Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

może Twój KB ma jakis układ z hurtownią stali? Podjedx na najbliższą budowę i popatrz jak to robią.

Rozumiem jakies skomplikowane zbrojenia na nadproża, ale zwykłe fundamentowe....

 

albo nie lubi sprawdzać, czy są dobrze pogięte?

 

póki co optymistycznie zakładam, że wszystkie wnioski tego typu składa dla mojego dobra :) ale ponieważ to ja wiem lepiej, co jest dla mnie najlepsze, więc się nie zawsze będę zgadzać.

 

aktualnie mamy z KB wojnę o taras. w projekcie mamy na punktowo wspartych legarach deski (myślimy o konglomeratowych, nie drewnianych, fajne były na targach). KB nalega, żeby zrobić betonowy i wyłożyć gresem, bo inaczej "nie będzie pani zadowolona". pod deski jego zdaniem nasypie się liści, w których zalęgną się jeże i inne żywinki.

 

macie jakieś doświadczenia z tarasami? osobiście nie mam nic przeciwko jeżom, deski z konglomeratu łatwo się demontuje i montuje z powrotem w razie potrzeby. a taras ceramiczny od południa to się potrafi fest nagrzać, co nie? nawet zadaszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my dajemy 20 cm w podłogę, ale ja ma obsesję na punkcie ocieplenia, więc niewykluczone, że przesadzam.

Przesada. Początkowe cm dają duży zysk, potem maleje i pewnie już od 7cm staje się nieopłacalny (zwrot w kosztach ogrzewania powyżej 15 lat). Nie będę Cię epatował funkcjami, ale jak chcesz to są wątki na forum w tym temacie.

Ja mam 8cm normalnie i 5 poli + 3 styro z folią EDIT: pod podłogówką. Ta folia to dużo daje przy podłogówce i każdy wykonawca (nawet patałach) ją daje.

Może bym uwierzył w opłacalność 15cm ale nie 20 cm!!! Kobieto - w ścianach masz 20cm, a różnica temperatur 40cm (-20 a +20). W podłodze masz różnicę 15 stopni (+5 a +20).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :) Madeleine będzie "pani od niewbitej łopaty" - czad! :rotfl:
dobra. Ale oddam komuś klątwę Tataraka. Ktoś reflektuje?

 

Ad tarasu - pierwsze, o co mnie ekipa od SSO spytała i kierbud, to czy taras wylewany, czy na legarach/ brukowany. Bo bez sensu jest betonować i płytkami okładać, bo to same problemy.

póki co optymistycznie zakładam, że wszystkie wnioski tego typu składa dla mojego dobra :)
Wszyscy chcą Twojego dobra. Nie pozwól go sobie zabrać ;)

 

No właśnie powiedział, że więcej niż 10cm nie ma sensu.

Dla niego nie, bo to nie jego rachunki za grzanie.

 

jeszcze łopaty nie wbiłaś a już panika?

Spoko, w grupie raźniej - pomożemy!!!

Tatarak mnie stresuje swoimi pytaniami. I Gosia. Ja wyszłam z założenia, że biorę dobrą ekipę i damy radę, bez rozkładania na czynniki pierwsze każdego szczegółu. No ale już się wkręcam.

I jeszcze mam problem z prądem budowlanym - mieliśmy prowadzić przez działkę sąsiadki, ale ona wyrazi zgodę dopiero, jak przyjedzie do Polski, bo nie wyśle jej pocztą, bo nie, a nie wie, kiedy przyjedzie. Miała być w kwietniu, ale jednak nie. Więc od nowa - szukanie właścicieli sąsiednich działek i lecimy naokoło :/ Mam nadzieję, że energetyce nie będzie to przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super się to czyta, ani słowa nie rozumiem :D :D :D nie no dobra, kilka rozumiem: allegro, tłumaczył, zdaniem, goście... :D :D :D

A wyobraź sobie jak chłopaki na elektrodzie pisali o płytkach, to ja nic nie rozumiałem. A to jakieś milsy jeżeli mowa o szerokościach ścieżek, a to jakaś maska solderowa, że nie wspomnę już o metalizowaniu za pomocą odpowiednich stopów.Do tego montaż SMD czy jakieś frezowanie krawędzi.

W czwartek zlecam wykonanie konstrukcji i zamawiam LED-y. Za 1.5 tygodnia lampka powinna być gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chcą Twojego dobra. Nie pozwól go sobie zabrać ;)

Niektórzy będą też chcieli Ci iść na rękę, a to boli ;)

 

Dla niego nie, bo to nie jego rachunki za grzanie.

Nie podejrzewałbym o to. Zrób sobie wykres 1/x - tak wygląda funkcja oporu cieplnego i tak rośnie potencjalny zysk z każdego cm.

 

quote=Madeleine] Tatarak mnie stresuje swoimi pytaniami. I Gosia. Ja wyszłam z założenia, że biorę dobrą ekipę i damy radę, bez rozkładania na czynniki pierwsze każdego szczegółu. No ale już się wkręcam.

A nie kojarzysz tego ze szkoły? Im więcej wiesz, tym więcej uświadamiasz sobie czego nie wiesz :D I tak się też można wykończyć ;) Dlatego inwestor w którymś momencie odpuszcza. KAŻDY !!! W mniejszym lub większym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - nie wiem, nie wiem. przytoczę moje notatki z artykułów o budownictwie energooszczędnym: przegrody zewn. muszą mieć U mniejsze niż 0,2 W(m2K), (w naszej strefie klimatycznej). przypadku podlóg na gruncie 20 cm materiału o lambda równym lub mniejszym od 0,04 daje U=0,17. ja tu nie widzę przesadnej przesady.

 

Madeleine - klątwa Cię trzyma? współczuję. tak samo zabawy z prądem :(

 

Tekst "Wszyscy chcą Twojego dobra. Nie pozwól go sobie zabrać" jest the best from the best from the best (cytując Andrusa). mogę sobie w stopkę wpisać?

 

A co do stresów - lepiej się postresować teraz niż mieszkając. Budowa domu to są zakupy za około pół miliona złotych. Ja tam wolę towar dobrze pooglądać, przymierzyć, spytać innych o opinię, niż zdać się na radę sprzedawców (w tym wypadku wszystkich wykonawców). Szczególnie że "wszyscy chcą Twojego dobra" :) Inna rzecz, że ja może przesadzam z liczbą pytań, ale lubię wiedzieć, co, po co, jak i dlaczego tyle kosztuje.

 

A teraz już buzia w ciup, bo właśnie sobie uświadomiłam, że zaraz komuś zabraknie cierpliwości i założy Społeczny Komitet Banowania Tej Gadatliwej Baby, Co Publikuje Trzy Strony Postów O Poranku :D

 

Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - wydatki kontroluje się do 300 tys. - co wytrwalsi do wartości kosztorysu - a potem człowiekowi już wszystko wisi i dopiero przejmuje się, jak dobije dna :rotfl: Inna sprawa, że bywają dna podwójne i potrójne ;)

 

Hehe, cos w tym jest! Mnie czesto pytaja osoby, ktore chca budowac Krzysia, ile poszlo kasy. Podaje tylko kwote, po ktorej przestalismy juz liczyc... Patrza na nas jak na wariatow i twierdza, ze oni zmieszcza sie w kosztorysie (lub ponizej) :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...