Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witajcie, grupowicze.

Chcę się upewnić w temacie dot. uziomów. Robić bednarkę w otoku czy też nie..?

 

Rowy, w których zostanie zalana ława fundamentowa będą zaizolowane (wyłożone folią) z kilku powodów:

1.Po to żeby mleczko betonowe nie wsiąkało do gruntu;

2. Po to zeby ograniczyć ew. wpadanie ziemi do rowu w czasie wylewania ławy.

3. Mam wysoki poziom wód gruntowych.

 

Wg. artykułu "Uziomy w ochronie odgromowej obiektów budowlanych" Andrzeja Sowy

 

Uziomy naturalne

Do celów ochrony odgromowej należy w pierwszej kolejności wykorzystać uziomy naturalne obiektu, którymi mogą być:

- nieizolowane od ziemi podziemne metalowe części chronionych obiektów i urządzeń,

- żelbetowe fundamenty i podziemne części chronionych obiektów (nie izolo-wane od ziemi lub zamalowane warstwą przeciwwilgociową),

- metalowe rurociągi wodne oraz osłony studni artezyjskich znajdujące się w odległości nie większej niż 10 m od chronionego obiektu,

- uziomy sąsiednich obiektów znajdujących się w odległości nie większej niż 10 m od chronionego obiektu.

Uziomy sztuczne

W przypadkach obiektów, w których nie ma możliwości wykorzystania uziomów naturalnych lub ich wykorzystanie jest niecelowe, należy stosować uziomy sztuczne... Zalecane jest stosowanie uziomów otokowych http://archiwum.elektroinstalator.com.pl/artyk/2006_09/70rys_1b.jpg.

 

niżej link do artykułu:

http://archiwum.elektroinstalator.com.pl/artyk/2006_09/070.htm

 

Co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Kochana Grupo, kto to podawal namiary na fachowcow od kostki brukowej?

Zenon Pawlicki +48 (601) 884 073. Robił u mojej bratowej, u teściów, u Natalia_Stanko (kostka granitowa?) i wreszcie u mnie. Być może jeszcze u kogoś z forum. Ma własne źródła na kostkę i brałem u niego o 20% taniej (Kaczmarek Holland) niż w hurtowni. Siedziba w Witaszycach, ale jeździ. Zrobi przy okazji wszystko co się chce. U teściów było to przebudowa szamba i kanałów do niego. U mnie podparcie płotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysłałem Ci namiary na KB z południowych częsci W-wia.

Pijaki

 

Witaj, PiJaki

kontaktowałem się z tym panem. Jego oferta na usługi kierownika budowy to około 5 tys zł za całość. Biorąc pod uwagę opinie innych forumowiczów stwierdzam, że jest to przesada.

W miedzy czasie otrzymałem oferty od innych KB. Przedział cenowy to 2,5- 3,5 tys zł.

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam na razie zdjec kostki Frankaia i Natalii.

Moja są tutaj

 

Wojgoc zastanów się zanim coś napiszesz. Skoro polecam gościa to chyba jest jasne, że może nie może mieć poważnych wad, bo wtedy bym przed nim przestrzegał. Spóźnienie w przypadku kostki nie jest tragedią, bo nie ma prac które od jej położenia zależą. Przynajmniej tak jak to jest przy wnętrzach, gdzie nie bardzo da się pomalować ściany, które nie mają tynków.

Piszesz szybciej niż myślisz i interpretujesz czyjeś wypowiedzi wg jakichś własnych dziwnych sposobów myślenia. Skoro napisałem

Licz 2-6 tygodni spóźnienia.
to znaczy, że spóźni się minimum 2 tygodnie, a nie więcej niż 6 tygodni. (oczywiście mówimy o 6 lambda ;) ). Nie było żadnych podstaw, żeby interpretować to jako początek i koniec. Skoro robota zajmuje na typowej działce 1-2 tygodnie, to 6 tygodni przedłużania prac byłoby jakimś kretynizmem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc, na razie chcialam go wyprobowac u rodzicow, bo chca wymienic wjazd do garazu:)

Ja... moze na jesien.

Gdybyś chciała obejrzeć, to zapraszam do siebie - Ostrów Wlkp - lub ewentualnie do Międzyborza Sycowskiego do bratowej. Przy jego stawkach 24zł za ułożenie i 10zł za podsypkę, to trudno mi było znaleźć kogokolwiek, kto byłby tańszy i dobry. Do tego rabat na kostce. Niestety zwykle terminy ma dość odległe (pół roku?)

 

EDIT: Chyba Jola z Melisy miała kogoś taniego i polecała go. Musisz pewnie pisać do niej na e-mail lub priv, bo rzadko bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Frankai za zdjecia, bo nie moglam ich znalezc.

Zadzwonie w poniedzialek, bo dzisiaj ma wylaczony telefon.

A takie murki z klinkieru potrafi murowac czy to juz robota kogos innego?:)

Trochę dziwne, bo dzwoniłem do niego w weekendy. Pamiętaj, że nawet jak ktoś ma "rozmowy oczekujące", to może się zdarzyć wypadnięcie na skrzynkę - kiedy akurat wybiera numer, a może nawet jeżeli już ktoś parę sekund wcześniej zaczął dzwonić do niego.

 

Nie - murki robił inny murarz. Pisałem kiedyś na forum o murkach. Prefabrykowane o mniejszej szerokości robi firma... chyba w Środzie Śląskiej. Kojarzy mi się, że to w tej samej miejscowości co zakład Robena czyli właśnie w Środzie. Moje były zbyt ciężkie i się nie podjęli. Murowałem je więc z cegły. Narożniki są z kształtowej, a więc 12cm. Ścianki dla oszczędności z okładzinowej 6 cm. W środku beton za zbrojeniem wyprowadzonym z fundamentów. Pod czapki wyprowadziłem rurki i są tam już kabelki do oświetlenia. Kiedyś będą LEDy, bo póki co kasy brak. Sama czapka jest tworzona z cegły okładzinowej, a żeby narożniki się utrzymały (są tam takie małe ścinki), to robiłem podpórkę z kątownika.

Już mam zainstalowany płot, ale jeszcze nie mam fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, PiJaki

kontaktowałem się z tym panem. Jego oferta na usługi kierownika budowy to około 5 tys zł za całość. Biorąc pod uwagę opinie innych forumowiczów stwierdzam, że jest to przesada.

W miedzy czasie otrzymałem oferty od innych KB. Przedział cenowy to 2,5- 3,5 tys zł.

Pozdrawiam,

Michał

pytanie co jest w cenie, bo droższa dziś może byc tańsza na koniec budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem, niewiele tego - tylko dwie strony i w dodatku z 2006 roku. Myślę że przez ten okres firma rozwinęła się dosyć mocno, poza tym mają silniki somfy więc nie powinien to być jakiś badziew :rolleyes:

Mam bramę Krispola od lipca zeszłego roku, brama jak brama, otwiera się, zamyka...;) Na tym mi zależało, więc na razie jestem zadowolony. Wziąłem razem z oknami w Baumanie, serwis jak trzeba to bez problemu przyjeżdża, więc pod tym względem też nie mam się czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojgocPiszesz szybciej niż myślisz i interpretujesz czyjeś wypowiedzi wg jakichś własnych dziwnych sposobów myślenia. Skoro napisałem to znaczy, że spóźni się minimum 2 tygodnie, a nie więcej niż 6 tygodni. (oczywiście mówimy o 6 lambda ;) ). Nie było żadnych podstaw, żeby interpretować to jako początek i koniec. Skoro robota zajmuje na typowej działce 1-2 tygodnie, to 6 tygodni przedłużania prac byłoby jakimś kretynizmem.

a jaka to typowa działka?

ja robiłem ostatnio casting na brukarzy i wszyscy czas realizacji 8-10tyg, z tarasami 12tyg - działka chyba nietypowa bo niecałe 1000m2 a i dom na niej stoi niemały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...