Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Z czego kładliście izolację poziomą na chudziaku?

Plastpapa, papa asfaltowa czy termozgrzewalna? Najlepsza jest podobno termozgrzewalna, ale bez atestów, co może powodować alergie. Taka z atestami jest strasznie droga, ale znowu mam dość podmokły teren, więc wolałabym mieć porządną izolację - czyli wychodzi, że powinnam wsiąść papę termozgrzewalną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Chyba czytamy dwa rózne wątki skoro nie dostrzegłeś omawianych w nim problemów bram Krispola.

Równie dobrze możesz kupic brame garażową w Obi za 1800zl z napedem - też bedzie sie otwierać, zamykać i niezbyt tłuc się w wietrzne dni - choc to nie UK.

 

chyba jednak ten sam wątek. Zauważyłem jedynie że ludzie bardziej narzekają na jakość montażu niż na ich wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy w ludzkiej mowie: "warunki dostawy: loco budowa"? czy to znaczy, że mi przywiozą materiał na działkę, a skoro nie ma tu żadnych cyferek, to gratis?

pewnie to jest pytanie blondynki... ale trudno, koloru włosów człowiek sobie nie wybiera :D

 

miałem to samo w wycenie z jednej hurtowni, ale nie wnikałem bo ostatecznie ją olałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu - obstawiam błąd w montażu, u nas to samo z marleyem.

U mnie też Marley przeciekał. Wykonawca wymienił mi złączkę - stare ponoć były wadliwe, bo coś tak się wciskało pod złączenie i rozpychało. Po założeniu nowych (nie wiem czy lepsze uszczelki czy klejenie) jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy w ludzkiej mowie: "warunki dostawy: loco budowa"? czy to znaczy, że mi przywiozą materiał na działkę, a skoro nie ma tu żadnych cyferek, to gratis?

Loco coś tam znaczyć, że cena obowiązuje w tym miejscu. Innymi słowy: transport na Twoją budowę wliczony (i jest to "oferta" w rozumieniu kc), ale jak każesz im dostarczyć w inne miejsce, to mogą (EDIT) zmienić cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loco coś tam znaczyć, że cena obowiązuje w tym miejscu. Innymi słowy: transport na Twoją budowę wliczony (i jest to "oferta" w rozumieniu kc), ale jak każesz im dostarczyć w inne miejsce, to mogą (EDIT) zmienić cenę.

 

merci :)

 

teraz pytanie sondażowe: czy strzemiona gięli Wam wykonawcy na budowie, czy zamawialiście gotowe w betoniarni? nawet nie wiedziałam, że jest taka opcja, ale Magik ją zachwala (tzn. gotowe strzemiona z betoniarni) - zamówione mają być równe i lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie sondażowe: czy strzemiona gięli Wam wykonawcy na budowie, czy zamawialiście gotowe w betoniarni?

Budowlańcy. Jeżeli hurtownia stali ma automat - będzie pewnie taniej. Zapytaj fachowców czy sami gną czy zamówić pogięte.

I jak się to ma do ich stawki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze taka zaprawa z betoniarni jest lepiej 'ukrecona' i ma lepsze parametry, cokolwiek to znaczy.

Cenowo pewnie wyjdzie na równo, bo czas kręcenia betoniarką jest długi a ludziom trzeba płacić, a betoniarka żre prąd. Z drugiej strony szef betoniarni chce zarobić więcej i ma droższy sprzęt.

Jeżeli betoniarnia nie kombinuje, to będzie miał odpowiednią klasę i inne parametry. Najważniejsze - beton będzie jednorodny. Przerwy między betoniarkami są pomijalne, ale już przerwa nocna odbije się na spojeniu. Każdy światła wykonawca powie że z gruchy, a zarobi na innych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rrrrety, no to mam już kolejną zagwozdkę. o co jeszcze powinnam dopytać wykonawcę do sso? standardowo pytam: czy ściąga humus, czy zapewnia wszystkie maszyny (wszyscy tak) i szalunki (różnie), czy cena za zero obejmuje domyślnie szalowanie ław. to teraz muszą jeszcze doprecyzować: czy sami gną strzemiona i kręcą zaprawę?

co jeszcze? przecież jak już ten szpadel w ziemię wejdzie, to nie będzie czasu wszystkiego dogrywać, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, ma się otwierać i zamykać i tyle. No i trzymać jako tako ciepło, no i się nie tłuc za mocno w wietrzne dni :) .

Co do trzymania ciepła, to mam licznik wody z odległości dosłownie metra od bramy, odsłonięty, w zimie nie zamarzł, więc chyba nie jest z tym źle.

Co do tłuczenia się na wietrze to trudno stwierdzić bo jeszcze nie mieszkam, ale z tego czasu kiedy byłem w budynku to nie zanotowałem czegoś takiego. Poza tym to moim zdaniem bardziej kwestia montażu niż bramy.

a tak przy okazji to przejrzałem ten wątek co mi poleciłeś i jakoś nie stwierdziłem żeby Krispol sam w sobie był zły. Po prostu albo podwykonawcy albo sami inwestorzy tworzą problemy. A bramy same w sobie są okej. Więc osobiście chyba pozostanę przy tym wyborze :) .

Ja też odniosłem podobne wrażenie. Śledziłem ten wątek przed zakupem i nie znalazłem nic co źle świadczyłoby o samym producencie.

Zastanawiam się tylko czy teraz ją zakładać jak będą wszystkie okna i rolety montowane czy czekać na wylewki.

Zamontowałem razem z oknami i mam mieszane odczucia. Chyba gdybym miał montować drugi raz to bym poczekał aż będą już tynki i wylewki.

Z jednej strony wystarczyło tylko po jej zamontowaniu zabić otwory drzwiowe i miałem budynek zamknięty (łatwiej zabić drzwi niż otwór garażowy o szer. 4,5m), ale to raczej słaby plus. Minusów było więcej, belki stropowe (mam nad garażem strop drewniany) do których brama została przymocowana jeszcze pracował po jej zainstalowaniu, więc brama wymagała poprawek. Dalsze prace w budynku powodowały jej brudzenie i zanieczyszczenie prowadnic. Ściana wokół otworu przed montażem powinna być już wykończona (zatynkowana lub przynajmniej wygładzona), budowlaniec zrobił to ręcznie, starał się, ale i tak widać różnicę z pozostałymi ścianami pokrytymi tynkiem maszynowym. No i łatwiej dopasować do wylewek, chociaż jak wylewka będzie krzywa to żadna brama nie pomoże, ale jednak oszacowanie właściwej wysokości bramy bez wylewki to spore ryzyko, mi się udało, ale można poczytać o przypadkach gdzie nastąpiło "rozjechanie" i jest wtedy kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...