Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

są ściany oddzielające garaż od domu - i te będą ocieplone tak, jak elewacja domu (osz, garaż mi się skróci!), zostają jeszcze ściany zewnętrzne garażu - też pewnie je trzeba ocieplić, ale może "cieniej"? dywaguję, o radę pytam :)

Tataraku, pusc kilka rurek podlogowki w garazu, zeby 'zlamac' temperature i po klopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

co to znaczy niedaleko?:cool: i jak ta woda będzie miała ewentualnie poplynąć przez garaż - zrobisz otwory w ścianie by miała lzejszy przepływ?:eek:

to pamietaj tylko by spadek był na całej powierzchni by sobie woda płynęła spokojnie...:cool:

 

jest pom. tech., z niego drzwi do garderoby i przez tę garderobę przejście w jedną stronę do garażu, a w drugą do sieni. gdyby się woda zaczęła lać w pom. tech, to popłynie do garderoby i stamtąd pod drzwiami najbliżej do garażu, jak garaż będzie niżej, to grawitacja zrobi swoje i do sieni już nie doleci (chyba że będzie fala powodziowa, ale umówmy się, że tej nic nie powstrzyma). gdyby ta woda nawet miała postać, to z dwojga złego lepiej niech postoi w garażu, niż w domu, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są ściany oddzielające garaż od domu - i te będą ocieplone tak, jak elewacja domu (osz, garaż mi się skróci!), zostają jeszcze ściany zewnętrzne garażu - też pewnie je trzeba ocieplić, ale może "cieniej"? dywaguję, o radę pytam :)

nie dywaguj - jak chcesz zrobic cieniej to elewacja będzie z uskokiem? chyba, że garaz nie jest w bryle domu to co innego.

a skoro w projekcie w garazu masz 20st czyli powinien byc tam grzejnik/i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zobacz jak masz w projekcie.

w garazu wymagana jest grubsza, jednolita warstwa jastrychu ze względu na przenoszone obciążenia wjeżdżającego/wyjeżdżającego auta.

Ociepl sobie sufit garazu skoro masz pokój nad garażem

masz rację, w projekcie styro w ogóle nie jest uwzględnione w podłodze. Jest za to podsypka piaskowa stabilizowana cementem. Styro idzie dopiero na suficie.

Z tym że tak czy siak podrzucę na podłogę z 5cm styro, tak na wszelki. Poza tym widzę że nasz garaż jest na równi z posadzką w pozostałej części mieszkalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mili ludzie :) ten od niezasłanianie okien na przykład: w dniu wprowadzenia się ok 15. po częściowym rozpakowaniu pudeł szłam do sklepu kupić coś na szybki obiad (nic bardziej wyrafinowanego niż jajecznica nie wchodziło w grę z powodów technicznych), a tu mnie jego żona z progu woła, że mam koniecznie wejść... czasu nie mam, z głodu sinieję, ale dobra, wchodzę... niech pani tu poczeka chwilę... czekam. a ta do mnie wychodzi z wieeelką miską pierogów przykrytą lnianą ściereczką: wy pewnie głodni i zmęczenie, a tu nie ma jeszcze jak coś ugotować. jeszcze ciepłe, specjalnie więcej zrobiłam... a miskę pani przyniesie przy okazji...

bardzo serdecznie ludzie i mimo wszystko nienachalani :) ot, lubią przez okno zajrzeć :D

 

a jak wyjeżdżamy, to przynajmniej wiem, że dom ze wszystkich stron pilnowany :)

co ja słyszę -pierogi? to ja też mogę, mogę? :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tataraku, pusc kilka rurek podlogowki w garazu, zeby 'zlamac' temperature i po klopocie.

 

wyczytałam, że ciepło przyspiesza korozję - jak misia podgrzeję, to mi jeszcze zacznie rdzewieć :eek:

 

i jeszcze wyczytałam, że w nieogrzewanym garażu w bryle temp. powinna się przez większą część zimy utrzymywać na poziomie 0 (z wyjątkiem ostrych mrozów), co moim zdaniem wystarcza.

 

hmmmm ja chyba za dużo czytam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest pom. tech., z niego drzwi do garderoby i przez tę garderobę przejście w jedną stronę do garażu, a w drugą do sieni. gdyby się woda zaczęła lać w pom. tech, to popłynie do garderoby i stamtąd pod drzwiami najbliżej do garażu, jak garaż będzie niżej, to grawitacja zrobi swoje i do sieni już nie doleci (chyba że będzie fala powodziowa, ale umówmy się, że tej nic nie powstrzyma). gdyby ta woda nawet miała postać, to z dwojga złego lepiej niech postoi w garażu, niż w domu, co nie?

ilość wody w instalacji grzewczej nie spowoduje duzego potopu. Zainstaluj na przyłączu wodnym elektrozawór, wyprowadź z kotłowni przy podłodze czujkę zalewową i jak zacznie Ci sie lać woda to elektrozawór odetnie dopływ wody i po kłopocie.tyle, że wody w domu nie bedziesz miała.

a co to elektrozawór? to taki aquastop jak w pralkach czy zmywarkach tylko działa w druga stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Havena, nie wiem, czy chcę wiedzieć, kto Ci tę elektrykę robi:jawdrop:

taki fachowiec, co go najtrudniej zmusić, żeby terminów dotrzymywał. bo tak to już jest z mężami :D

Zeby nie bylo: wszystkie gniazdka i pstryczki dzialaja od dawna jak nalezy! Nie ogarniam tego, co oni tam teraz rzezbia;) Swoja droga wolalabym miec taki zwykly, glupi dom, jak wszyscy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dywaguj - jak chcesz zrobic cieniej to elewacja będzie z uskokiem? chyba, że garaz nie jest w bryle domu to co innego.

a skoro w projekcie w garazu masz 20st czyli powinien byc tam grzejnik/i?

 

garaż jest taki jakby wysunięty z bryły i można chyba 3 ściany ocieplić inaczej bez robienia uskoków. a w projekcie mam owszem duży grzejnik pod dużym oknem w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebym dobrze zrozumiała: leję wylewkę na całej powierzchni, w domu układam te wszystkie izolacje, ocieplenia, podłogówkę i inne szykany, a na to jastrych 5-7 cm (to jest to z miksokreta na przykład?); natomiast w garażu tylko izolację przeciwwilgociową i 15 cm tego jastrychu?

projekt mi tu nie pomoże, bo w projekcie mam garaż ogrzewany do 20stopni C :/ a ja go robię bez ogrzewania, za to sufit ocieplimy i ściany przylegające do domu od środka. nie wiem natomiast, co robić ze ścianami zewnętrznymi garażu - ocieplać w ogóle chociaż trochę? temat na dyskusję z kb, ale wszelkie sugestie mile widziane...

 

 

bosz, znowu będzie milion moich postów jeden pod drugim... ;)

ściany zewn i tak będą przecież ocieplane na jakąś grubość, a jak garaż przylega do domu to jego ściany też pokryjesz. Bez sensu byłoby chyba kładzenie np20cm styro na całej powierzchni ścian części mieszkalnej a np5cm na ścianach od garażu. Nawet w kwestii wizualnej jakoś tak dziwnie by to wyglądało.

 

czy źle to zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, u nas rury nie będą leciały przez garaż. ale niedaleko będzie węzeł technologiczny - reku, pc, zbiornik cwu, więc faktycznie gdyby coś się rozszczelniło, to lepiej żeby sobie woda popłynęla przez garaż niż przez domek... znowu mam zagwozdkę.

a może w progu z garażu do domu szmatami sobie wyłóż :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytałam, że ciepło przyspiesza korozję - jak misia podgrzeję, to mi jeszcze zacznie rdzewieć :eek:

 

Pisalam o 'zlamaniu' temperatury jedynie. Gdyby bylo tak, jak piszesz, moj maz na pewno by nie robil podlogowki w garazu, zeby swojemu kochanemu autku nie zaszkodzic... Pewnie czytacie rozne ksiazki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilość wody w instalacji grzewczej nie spowoduje duzego potopu. Zainstaluj na przyłączu wodnym elektrozawór, wyprowadź z kotłowni przy podłodze czujkę zalewową i jak zacznie Ci sie lać woda to elektrozawór odetnie dopływ wody i po kłopocie.tyle, że wody w domu nie bedziesz miała.

a co to elektrozawór? to taki aquastop jak w pralkach czy zmywarkach tylko działa w druga stronę.

 

a jakby tak pękł zbiornik na cwu? dobra, nie pęknie :) dywaguję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściany zewn i tak będą przecież ocieplane na jakąś grubość, a jak garaż przylega do domu to jego ściany też pokryjesz. Bez sensu byłoby chyba kładzenie np20cm styro na całej powierzchni ścian części mieszkalnej a np5cm na ścianach od garażu. Nawet w kwestii wizualnej jakoś tak dziwnie by to wyglądało.

 

czy źle to zrozumiałem?

 

luknij sobie na mój domek tutaj i wszystko jasne http://www.wybieramydom.pl/images/media3i/projekt_house-06_rzut_115007.jpg&w=418

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...