Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

ja też jestem jakaś zrezygnowana po tych wpisach o styro w garażu w podłodze/suficie i ścianie. Jedni piszą, że się nie daje w podłogę, inni, ze tak i dali. Jedni, że dali na ścianę, a inni, że nie daje się styro do wewnątrz. Ktoś, że dał styro na sufit i jest ok, inny, że jak już to wełnę. Głowa mnie już boli.

Faktycznie pomyliłam uziom z odgromieniem. Uziom będzie, a odgromienia nie. Nie wiem, co z tym odgromieniem robić.

 

Tatarak - co do stali - zajrzyj do projektu. Ja na rysunkach technicznych konstrukcji mam zestawienie stali w kg i mb. Projekt masz z tego samego biura, więc powinnaś mieć tak samo. Swój stan zero liczyłam własnie wg tych danych z rysunków i tabelek, sama obliczałam potrzebną objętość betonu i ilość bloczków, bo nie miałam jeszcze kosztorysu.

 

Mam dość i idę oglądać Kości :)

 

Spireo, ilość stali już mam ustaloną. Problemem w ostatnich wpisach było to, że każdy inaczej podaje ceny w ofercie. Jedna hurtownia policzyła mi cenę netto za tonę i cenę netto/brutto za ilość, której potrzebuję. chyba u nich zrobię zakupy, żeby odwzajemnić uprzejmość :)

Gdzie masz Kości w piątek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak, u mnie materiały są chronologicznie w tabelce ;)

Dostałaś tylko budowlankę, do instalacji jest osobne części (osobno elektryka, osobno sanitarka). I osobno mam kosztorys w wersji pełnej, a osobno w uproszczonej.

 

ale ja zamawiałam "kosztorys", a nie "kosztorys budowlanki". ale już to o... zlekceważę bo i tak robię inaczej ogrzewanie niż w projekcie, a resztę instalacji to wykonawcy śpiewająco skosztorysują, a poza tym głos pani Renaty w telefonie sprawia na mnie wrażenie, że rozmawiam z osobą w agonii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Pod koniec kwietnia ruszam z budową na południe od Wrocławia. Materiały będę kupować sama. Czy ktoś z Was mógłby mi polecić jakąś dobrą hurtownię, co to i upust da dobry, i dowiezie wszystko na budowę na czas. Najlepiej okolice Sobótki, choć w zasadzie wszystko na południe od Wrocławia mi pasuje. A w ogóle to jak rozmawiać z taką hurtownią - potrzebuję do jesieni wybudować SSO, więc chyba najlepiej dogadać się z jedną hurtownią na wszystkie materiały? Pokazać im projekt, oni wyliczą ile czego trzeba i wtedy negocjować cenę? Będę wdzięczna za wszystkie porady, bo na razie strasznie zielona jestem. Aż wstyd się do tej zielenizny na tak szacownym forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Pod koniec kwietnia ruszam z budową na południe od Wrocławia. Materiały będę kupować sama. Czy ktoś z Was mógłby mi polecić jakąś dobrą hurtownię, co to i upust da dobry, i dowiezie wszystko na budowę na czas. Najlepiej okolice Sobótki, choć w zasadzie wszystko na południe od Wrocławia mi pasuje. A w ogóle to jak rozmawiać z taką hurtownią - potrzebuję do jesieni wybudować SSO, więc chyba najlepiej dogadać się z jedną hurtownią na wszystkie materiały? Pokazać im projekt, oni wyliczą ile czego trzeba i wtedy negocjować cenę? Będę wdzięczna za wszystkie porady, bo na razie strasznie zielona jestem. Aż wstyd się do tej zielenizny na tak szacownym forum :)

hejka ten temat jest poruszany dosyć regularnie, więc najlepiej jak cofniesz się kilka/naście stron wstecz to poczytasz gdzie, co i jak.

 

witamy na FM:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam bezskutecznie drzewek Daglezji (od 1,5m - 1,8m) do posadzenia na pasie ziemi przeznaczonej na zieleń parkową.

Wiecie gdzie można takie Daglezje kupić we Wrocławiu lub w okolicach? Potrzeba mi jedynie tak 8-15 szt i już sama nie wiem gdzie jeszcze mogę ich szukać :)

Mam kilka mniejszych sadzonek posadzonych, ale z nich pozytek będzie za jakieś 10 lat, a ja potrzebuje za 5 lat - mam tam niezłe wiatry od północy.

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczna za wszystkie porady, bo na razie strasznie zielona jestem. Aż wstyd się do tej zielenizny na tak szacownym forum :)

Każdy kiedyś był zielony. Tak jak pisał Albert07 - trzeba dla przyzwoitości przeczytać parę stron, bo pewne informacje regularnie się powtarzają. O hurtowniach było. O podejściu - a dokładniej o kosztorysach i czy hurtownie robią dobre zestawienia - też było. Szukaj długich postów z pominięciem moich ;) Ja piszę dużo ale nie o hurtowniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Pod koniec kwietnia ruszam z budową na południe od Wrocławia. Materiały będę kupować sama. Czy ktoś z Was mógłby mi polecić jakąś dobrą hurtownię, co to i upust da dobry, i dowiezie wszystko na budowę na czas. Najlepiej okolice Sobótki, choć w zasadzie wszystko na południe od Wrocławia mi pasuje. A w ogóle to jak rozmawiać z taką hurtownią - potrzebuję do jesieni wybudować SSO, więc chyba najlepiej dogadać się z jedną hurtownią na wszystkie materiały? Pokazać im projekt, oni wyliczą ile czego trzeba i wtedy negocjować cenę? Będę wdzięczna za wszystkie porady, bo na razie strasznie zielona jestem. Aż wstyd się do tej zielenizny na tak szacownym forum :)

od 2 tygodni temat jest wałkowany wzdłuż i wstecz - cofnij sie o ileś tam stron - jakiejś 40stron lub wejdź na posty Tataraka lub Madeleine - One najbardziej są zaangażowane w ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam bezskutecznie drzewek Daglezji (od 1,5m - 1,8m) do posadzenia na pasie ziemi przeznaczonej na zieleń parkową.

Wiecie gdzie można takie Daglezje kupić we Wrocławiu lub w okolicach? Potrzeba mi jedynie tak 8-15 szt i już sama nie wiem gdzie jeszcze mogę ich szukać :)

Mam kilka mniejszych sadzonek posadzonych, ale z nich pozytek będzie za jakieś 10 lat, a ja potrzebuje za 5 lat - mam tam niezłe wiatry od północy.

 

Pomożecie?

w zeszłym roku znajomy kupował w okolicach Milicza - jakas potęzna szkółka z wszelakimi drzewkami. Niestety nie pomogę bliżej bo nie ma mnie w kraju a do znajomego nie mam aktualnych namiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Pod koniec kwietnia ruszam z budową na południe od Wrocławia. Materiały będę kupować sama. Czy ktoś z Was mógłby mi polecić jakąś dobrą hurtownię, co to i upust da dobry, i dowiezie wszystko na budowę na czas. Najlepiej okolice Sobótki, choć w zasadzie wszystko na południe od Wrocławia mi pasuje. A w ogóle to jak rozmawiać z taką hurtownią - potrzebuję do jesieni wybudować SSO, więc chyba najlepiej dogadać się z jedną hurtownią na wszystkie materiały? Pokazać im projekt, oni wyliczą ile czego trzeba i wtedy negocjować cenę? Będę wdzięczna za wszystkie porady, bo na razie strasznie zielona jestem. Aż wstyd się do tej zielenizny na tak szacownym forum :)

 

Witamy! temat hurtowni - jak zauważył Albert - wałkujemy od kilku dni, więc faktycznie cofnij się, a wszystko znajdziesz. I nie przejmuj się, tu wszyscy przychodzą zieloni, a po kilku tygodniach robimy się specjalistami z doktoratem od wszystkiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kiedyś był zielony. Tak jak pisał Albert07 - trzeba dla przyzwoitości przeczytać parę stron, bo pewne informacje regularnie się powtarzają. O hurtowniach było. O podejściu - a dokładniej o kosztorysach i czy hurtownie robią dobre zestawienia - też było. Szukaj długich postów z pominięciem moich ;) Ja piszę dużo ale nie o hurtowniach :)

 

Eeee, Frankai, nie bądź taki skromny - Moana je pominie, a potem nie będzie nic wiedzieć o pstryczkach czy ledach (no chyba, że ona z mojego gatunku, to nie pominie, a i tak nic nie będzie wiedzieć:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, Frankai, nie bądź taki skromny - Moana je pominie, a potem nie będzie nic wiedzieć o pstryczkach czy ledach (no chyba, że ona z mojego gatunku, to nie pominie, a i tak nic nie będzie wiedzieć:D)

Miło mi, że mam taką wierną czytelniczkę :oops:

 

A gdzie się podziały multiposty? Znudziły się czy tak jak u mnie - wygodniej klinkąć i wpisać, kliknąć i wpisać... i tak 100 razy ;) :D

 

:offtopic: znowu mnie korci, żeby napisać coś o czym nie ma sensu, bo na chorobę umysłową nie ma rady. A miałem się nie denerwować. :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...