Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wojgoc, a włączyłeś to ustawienie zaawansowane, o którym kiedyś tam pisałam? Mnie pomogło.

 

Tatarak, jestem po analizie ofert. No i Samir wypada naprawdę nieźle (z tym, że u nas budowa niedaleko składu). Na silkę dostałam jedną ofertę lepszą niż jego, ale to będę negocjowała. W pozostałych przypadkach ceny najniższe spośród MSM, Buildera i Sztaby jeszcze.

 

Gres lappato to rodzaj wykończenia - trochę błyszcząca, ale i trochę zmatowiona. Niby się trochę błyszczy, ale jednak nie. Coś jak wytarty poler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Gres lappato to rodzaj wykończenia - trochę błyszcząca, ale i trochę zmatowiona. Niby się trochę błyszczy, ale jednak nie. Coś jak wytarty poler.

dobrze to ujełaś - ja mimo ze juz kupiłem kafle na hol zastanawiam się nad zmianą -

http://ceramika24h.pl/super-oferta-gres-polerowany-c-516_538.html

kręci mnie ten brokat...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo stosujesz skrót myślowy, albo nie pomyślałeś, że jest jeszcze jeden ważny aspekt - opory przy rozprowadzaniu ciepła. Ja mam grawitacyjne DGP do 3 najbliższych pokoi i są to jak najkrótsze odcinki. Nie wyobrażam sobie ciągnięcia pod drzwi balkonowe, bo to dodatkowe 3m w poziomie.

 

Nie pomogę Ci, bo nie doktoryzowałem się z tego tematu, a kominek od A do Z robił fachowiec któremu ufam.

U mnie DGP mechaniczne, więc nie ma takich obostrzeń jak w przypadku grawitacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co uważasz za wycudowania? panele pozłacane?

 

nie, ma się otwierać i zamykać i tyle. No i trzymać jako tako ciepło, no i się nie tłuc za mocno w wietrzne dni :)

 

a tak przy okazji to przejrzałem ten wątek co mi poleciłeś i jakoś nie stwierdziłem żeby Krispol sam w sobie był zły. Po prostu albo podwykonawcy albo sami inwestorzy tworzą problemy. A bramy same w sobie są okej. Więc osobiście chyba pozostanę przy tym wyborze :)

Zastanawiam się tylko czy teraz ją zakładać jak będą wszystkie okna i rolety montowane czy czekać na wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie hydraulik zaproponował instalację pstryczka do pompki recyrkulacyjnej przy kranie. W teorii w ten sposób uruchamiasz cyrkulację tylko wtedy kiedy tego potrzebujesz.

Wszystko zależy, czy macie uregulowany tryb życia czy nie. SUSPENSER stronę temu pisał, że ma pompę podpiętą przez programator i mu się sprawdza. U mnie niestety nie i taki przycisk przy kranie jest na mojej liście rzeczy do zrobienia w drugim domu. U nas po prostu każdego dnia wstaje się o innej porze. Powtarzalność tygodniowa też nie występuje. Więc do łazienki cyrkulacji nie da się ustawić "regularnie". To samo z kuchnią....

 

A puszczanie w ciemno co jakiś czas to zbytnia strata moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do odpowiedzi...

już wcześniej wypowiadałem się na ten temat, dodatkowo powiem, że folia nie zabezpieczy przed nasiąkaniem fundamentów.

Jest mi trudno określić na ile pogorszy rezystywność gruntu, zatem by nie eksperymentować, zrób uziom otokowy. Płaskownik układaj "na sztorc" wokół budynku.

Prof. Sowa jest uznanym autorytetem w tej dziedzinie.

 

Witaj Smok'u

dzięki za podpowiedź. Tak też i zrobię. Otok.

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc - brawo! :)

 

Madeleine - mam nadzieję, że klątwa na mnie nie przejdzie ;) Ja mam na razie 2 oferty na materiały, dziś jadę odebrać trzecią i zanęcić czwartą...

 

Trociu - obstawiam błąd w montażu, u nas to samo z marleyem. Co do recyrkulacji - coś jest w tej regularności. Ale u mnie to się nie sprawdza też dlatego, że praktycznie cały czas jestem w domu, więc ta pompa musiałaby się załączać co chwilę, żebym w każdym momencie miała ciepłą wodę po odkręceniu kranu.

 

Albert - to kup Krispola, przetestuj i zrecenzuj :)

 

Smoku - a w jakim miejscu w projekcie powinien być ten uziom wyrysowany/opisany? bo nie widzę ani w architekturze, ani w instalacji elektrycznej ani nawet w projekcie instalacji odgromowej? może być tak, że go nie ma w projekcie w ogóle? a jeśli tak, to co wtedy? robić mimo to? elektryk powinien wiedzieć, co tam z czym połączyć, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu - obstawiam błąd w montażu, u nas to samo z marleyem. Co do recyrkulacji - coś jest w tej regularności. Ale u mnie to się nie sprawdza też dlatego, że praktycznie cały czas jestem w domu, więc ta pompa musiałaby się załączać co chwilę, żebym w każdym momencie miała ciepłą wodę po odkręceniu kranu.

Wiem. Już raz się do tego zabierałem i większość przecieków udało mi się uszczelnić silikonem. Ale w jednym miejscu jeszcze mi kapie, więc jak już będzie cieplej to zrzucę od góry taśmę dekarską i niech się zasklepia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, ma się otwierać i zamykać i tyle. No i trzymać jako tako ciepło, no i się nie tłuc za mocno w wietrzne dni :)

 

a tak przy okazji to przejrzałem ten wątek co mi poleciłeś i jakoś nie stwierdziłem żeby Krispol sam w sobie był zły. Po prostu albo podwykonawcy albo sami inwestorzy tworzą problemy. A bramy same w sobie są okej. Więc osobiście chyba pozostanę przy tym wyborze

Chyba czytamy dwa rózne wątki skoro nie dostrzegłeś omawianych w nim problemów bram Krispola.

Równie dobrze możesz kupic brame garażową w Obi za 1800zl z napedem - też bedzie sie otwierać, zamykać i niezbyt tłuc się w wietrzne dni - choc to nie UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam pytanie o bloczki betonowe - w hurtowniach króluje Betard (przynajmniej w moich ofertach), a czy ktoś miał firmy Leg-tur i może coś na ich temat powiedzieć?

 

Betard króluje, bo jest 'najlepszy' - ma chyba największą wartość wytrzymałości na ściskanie 20 MPa, inne mają chyba 15 MPa, ale tym samym jest najdroższy. Wykonawca polecał mi z betardu, jako twardsze niż inne.

Ja wzięłam bloczki z betardu pod dom, a na tarasy tańsze z termatu - te polecają w Renovie ;)

Co ciekawe te z termatu były bardziej równe w porównaniu do tych z betardu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy w ludzkiej mowie: "warunki dostawy: loco budowa"? czy to znaczy, że mi przywiozą materiał na działkę, a skoro nie ma tu żadnych cyferek, to gratis?

pewnie to jest pytanie blondynki... ale trudno, koloru włosów człowiek sobie nie wybiera :D

 

To chyba znaczy tyle, że dostawa jest dla inwestora prywatnego na teren budowy, a nie do lub przez skład budowlany (bo wtedy ceny są inne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...