Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam,

 

czy ktoś ma może polecić osobę która ma w posiadaniu koparkę i walec, bo potrzebuję rozplantować kamień na 200m odcinku drogi a później to ubić. Najlepiej blisko Chrząstawy Małej,oczywiście w przystępnej cenie. Pozdrawiam i nie ukrywam, że jest to paląca sprawa dlatego z góry dzięki za szybką reakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

myślałam, że na połysku widać wszystko. zapewne po prostu na wszystkim widać wszystko :(

 

a na kiedy miały być oferty?

Generalnie to zależy również od jakości lakieru. Ale mam w szafce częściowo półmat, częściowo mat - i różnicę w utrzymaniu czystości widać gołym okiem (nomen omen).

Oferty miały być do końca tamtego tygodnia.

 

Zadzwoniłam rano się przypomnieć do buildera na Tyskiej, mieli oddzwonić... oczywiście nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matowy biały mdf nie jest najlepszym pomysłem.

Rozumiem, że jeżeli chodzi o materiał, to MDF zupełnie wystarcza. Zakładam, że nie robię łaźni w łazience. Kratka jest higrosterowana i będzie ciągła jak się tylko nachucha, a co dopiero mocniej zawilgoci.

Co do matu - mam płytki matowe Tubądzin na ścianach. Fachowcy nie wyczyścili ich. Już prawie poddałem się z czyszczeniem, ale ostatecznie pomógł preparat HG - "Zmywacz plam i wosku" w małym rozcieńczeniu (mocny). Moje zdanie jest taki - na polerze zwykle szybciej widać (dużą różnicę robi kolor), ale łatwiej się czyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym zawsze się zastanawiam, czy koszt pompy i jej pracy nie równoważy tak naprawdę oszczędności na wodzie. nie wiem.

U mnie hydraulik zaproponował instalację pstryczka do pompki recyrkulacyjnej przy kranie. W teorii w ten sposób uruchamiasz cyrkulację tylko wtedy kiedy tego potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jeżeli chodzi o materiał, to MDF zupełnie wystarcza. Zakładam, że nie robię łaźni w łazience. Kratka jest higrosterowana i będzie ciągła jak się tylko nachucha, a co dopiero mocniej zawilgoci.

Co do matu - mam płytki matowe Tubądzin na ścianach. Fachowcy nie wyczyścili ich. Już prawie poddałem się z czyszczeniem, ale ostatecznie pomógł preparat HG - "Zmywacz plam i wosku" w małym rozcieńczeniu (mocny). Moje zdanie jest taki - na polerze zwykle szybciej widać (dużą różnicę robi kolor), ale łatwiej się czyści.

Ale ja pisałam o szafkach, nie płytkach.

Płytki najwygodniejsze są chyba w wykończeniu lappato. Ewentualnie błyszczące z wzorkami a la marmur, ale to nie każdy takie cudo zniesie u siebie w domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie hydraulik zaproponował instalację pstryczka do pompki recyrkulacyjnej przy kranie. W teorii w ten sposób uruchamiasz cyrkulację tylko wtedy kiedy tego potrzebujesz.

W sumie niegłupie, tylko że wyłącznik by szpecił. Może kawałek płytki z kwasówki, wyłącznik dotykowy i dioda jako sygnalizator załączenia. Inna opcja - pompka włączana razem ze światłem w łazience, no ale to trochę głupie włączać światło w dzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pisałam o szafkach, nie płytkach.

Płytki najwygodniejsze są chyba w wykończeniu lappato. Ewentualnie błyszczące z wzorkami a la marmur, ale to nie każdy takie cudo zniesie u siebie w domu ;)

Wiem że nie :) Po prostu jestem typem "dryfującym". Mowa o czystości szafek łazienkowych w macie, to dryfuję na czystość płytek łazienkowych w macie. Mogłem też zdryfować na szyby w macie :p A Tatarak zamiast prawować, siedzi, śledzi i notuje ;)

Co to płytek wykończonych łopatą, to nie wiem o nich nic. Faktycznie na pseudomarmurze plam nie widać. Inna sprawa, że chciałem kiedyś wyczyścić plamę, której... nie było. Na szczęście nie byłem zbyt sumienny i cierpliwy ;)

Te matowe pobrudzone u mnie były w paski, ale ponieważ były brązowe to nie pomagały one w ukryciu plam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem, niewiele tego - tylko dwie strony i w dodatku z 2006 roku. Myślę że przez ten okres firma rozwinęła się dosyć mocno, poza tym mają silniki somfy więc nie powinien to być jakiś badziew :rolleyes:

to cala "zaleta" forumowej wyszukiwarki, jak cos szukasz to nie można znależć - zobacz tu, moze zmienisz zdanie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?69945-Brama-garażowa-Hormann-Wiśniowski-krispol...

w kwestii wyboru bramy garażowej polecam P. Roberta Stasiaka tel. 607 032755 - niby tylko Horrmann ale inne też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...