Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

wykorzystaj PE, jest bezrobotny, albo przewlec dodatkowy rurkami, bo takie masz.

Z kabelkologią to ja sobie doskonale daję radę :) Już na etapie "terminowania" zdarzało mi się wejść w spór zbiorowy z moim ojcem i udowodnić mu na koniec, że ja mam rację co do wyplatania instalacji. Chodziło o to, żeby nie tylko dobrze połączyć wszystko jak należy, ale żeby wszystkie kabelki ciągnąć za jednym razem, a było tam kilka zmiennych czy nawet krzyżowy.

Ostatniego elektryka na mojej budowie (robił, bo sam nie miałem czasu) uczyłem jak można za pomocą przełącznika seryjnego zrobić funkcję auto-on-off do czujnika ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

ja też jestem jakaś zrezygnowana po tych wpisach o styro w garażu w podłodze/suficie i ścianie. Jedni piszą, że się nie daje w podłogę, inni, ze tak i dali. Jedni, że dali na ścianę, a inni, że nie daje się styro do wewnątrz. Ktoś, że dał styro na sufit i jest ok, inny, że jak już to wełnę. Głowa mnie już boli.

Faktycznie pomyliłam uziom z odgromieniem. Uziom będzie, a odgromienia nie. Nie wiem, co z tym odgromieniem robić.

 

Tatarak - co do stali - zajrzyj do projektu. Ja na rysunkach technicznych konstrukcji mam zestawienie stali w kg i mb. Projekt masz z tego samego biura, więc powinnaś mieć tak samo. Swój stan zero liczyłam własnie wg tych danych z rysunków i tabelek, sama obliczałam potrzebną objętość betonu i ilość bloczków, bo nie miałam jeszcze kosztorysu.

 

Mam dość i idę oglądać Kości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w garazu daj styro 5cm a nie 12cm.

mnie uczono,że wszelkie przegrody ociepla się od zewnatrz a nie od wewnatrz, bo tego typu ściana po jakims czasie bedzie sie pocić i tego typu ocieplenie nie spełnia w dłuższym okresie czasu swojego zadania. Ale byc może wiedza i technologia poszła do przodu.

Ocieplenie stropu styro spelni swoje zadanie być może cieplne, ale wytłumiające zdecydowanie mniejsze od wełny.

Pozdrawiam wszystkich weekendowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w garazu daj styro 5cm a nie 12cm.

mnie uczono,że wszelkie przegrody ociepla się od zewnatrz a nie od wewnatrz, bo tego typu ściana po jakims czasie bedzie sie pocić i tego typu ocieplenie nie spełnia w dłuższym okresie czasu swojego zadania.

Garaż chyba można ocieplać od wewnątrz (na ścianie wewnętrznej). Chodzi o to by ocieplać od zimniejszej strony (o mniejszej wilgotności bezwzględnej). Teoretycznie powinno się dawać wełnę, bo opary z chemikaliów mogą zjeść styropian, ale to w normalnie użytkowanym garażu chyba będzie liczone w dziesiątkach jak nie setkach lat. Ja w projekcie mam wełnę i pod stropem garażu i na ścianie łączącej z domem.

przy okazji witam Szanowną Grupę, o na razie tylko czytałem .

pzdr,

ppred

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak, u mnie materiały są chronologicznie w tabelce ;)

Dostałaś tylko budowlankę, do instalacji jest osobne części (osobno elektryka, osobno sanitarka). I osobno mam kosztorys w wersji pełnej, a osobno w uproszczonej.

Lepik mam na gorąco :D

 

Ale z klątwą się nie bój, Samir po chwilowej interwencji Wojgoca przestał na mnie znowu zwracać uwagę, podobnie też firemki od kominów dwuściennych.

Spirea, gdzie zamawiałaś komin do kozy?

 

Temat ocieplania garażu przerósł mnie totalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co z tym odgromieniem robić.

Jeżeli Twój dom jest najwyższy w okolicy, to chyba warto. Smoku - popraw mnie jeżeli się mylę, ale kojarzę regułę, które niejako "zwalnia z troski" - wysoki obiekt (budynek, maszt, wieża, itd.) zabezpiecza teren w promieniu 1.5x jego wysokość.

Zwykle nie ma ma takiego komfortu, a więc troska jest. Ja ostatecznie nie dałem gdyż na działce po przekątnej od tyłu mam wyższy budynek niż mój. Naprzeciwko też chyba jest wyższy. Gdybym miał najwyższy, to pewnie bym się złamał.

Możesz też zrobić na dwoje babka wróżyła, jeżeli byś chciała a kasy brak. Zakopać w ziemi wszystko co trzeba, żeby potem nie ryć i wystawić końce do przykręcenia drutu, który będzie schodził z dachu (kurka - zapomniałem jak to się fachowo nazywało). Będzie kasa to się dorobi resztę. Oczywiście wówczas pełen profesjonalizm, bo inaczej to może być gorzej niż bez. Nie wiem czy te uchwyty na gąsiory są nakładane, czy jakoś muszą być mocowane do konstrukcji. Zapytaj dekarzy.

 

Swój stan zero liczyłam własnie wg tych danych z rysunków i tabelek, sama obliczałam potrzebną objętość betonu i ilość bloczków, bo nie miałam jeszcze kosztorysu.

Czemu mnie to nie dziwi? ;) Ja przy SSO nie liczyłem. Na pierwszy kasting rzuciłem kosztorys co to pod kredyt z KM brałem i kazałem sobie podać cenę + stawki za odstępstwo (RG, narzut, koszty zaopatrzenia), przy założeniu, że "grube materiały zamawiam sam". I tak potem nie poszedłem w generalkę, tylko pojedyncze ekipy. Przy wykończeniówce bazowałem już na własnym obmiarze. Chyba nie zdarzyło się, żeby coś nie grało. W wielu przypadkach posuwałem się do rozrysowania układu płytek, bo obrzeża na tarasy sprzedają na sztuki, a z kolei z dużych płytek są duże odpady i można je zużyć np na ten wkuty cokół (jeszcze raz polecam go).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż chyba można ocieplać od wewnątrz (na ścianie wewnętrznej). Chodzi o to by ocieplać od zimniejszej strony (o mniejszej wilgotności bezwzględnej).

przy okazji witam Szanowną Grupę, o na razie tylko czytałem .

Dokładnie to chciałem odpisać Spirea - jeżeli nie ma ocieplenia garażu od zewnątrz, lub jest słabe, to spokojnie można ocieplić w garażu ścianę budynku czy strop.

Witam nawróconego czytającego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie uczono,że wszelkie przegrody ociepla się od zewnatrz a nie od wewnatrz, bo tego typu ściana po jakims czasie bedzie sie pocić i tego typu ocieplenie nie spełnia w dłuższym okresie czasu swojego zadania. Ale byc może wiedza i technologia poszła do przodu.

Kiedyś czytałem, że jakiś zabytkowy budynek, ocieplono od wewnątrz, bo nie można było zepsuć fasady. Być może wiąże się z tym jakaś technologia, albo potencjalne uszkodzenia przy nieociepleniu były tam większe niż te z niewłaściwej kolejności warstw. Jak ktoś by musiał ocieplać od cieplejszej strony, to powinien poszukać w sieci o ocieplaniu zabytków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z klątwą się nie bój, Samir po chwilowej interwencji Wojgoca przestał na mnie znowu zwracać uwagę, podobnie też firemki od kominów dwuściennych.

A nie wydaje się Wam, że działanie sprzedawców wynika z "dobrodziejstwa" internetu? Wysyłamy 10 zapytań, ludzie nad tym się męczą, a kupujemy gdzieś indziej, bo jest ciut taniej. Jeden sprzedawca po prostu się nie wyrabia, a inny z kolei olewa, bo za rzadko robi interes. Oczywiście oprócz tego - tradycyjne ludzie słabości też są. Podejrzewam więc, że większe szanse są tam, gdzie pojawimy się osobiście, a zwłaszcza z polecenia kogoś, kto brał hurtem. "Panie - szkoda mi czasu na latanie. Wojgocowi dałeś porządny rabat, to dawaj i mi. Biorę jak leci, ale kontroluję. Będzie coś za drogie, to nie rób jaj i albo mów, że nie masz taniego źródła i biorę gdzie indziej, albo obniżasz ale masz minusa. Każdy telefon ma być odebrany, lub oddzwoniony w pół godziny. Każde zamówienie uzupełniające zrealizowane po tej samej cenie i tego samego dnia (chyba że czegoś nie ma z definicji na stanie)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Twój dom jest najwyższy w okolicy, to chyba warto. Smoku - popraw mnie jeżeli się mylę, ale kojarzę regułę, które niejako "zwalnia z troski" - wysoki obiekt (budynek, maszt, wieża, itd.) zabezpiecza teren w promieniu 1.5x jego wysokość.

.

 

To czyste teoretyzowanie, nie wiesz jaka jest reaktancja owego obiektu.

Generalnie drzewa są dobrym celem, prawdopodobnie przez rozbudowany system korzeniowy i sole mineralne w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wydaje się Wam, że działanie sprzedawców wynika z "dobrodziejstwa" internetu? Wysyłamy 10 zapytań, ludzie nad tym się męczą, a kupujemy gdzieś indziej, bo jest ciut taniej.

sedno sprawy

Każdy telefon ma być odebrany, lub oddzwoniony w pół godziny. Każde zamówienie uzupełniające zrealizowane po tej samej cenie i tego samego dnia (chyba że czegoś nie ma z definicji na stanie)."

działa w obie strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wydaje się Wam, że działanie sprzedawców wynika z "dobrodziejstwa" internetu? Wysyłamy 10 zapytań, ludzie nad tym się męczą, a kupujemy gdzieś indziej, bo jest ciut taniej. Jeden sprzedawca po prostu się nie wyrabia, a inny z kolei olewa, bo za rzadko robi interes. Oczywiście oprócz tego - tradycyjne ludzie słabości też są. Podejrzewam więc, że większe szanse są tam, gdzie pojawimy się osobiście, a zwłaszcza z polecenia kogoś, kto brał hurtem. "Panie - szkoda mi czasu na latanie. Wojgocowi dałeś porządny rabat, to dawaj i mi. Biorę jak leci, ale kontroluję. Będzie coś za drogie, to nie rób jaj i albo mów, że nie masz taniego źródła i biorę gdzie indziej, albo obniżasz ale masz minusa. Każdy telefon ma być odebrany, lub oddzwoniony w pół godziny. Każde zamówienie uzupełniające zrealizowane po tej samej cenie i tego samego dnia (chyba że czegoś nie ma z definicji na stanie)."
Analiza byłaby trafna, gdyby nie fakt, że dobijam się o oferty w miejscach, gdzie byłam osobiście. Nie dostałam na czas, dzwonię, dopominam się... i nadal cisza. I nie badam rynku w milionie miejsc z perspektywą złożenia zamówienia za rok, tylko chcę kurde zamówić sobie stal. Teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analiza byłaby trafna, gdyby nie fakt, że dobijam się o oferty w miejscach, gdzie byłam osobiście. Nie dostałam na czas, dzwonię, dopominam się... i nadal cisza. I nie badam rynku w milionie miejsc z perspektywą złożenia zamówienia za rok, tylko chcę kurde zamówić sobie stal. Teraz.

bedąc u Samira byc może nieopatrznie powiedzialem, że będziesz z Nim negocjować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój czar i urok osobisty nie ma pełnej siły oddziaływania, gdyż wszędzie jeździ ze mną kula u nogi (kompletnie inaczej niż gdyby jeździła z ojcem - tatuś z małym dzieckiem ma zawsze i wszędzie rwanie u młodych lasek ).

No to zrobię się na bóstwo i jadę na negocjacje :D Bo Samir faktycznie niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...