Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Starsi zapewne pamiętają Ivonescę. Dostałem od niej prośbę o oddanie krwi dla małej siostry jej koleżanki, która walczy o życie. Czy ktoś nie zechciałby się przyłączyc?

 

Ja pamiętam Ivonescę:-) A jak grupa krwi jest potrzebna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dokładnie tak jak pisze Smok - grupa się nie liczy. Zainteresowanym przekieruję e-mail co i jak. Magda34 - podaj mi swój e-mail na priva.

 

EDIT: w sumie nie zapytałem czy Ivonesca się odezwie na forum, ale zdradzę Wam, że wkrótce wraca - acz niechętnie - do pracy. Niechętnie, bo jej najmłodszy pan to straszny pieszczoch. Tutpa wszędzie za nią i się przytula, buźki daje, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a priva to nie łaska wysłać? nie macie emalii do mnie, szanowny panie :)

 

A po co mam wykopiowywać, jak mogę zrobić FW emalii? Privy są paskudne o czym pisałem Ci w październiku. Zresztą podałem Ci moją emalię wówczas, więc możesz mi po prostu podać swoją. Nie bądź taka tajemnicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai dowiedz się co i jak konkretnie tzn. potrzebne jest imię nazwiskio szpital

grupa krwi jest rzeczywiście obojętna i przeklej proszę informację w osobnym wątku (lub poproś Edzię) krew mozna oddawać w różnych miastach forumowicze już mają niestety wprawę w takich akcjach

 

Poprosiłem Ivonescę SMS-em o zalogowanie się i podanie co i jak. Nie chciałbym ujawniać publicznie czyichś danych bez upoważnienia. Jak ktoś chce, to niech na Priv poda mi swój e-mail, to przekieruję e-mail'a z opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem Ivonescę SMS-em o zalogowanie się i podanie co i jak. Nie chciałbym ujawniać publicznie czyichś danych bez upoważnienia. Jak ktoś chce, to niech na Priv poda mi swój e-mail, to przekieruję e-mail'a z opisem.

 

SMS-a odebrałam dopiero dzisiaj :-(

Podaję szczegóły:

Potrzebna krew obojętnie jakiej grupy (stacje krwiodawstwa wymieniają się nią)- dla siostry mojej koleżanki Marysi.

W stacji krwiodawstwa należy podać do zaświadczenia, że oddaje się krew dla Justyny Wirth-Jabłońskiej, RCK w Łodzi.

 

Poniżej krótka informacja od jej męża:

"Witam! Bardzo proszę, jeśli ktoś z Was chciałby i mógłby oddać krew dla mojej żony, Justynki Wirth-Jabłońskiej - zróbcie to. 17 marca trafiła do szpitala na prosty, zdawałoby się, zabieg. Niestety, okazało się, że jej krew nie krzepnie tak, jak powinna. Przeszła już 3 poważne operacje, wycięto jej płat wątroby i śledzionę. Cały czas jej życie jest zagrożone. Potrzebuje dużo krwi. W ciągu ostatniego tygodnia przetoczono jej ok. 120 jednostek krwi, osocza i płytek. To ponad 50 litrów (człowiek ma w sobie ok. 4 litry krwi). Jeśli chcielibyście pomóc, oddajcie krew w dowolnej stacji krwiodawstwa, zaznaczając, że to dla Justyny. Szpital Barlickiego w Łodzi, oddział chirurgii ogólnej i transplantologii. Krew może być DOWOLNEJ GRUPY - trafi do wspólnej puli, jeśli nie otrzyma jej akurat Justynka, na pewno dostanie ją inny potrzebujący. Zaświadczenie, które dostaniecie, prześlijcie faksem do szpitala na numer 42 677 66 21, lub zeskanujcie/sfotografujcie i przyślijcie mailem na mój adres: [email protected]. Ja i cała rodzina będziemy wdzięczni za każdą oddaną ilość krwi. Pozdrawiam Maciej Jabłoński Ps. Przed oddawaniem krwi warto zapoznać się z warunkami jakie trzeba spełnić. Łódzka stacja krwiodawstwa publikuje je na stronie www.krwiodawstwo.pl"

 

Z góry dziękuję za pomoc

ivonesca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz - zapewne duża część z Was już oddawała krew, niektórzy być może nie mogą. Jeżeli jednak byłby ktoś, kto się nie może odważyć, lub nie ma czasu, to jednak zachęcam. Czy teraz, czy tak w ogóle. Na świecie jest wiele tragedii czy biedy. Czasem człowiek chciałby, ale nie może finansowo wyżywić całej Afryki, nie może odgruzowywać teraz ludzi w Japonii, czy boi się wspomóc żebraka sądząc że to oszust. Krew zawsze trafia do potrzebującego, zawsze na czas i możemy oddać kiedy nam wygodnie. Każdy z nas miał kogoś lub był sam w stanie krytycznym. Jak bardzo się chce, by ta osoba z tego "wyszła". Najczęściej jednym z najważniejszych leków jest krew... nasza krew. Nie czekajcie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megana,

kontaktowałem się z kierowniczą budowy, którą poleciłeś, ale już ma pozajmowane terminy.

 

Koleżanki i koledzy,

chciał bym Was podpytać w kwestii cen za usługi kierownika budowy.

Właśnie otrzymałem ofertę na kwotę 4,5 tys zł.za SSZ (bez wykończeniówki). W kwotę tą wchodzą standardowe obowiązki KB i ewentualne wizyty na życzenie klienta, dotyczące Stanu Surowego Zamkniętego.

Lokalizacja inwestycji - południowa część Wrocławia.

Dom ma około 200 m2 pow. użytkowej.

Wydaje mi się, że ta cena jest trochę wygórowana. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megana,

kontaktowałem się z kierowniczą budowy, którą poleciłeś, ale już ma pozajmowane terminy.

 

Koleżanki i koledzy,

chciał bym Was podpytać w kwestii cen za usługi kierownika budowy.

Właśnie otrzymałem ofertę na kwotę 4,5 tys zł.za SSZ (bez wykończeniówki). W kwotę tą wchodzą standardowe obowiązki KB i ewentualne wizyty na życzenie klienta, dotyczące Stanu Surowego Zamkniętego.

Lokalizacja inwestycji - południowa część Wrocławia.

Dom ma około 200 m2 pow. użytkowej.

Wydaje mi się, że ta cena jest trochę wygórowana. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam,

Michał

A ile chciałbys zapłacić i ile ma trwać budowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile chciałbys zapłacić i ile ma trwać budowa?

Planuję rozpocząć budowę pod koniec kwietnia początek maja b.r. Zakładam 1 rok od rozpoczęcia prac do wprowadzenia się.

Wg. wykonawcy SSO będzie gotowy w ciągu 2-3 miesięcy.

Myślę że w ciągu 3,5 miesiąca powinien być SSZ.

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciał bym Was podpytać w kwestii cen za usługi kierownika budowy.

Właśnie otrzymałem ofertę na kwotę 4,5 tys zł.za SSZ (bez wykończeniówki). W kwotę tą wchodzą standardowe obowiązki KB i ewentualne wizyty na życzenie klienta, dotyczące Stanu Surowego Zamkniętego.

Lokalizacja inwestycji - południowa część Wrocławia.

Dom ma około 200 m2 pow. użytkowej.

Wydaje mi się, że ta cena jest trochę wygórowana. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam,

Michał

 

ja płacę 2k. Ten sam zakres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że na zajęciach z bezpieczeństwa elektrycznego nie było chętnych do testowania czy różnicówka działa (pomimo, że był na podorędziu zestaw do reanimacji).

I słusznie. Właśnie przeprowadziłem niezamierzony test. Przedłużka zakończona oprawką (nie jakiś pająk !) wisiała sobie na kaloryferze, chciałem ją przewiesić i jak mnie pier...ło :jawdrop:Różnicówka nie zadziałała, a jest dobra. W poprzednią niedzielę brat - ma chyba wszelkie uprawnienia - robił pomiary. Przyjrzałem się oprawce i w miejscu, gdzie przewody wchodziły w zaciski oprawki, nie było izolacji na odcinku jakichś 3mm. Trzeba mieć cela - no nie !!! A siekło mnie zdrowo i to chyba na wylot, bo czułem później mięśnie klatki piersiowej. Stary wyga jestem, sam jestem więc żadnych zabaw w pająki czy załączone zasilanie, a jeszcze mnie dopadł. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...