Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

strzemiona to nie betoniarnia. Jesli masz skomplikowane zbrojenia to warto zrobić na prefabrykacji. proste zbrojenia kręci się na budowie strzemiona wygina się na budowie - sprawna ekipa murarska w 2godz zbuduje sobie stół do zbrojenia i wykęci takie strzemiona jakie będa im odpowiadały w danym miejscu.

Jest tu kwestia drutu do wiązania zbrojenia - ile nie przywieziesz będzie mało.

 

ja wiem, czy skomplikowane? 280 sztuk 30 na 30 cm i 10 sztuk 29 na 29 cm.

ten drut do wiązania zbrojenia - pierwsze słyszę - a przecież na logikę trzeba te długie poziome ze strzemionami jakoś spiąć, dobrze myślę? to ile go mam na początek nabyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I potem się okaże, że jednak ekipa wyceni jedną pracę na X, a druga na 2X, inną odwrotnie i już człowieka ciągnie, żeby podzielić robotę ;) Albo jedna wycenia na X, a druga na 2X ale jest lepsza i bardziej wiarygodna, itp. itd. W którymś momencie inwestor udaje się na zasłużony odpoczynek do domu wariatów, albo wyluzowuje i przestaje kontrolować wydatki. No właśnie - wydatki kontroluje się do 300 tys. - co wytrwalsi do wartości kosztorysu - a potem człowiekowi już wszystko wisi i dopiero przejmuje się, jak dobije dna :rotfl: Inna sprawa, że bywają dna podwójne i potrójne ;)

 

generalnie porównuję kwoty za zero i sso, ale jak wykonawcy określają, że ten tego nie robi, a ten tego, to dzielę - ale wyceny :) roboty na różne ekipy dzielić na zamierzam. mam na razie 4 oferty - wszystkie od polecanych ekip. 2 droższe i 2 tańsze, o dziwo te dwie nieco tańsze mają lepsze referencje z forum :) chcę teraz z każdą dogadać szczegóły, żeby się potem nie okazało, że tańsza jest droższa, bo muszę np. kupić stemple, gotowe strzemiona i beton z betoniarni, i wynająć betoniarkę czy coś w tym stylu ;)

 

zobaczymy, jak to u nas będzie z tym kontrolowaniem... póki co KB mnie cały czas raczy opowieściami o klientach, którzy nie kontrolowali. zapadają w pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie duuuuuże i cięęęęęęężkie rozdeptane "szynki kolejowe". Mają spore półki, po to, żeby żebrowanie stropu w nie wchodziło. Świetnie nadają się do rezygnacji ze ścian konstrukcyjnych. Może zauważyłaś, że mój salon, jadalni, hall i kuchnia to jedno wielkie pomieszczenie? Podoba się? Mi tak, ale samo żelastwo kosztowało mnie prawie 7 tys. zł. w 2000 roku !!!

 

aaaa to nie mam. podciągi mam dwa za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Doktorat z LED-ów cd: dostawca led-ów ze śliczną stronką z Allegro wyliczył zasilacz 30W, kiedy 42*0,9W wychodzi znacznie więcej. Potem tłumaczył, że zwykle rezystory nie są idealnie dobrane i moduł pobiera... 0.7W. Czyli tyle ile moim zdaniem powinien - 3x5050 to 0,72W. Zobaczymy czy goście z Wrocka odpiszą. Mają kilka rozwiązań, które mogę użyć i parametry które podają budzą zaufanie. Najbardziej podobałoby mi się wytrawić płytki drukowane i wlutować LED-y, ale cenowo wyjdzie drogo.

 

super się to czyta, ani słowa nie rozumiem :D :D :D nie no dobra, kilka rozumiem: allegro, tłumaczył, zdaniem, goście... :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielu murarzy potrafi prawidłowo wykonać uziom fundamentowy, choć zdarzają się tacy. Miałem okazję wykonywać pomiary takiego, gdzie rezystancja wynosiła 4 Ohm (dopuszczalne 10 Ohm), a więc rewelacyjne.

Orientacyjne koszty materiału:

- Uziom fundamentowy:

płaskownik, złącza - 150 zł

- uziom otokowy:

płaskownik - zakładam 50 m obwodu budynku + zwody razem 65 m x 7 zł + złącza = 500 zł

- uziom pionowy:

szpilki, płaskownik, złącza - ok 700 zł

Zakładam cztery zwody odgromowe z dachu i uziemienie instalacji elektrycznej.

Trudno wyceniać robociznę. Generalnie jeśli pomyśli się o tym we właściwym czasie, koszt może być niewielki.

 

 

baaardzo dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Nasunęło mi się jeszcze pytanie odnośnie ilości styropianu pod ogrzewaniem podłogowym - dzwoniłam do dwóch panów od wylewek i oboje stwierdzili, że 10cm w zupełności wystarczy, natomiast do tej pory 'naczytałam' się, że powinno być 15 ;)

I teraz mam mętlik ;)

 

my dajemy 20 cm w podłogę, ale ja ma obsesję na punkcie ocieplenia, więc niewykluczone, że przesadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...