Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

nie kumam czaczy ale balkon a taras to dla mnie dwie różne bajki.

Chodzi mi o to, że taras wykonany jest jak balkon. Nie leży, a jest podparty czy wisi.

 

Przyklad budowania amerykańskiego najlepiej widać w relacjach po przejściu huraganu - wszystko fruwa bo budowane na małym fundamenciku, kilka legarów i dykta.

Ile mamy huraganów w Polsce? Ile kosztuje wykonanie jednego i drugiego? Ja mam klasyczny, ale widzę plusy tańszego wykonania. W USA buduje się tak domy z uwagi na koszty, nie zostawiania domów praprawnukom (domy są projektowane na 40 lat, a potem spychacz). Koszty powodują, że odbudowa też jest łatwiejsza, jeżeli nawet przejdzie ten huragan. Oglądając nasze wiadomości, to może się wydawać, jakby tam co 5 lat wszystkie domy powalało, ale to nie jest tak źle :) Osobiście jestem zwolennikiem murowanego, ale rozumiem już ich podejście do budownictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

dasz fuge epoksydową i nie będą sie kruszyć. Fugi zależne od tego, jakie płytki położysz i na jakim podłożu

a drewno uważasz, że się nie rozszerza?

Drewno jest bardziej podatne na zmiany wilgotności. Pracuje mocniej niż płytki, ale... nie jest układane na sztywno i może sobie "pracować"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że taras wykonany jest jak balkon. Nie leży, a jest podparty czy wisi.

 

 

Ile mamy huraganów w Polsce? Ile kosztuje wykonanie jednego i drugiego? Ja mam klasyczny, ale widzę plusy tańszego wykonania. W USA buduje się tak domy z uwagi na koszty, nie zostawiania domów praprawnukom (domy są projektowane na 40 lat, a potem spychacz). Koszty powodują, że odbudowa też jest łatwiejsza, jeżeli nawet przejdzie ten huragan. Oglądając nasze wiadomości, to może się wydawać, jakby tam co 5 lat wszystkie domy powalało, ale to nie jest tak źle :) Osobiście jestem zwolennikiem murowanego, ale rozumiem już ich podejście do budownictwa.

w Polsce nie ma huraganow i nie ma budowania domów z dykty. W Polsce dom musi solidny, murowany i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ile czasu zajmuje zrobienie elektryki w domku, ile czasu potrzebuje hydraulik (hydraulika oraz podłogówka), ile czasu rekuperacja, ile czasu tynkowanie i wylewki? Oraz tynki zewnętrzne.

Potrzebuję zaktualizować harmonogram prac, bo chyba niektóre rzeczy mamy założone zbyt optymistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ile czasu zajmuje zrobienie elektryki w domku, ile czasu potrzebuje hydraulik (hydraulika oraz podłogówka), ile czasu rekuperacja, ile czasu tynkowanie i wylewki? Oraz tynki zewnętrzne.

Potrzebuję zaktualizować harmonogram prac, bo chyba niektóre rzeczy mamy założone zbyt optymistycznie.

Madeleine

zadajesz pytanie jak amatorka - czas tych wszystkich robót uzalezniony jest od pow domu, ścian, ilości pionów hydraulicznych, m2 podłogówki , ilości punktów świetlnych itp, itd.

Najłatwiej odpowiedzieć o wylewkach - sam jastrych to 200m2 w jeden dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ile czasu zajmuje zrobienie elektryki w domku, ile czasu potrzebuje hydraulik (hydraulika oraz podłogówka), ile czasu rekuperacja, ile czasu tynkowanie i wylewki? Oraz tynki zewnętrzne.

Potrzebuję zaktualizować harmonogram prac, bo chyba niektóre rzeczy mamy założone zbyt optymistycznie.

 

Plus minus każda z czynności dwa tygodnie. Oczywiście cześć mogą robić jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się uchwycić średnią. ;) (i tak, jestem amatorką. Ale za to za 5 lat, jak będę budowała drugi dom, to w ogóle machnę go w pół roku).

Elektryk powiedział tydzień - dwa. Hydraulik mniej więcej to samo. Wylewkarze - kilka dni. Tynkarze nie wiem właśnie, bo o to nie dopytałam.

No i teraz kluczowa sprawa: na ile to marketing, na ile szczera prawda z określaniem terminów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tynki wewnetrzne to 7 tygodni.

co innego domek 100m2, 200m2, 300m2 więc te plus/minus dwa tygodnie moze być do 100m2

 

Tynków miałem 550m2, zajęło niecałe dwa tygodnie. Równie dobrze większa ekipa zrobi 3 razy większy dom w tym samym czasie. Terminy są orientacyjne i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się uchwycić średnią. ;) (i tak, jestem amatorką. Ale za to za 5 lat, jak będę budowała drugi dom, to w ogóle machnę go w pół roku).

Elektryk powiedział tydzień - dwa. Hydraulik mniej więcej to samo. Wylewkarze - kilka dni. Tynkarze nie wiem właśnie, bo o to nie dopytałam.

No i teraz kluczowa sprawa: na ile to marketing, na ile szczera prawda z określaniem terminów.

Twoja inteligentna instalacja w tydzień???:eek:

hudraulika w 14 dni ok ale bez podlogówki wodnej.

Tynkarze - jakie tynki i ile m2, ale tak jak pisałem u mnie robili 7tygodni a założenia były na 3-4tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ile czasu zajmuje zrobienie elektryki w domku,

W naszym zaczelo sie dokladnie 26.04 i konca nie widac... Nie chce Cie straszyc :rolleyes:

ile czasu potrzebuje hydraulik (hydraulika oraz podłogówka), ile czasu rekuperacja, ile czasu tynkowanie i wylewki?

2.5 tygodnia (220m2 podlogowki), wylewki - 2 dni, rekuperacja chyba ok. tygodnia, tynki wewnetrzne - 2 tyg.

 

Wszystkie dane dotycz naszego 'Krzysia' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja inteligentna instalacja w tydzień???:eek:

hudraulika w 14 dni ok ale bez podlogówki wodnej.

Tynkarze - jakie tynki i ile m2, ale tak jak pisałem u mnie robili 7tygodni a założenia były na 3-4tyg.

tak powiedział elektryk. Ale on robi dużą ekipą, a nasz domek mały. Założyłam, że raczej miesiąc, ale skoro tak twierdzi... oby faktycznie skończył w te 2 tygodnie.

I w ogóle podrzucił pomysł kładzenia kabli w podłodze, pod wylewką. Ma to sens?

 

U nas podłogówki będzie ze 130m2, więc te 2 tygodnie to nawet realnie brzmią?

 

A jakie prace można wykonywać równocześnie?

 

Frankai swego czasu pisałeś o celowym unikaniu podpisania umowy o roboty przez inwestora, aby uniknąć zapłaty i nazwałeś to. Możesz mi przypomnieć tę nazwę ?

Umowa ustna jest również wiążąca zgodnie z k.c. i można bronić swoich racji choćby w sądzie. Z tym, że pozwany może dowodzić swoich racji (np. niedotrzymania terminu umowy i związanych z tym kar umownych/ odsetek, należytego jej wykonania, usunięcia usterek) - plus koszty sądowe plus opinia plus zmarnowany czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ile czasu zajmuje zrobienie elektryki w domku, ile czasu potrzebuje hydraulik (hydraulika oraz podłogówka), ile czasu rekuperacja, ile czasu tynkowanie i wylewki? Oraz tynki zewnętrzne.

Potrzebuję zaktualizować harmonogram prac, bo chyba niektóre rzeczy mamy założone zbyt optymistycznie.

Tylko i wyłącznie bazuj na ocenach tych, co będą robić. Niestety - nie możesz liczyć na prawdomówność. I opcje masz 2:

- wpisać w umowy wysokie kary - raczej zawalą terminy u innych, niż u Ciebie. Nie każdy się zgadza. Dając kary po ich stronie, podobne (symetryczne) powinny być po stronie inwestora w przypadku niedotrzymania terminów przekazania materiałów i decyzji, oraz zapłaty.

- dać duże odstępy między ekipami, co niestety wydłuża cały okres budowlany.

Jak się ma kredyt, to opóźnienia często grożą koniecznością aneksowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja inteligentna instalacja w tydzień???:eek:

Wszystko zależy pewnie jaka ekipa i jaka technologia. Jeżeli będzie spora, dobrze zorganizowana ekipa ze sprzętem i dobry projekt, to bez problemu.

Warto też analizować, które etapy są zależne i tam kłaść nacisk. Przykładowo, jeżeli instalacja elektryczna jest w rurkach, to w podstawowy grafik wpada tylko rurkowanie. Kolejne kroki można wrzucać w dziury, lub razem z innymi ekipami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...