doświadczenie uczy, że KB to zwierze przywiązane do "swojego" terytorium (pomijam ludzi którzy za opłatą na końcu stemplują dzienniki) więc podaj obszar gdzie się budujesz. Nasza była (już normalnie mieszkamy) KB np. operuje na południu Wrocławia i wiem, że na północ za nic się nie wybierze. Czyli szkoda czasu na telefony.

Pozdrawiam

Michał

 

Witaj Michał

budowa w Żernikach Małych, czyli do południowej strony Wrocławia.

Też uważam, że jak KB jest fachowiec to powinien sobie poradzić.

Z góry dzięki za ew. namiary!

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moja sprawa, ale czemu to Ty wydzwaniasz do tych ekip murarskich? Dla większości ludków nie jesteś partnerem w rozmowach - sorry, ale bardzo czesto tak jest.

 

ale o co chodzi? że powinnam oddelegować małżonka? powiedzmy, że mamy ustalony rozdział obowiązków. ja jestem dobrym gliną, a on będzie tym złym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie trawię obsługi w Budoskładzie - koles siedzący za kasą ma tak zwisające podejście do wszystkiego co Go tam otacza, nie podejmujacy decyzji nawet w najdrobniejszej sprawie. Raz kupiłem u nich cement na posadzki ale tylko dlatego ze, kolesia nie było akurat na kasie tylko ktoś kumaty i do tego jeszcze tak zaczał padac deszcz, że już mi się nie chcialo jechać do Renovy.

Hmmm, ja tam trafiłam na dwie laski na kasie i kolesia (raczej starszego), który skakał wokół mnie i przyszedł z góry. Ale umówmy się: sentymenty sentymentami, a zamawia się tam, gdzie jest tanio (albo towar od ręki...)

 

Dzięki za linka do pchlego targu, nie zaglądam tam regularnie. I widzę skrzynki prądowe, i nawet bym wzięła - ale skąd mam wiedzieć, czy będą ok? One jakieś standardowe są? ciemna magia normalnie :)

 

Zastanawiam się jeszcze nad wysłaniem zapytania ofertowego o silikaty gdzieś dalej poza najbliższe składy budowlane - ktoś to ćwiczył? ma to sens? czy koszty transportu są takie, że to się mało kalkuluje?

 

 

 

Tatarak, odpowiednie podejście i stanowczość to podstawa ;) Ja się wczoraj właśnie nie przestawiłam z trybu budowlano-pracowego na matczyny i w przedszkolu byłam raczej stanowcza... pani dyrektor się cokolwiek zdziwiła ;)

Anyway, dosyć bawi mnie, że p. Bogdan Zych z uporem próbuje załatwiać różne sprawy z moim mężem, a nie ze mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...