Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Suspenser skoro już jesteś - to na czym mam zawiesić kinkiecik, ważący jakieś... 19 kg? Do ściany ma przylegać profilem 80x40 długości 138cm. Planuję 3 równo rozłożone otwory na wkręty 8mm. Mam tylko wątpliwości co do podłoża, bo jest tam 25cm bk w wersji 500, a więc materiał który będzie się poddawał. Co prawda główna siła będzie działała na ścinanie, ale nie chciałbym, żeby kiedyś mi ten kinkiecik spadł na głowę ;)

 

Mam tylko doświadczenia w mocowaniu w Porotherm - tam im większy kołek tym lepiej.

Karnisz nad wykuszem ostatecznie jest zamontowany na kołkach 10, a też swoje waży razem z grubymi zasłonami i firankami.

 

Przy mocowaniu jego niby też miało być głównie ścinanie - tymczasem mocowania pięknie wyciągały ze ściany mniejsze kołki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena zlezna od wielkości i tego co wywozisz, ale 350zł to z tego co się orientuje najtaniej - 7m3 rano przywożą a po południu zabierają.

Im dłużej będzie stał tym stawka za każdy dzień wieksza, ale nie wiem jak teraz się to liczy bo umnie zalatwiane było to w 1 dzień.

 

350 zł netto, ale kontener może stać do 7 dni [zabierają na telefon - płatność przy podstawieniu lub odbiorze]- my korzystaliśmy 4 razy, kontener był wypchany na maxa [czyli z górką jakieś 1-1.5m :)] - Pan zarzucał na to siatkę i nie było problemu. Jakby ktoś potrzebował namiar to służę [bardzo porządna firma]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy termozgrzewalną

 

Dzięki za odpowiedzi.

Nasunęło mi się jeszcze pytanie odnośnie ilości styropianu pod ogrzewaniem podłogowym - dzwoniłam do dwóch panów od wylewek i oboje stwierdzili, że 10cm w zupełności wystarczy, natomiast do tej pory 'naczytałam' się, że powinno być 15 ;)

I teraz mam mętlik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zamknięcia tematu: ten uziom robi elektryk czy wykonawcy zero?

 

Ile orientacyjnie może kosztować usługa podłączenia podlicznika i zrobienia uziomu plus materiały na ten uziom. w wersji nie otokowej.:cool:

 

Niewielu murarzy potrafi prawidłowo wykonać uziom fundamentowy, choć zdarzają się tacy. Miałem okazję wykonywać pomiary takiego, gdzie rezystancja wynosiła 4 Ohm (dopuszczalne 10 Ohm), a więc rewelacyjne.

Orientacyjne koszty materiału:

- Uziom fundamentowy:

płaskownik, złącza - 150 zł

- uziom otokowy:

płaskownik - zakładam 50 m obwodu budynku + zwody razem 65 m x 7 zł + złącza = 500 zł

- uziom pionowy:

szpilki, płaskownik, złącza - ok 700 zł

Zakładam cztery zwody odgromowe z dachu i uziemienie instalacji elektrycznej.

Trudno wyceniać robociznę. Generalnie jeśli pomyśli się o tym we właściwym czasie, koszt może być niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio obdzwoniłam sporo wrocławskich i okolicznych firm zajmujących sie wywożeniem śmieci i najlepsza oferta z Transma kontener 7m sześciennych na tydzień za 450 zł + 100 zł za transport (jeśli z fakturą to plus 23%)

dobrą cenę podała też WPO ALBA 430 zł chyba tylko nie pamiętam na ile dni dają kontener

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Claris, podziel się namiarami - może być nawet tu.

 

http://www.mtrans.wroclaw.pl/ - szczerze polecam, mają dużą bazę kontenerów i nawet jak dzwoniłam rano to byli w stanie podstawić mi kontener w ten sam dzień

w zeszłym roku - 350 zł netto za 6m3 [ale jak pisałam ładowaliśmy z dużą górką i jeśli tylko zmieściło się pod zakładana na górę siatką to było ok]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mocowaniu jego niby też miało być głównie ścinanie - tymczasem mocowania pięknie wyciągały ze ściany mniejsze kołki.

Podstawa karnisza ma małą powierzchnię i "ramię" do wyrywania, a kołek w pionie jest jeden. U mnie lampa będzie miała trzon w pionie o dł. 138cm i 3 dziury na wysokości 27, 69 i 111cm, więc na wyrywanie nie będzie dużych sił.

 

Doktorat z LED-ów cd: dostawca led-ów ze śliczną stronką z Allegro wyliczył zasilacz 30W, kiedy 42*0,9W wychodzi znacznie więcej. Potem tłumaczył, że zwykle rezystory nie są idealnie dobrane i moduł pobiera... 0.7W. Czyli tyle ile moim zdaniem powinien - 3x5050 to 0,72W. Zobaczymy czy goście z Wrocka odpiszą. Mają kilka rozwiązań, które mogę użyć i parametry które podają budzą zaufanie. Najbardziej podobałoby mi się wytrawić płytki drukowane i wlutować LED-y, ale cenowo wyjdzie drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasunęło mi się jeszcze pytanie odnośnie ilości styropianu pod ogrzewaniem podłogowym - dzwoniłam do dwóch panów od wylewek i oboje stwierdzili, że 10cm w zupełności wystarczy, natomiast do tej pory 'naczytałam' się, że powinno być 15 ;)

Ja stara szkoła - też uważam, że 10cm wystarczy. Pamiętaj, że pod podłogą jest +5 stopni, a nie -20. Ocieplenie fundamentów i brak dostępu zimna swoje robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji to gdyby miał ktoś gruz do oddania (czysty - cegłówki, kawałki betonowe, bez śmieci, desek, itp) to chętnie przyjmę, bo muszę usypać drogę ;)

mój znajomy swego czasu oferował 4-6m3 gruzu czystego, betonowo-silkowego za darmo aby tylko zabrać. tyle tylko, ze odbiór w Tyńcu Małym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Nasunęło mi się jeszcze pytanie odnośnie ilości styropianu pod ogrzewaniem podłogowym - dzwoniłam do dwóch panów od wylewek i oboje stwierdzili, że 10cm w zupełności wystarczy, natomiast do tej pory 'naczytałam' się, że powinno być 15 ;)

I teraz mam mętlik ;)

a jak masz w projekcie? co Ci powiedział Jarek Korólczyk?

jesli masz mozliwość dac 15cm to dawaj 15cm - aby wylewka miała te 7cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio obdzwoniłam sporo wrocławskich i okolicznych firm zajmujących sie wywożeniem śmieci i najlepsza oferta z Transma kontener 7m sześciennych na tydzień za 450 zł + 100 zł za transport (jeśli z fakturą to plus 23%)

dobrą cenę podała też WPO ALBA 430 zł chyba tylko nie pamiętam na ile dni dają kontener

ja w zeszłym roku brałem kontener z Firmy ze Św. Katarzyny - 350zl bez f-ry, więc teraz max.400zł

co to za firma co dolicza transport 100zl? jakiś posrednik chyba, bo profesjonaliści maja swój transport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to u Ciebie maszyny? koparka, wywrotka? a łata wibracyjna do chudziaka, wibrator do betonu w ławach i słupach, zagęszczarka do piachu?

ponadto czy ekipa zrobi Ci kanalize? Czy po rozszalowaniu ław zabezpieczy je przeciwilgociowo.

Ja w swojej w propozycji umowy od razu ująłem te wszelkie prace, nie negocjowałem poszczególnych rzeczy uznając, że to wchodzi w zakres prac SSO. wpisalem też, ze dostawa zaprawy leży po stronie Inwestora. W razie gadania, ze tego czy tamtego nie będą robić był argument gotowej zaprawy.

A Ty budujesz z czego? Porotherm, Silka, Ytong, beton komórkowy?

 

Witaj wojgoc,

a możesz się podzielić tą umową o której piszesz wyżej?

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...