Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

blondyna: muszę przyznać, że temat okienek to chyba dobrze przestudiowałem. Jest coś takiego jak okna standardowe i mają nawet takie symbole jak O1, O2 itd. Jak to się przekłada na ceny?

 

Kiedyś operowano pojęciem okien typowych, w dobie budownictwa soc.

Aktualnie trzymają się tego niektóre firmy, przede wszystkim na okna plastikowe, raczej nie barwione. A więc jak planujesz białe plastiki to warto trzymać architekta w cuglach - można sporo oszczędzić.

Każdy producent który oferuje okna typowe określa ich katalog (wymiary u różnych producentów są tylko podobne a wybór z dawnego zestawienia typówek - określony przez producenta indywidualnie)

 

W praktyce każde odstępstwo czyli okna plastikowe barwione (jedno, dwustronnie), okna drewniane no i okna o różnorodnych rozmiarach to okna nietypowe. Wyjątek stanowią takie firmy jak Ferno i Urzędowski, które robią typówkę w drewnie. Urzędowski za każde odstępstwo od jego typówki każe sobie płacić tyle, że wychodzi to drożej nawet niż u Gebauera.

 

Najtaniej wychodzi typówka w białym plastiku.

Dwustronnie barwiony plastik to praktycznie cena drewna.

 

Na to wszystko nakładają się jeszcze indywidualne upusty (uwaga na pseudoupusty takich firm jak M&S, które dowalają na wejściu ceny z księżyca a potem mamią upustami rzędu 30%)

 

Jeśli chcesz typówkę to musisz wybrać typówkę od konkretnego producenta a potem pilnować murarzy by trzymali wymiary ościeży.

Jeśli wybierasz "nietypówkę" to pilnujesz murarzy by zrobili jak wg Twojego życzenia ale dla bezpieczeństwa lepiej by ci producent zrobił obmiar ościeży po ich wymurowaniu.

 

polecam wątek o dobrych oknach w wymianie doświadczeń. Lektura na długie zimowe wieczory...

My bierzemy drewniane, firma Fila spod Opola, wrocławski przedstawiciel - firma Promar z Karmelkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice firma o której Ci pisałem przed urlopem nazywała sie Kompasz (kopalnia w Czernicy),ja kupowałem 2 lata temu i była bardzo konkurencyjna w stosunku do innych.Teraz nie wiem jakie mają ceny .Jakiej frakcji potrzebujesz ten żwir.Pozdrawiam Wiech.

Potrzebuję frakcję 8-16 i jak na razie najtaniej (biorąc pod uwagę transport) wychodzi mi z tej hurtowni (Rutkowski ? tej koło stacji benzynowej) 40zł brutto za tonę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie też interesuję się piaskiem i żwirem

ile kosztuje piach w Czernicy czy Chrząstawie?

I Żwir?

 

Hydrokrusz za czernicą żwir 45,15 zł/tonę + transport ok 80 zł

 

Hurtownia w kamieńcu (ta przy stacji benzynowej) tona żwiru 40 zł plus grosze za transport :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ale fajowa mapka:-) Nie widziałam jej wcześniej - bardzo dobry pomysł. Już się chciałam dopisywać a tu widzę - jestem :D . To miło.

 

Pozdrowienia dla wszystkich, ale piękna pogoda co? Nareszcie...

 

czytałem jakich masz sąsiadów .... ja to jednak miałem, kupę szczęscia :)

Choć ostatnio dochodzi do tego, że muszę sie ukradkiem przemykac do domu aby któryś z sąsiadów mnie nie wypatrzył i nie zaciągnął, na:

piwo

grilla,

wódkę

albo wszystko na raz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydrokrusz za czernicą żwir 45,15 zł/tonę + transport ok 80 zł

 

Hurtownia w kamieńcu (ta przy stacji benzynowej) tona żwiru 40 zł plus grosze za transport :)

 

czy mówisz o hurtowni obok b. kaczmarka?

obok stacji benzynowej o romantycznej nazwie Samotna Gwiazda? :D

Jeśli tak to transport powinien być gratis - moja działka jest w bliskim sąsiedztwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mówisz o hurtowni obok b. kaczmarka?

obok stacji benzynowej o romantycznej nazwie Samotna Gwiazda? :D

Jeśli tak to transport powinien być gratis - moja działka jest w bliskim sąsiedztwie.

 

To może po prostu taczką sobie nawieziesz ? :D

 

W sumie to bardzo dobry pomysł

dlaczego o tym wcześniej nie pomyślałam.

A cegły czy bloczki betonowe np. w plecaku

a np. chudy beton w ... termosie?

 

a tak z inne beczki by nie rzec taczki, dobrzykowice - skąd nadajesz? mieszkasz już w gminie czernica czy jeszcze w Mieście?

Bo zastanawiam się nad Internecikiem na wiosce - niechętnie widzę wdzwanianie się przez jakąś Tepsę, stały dostęp to jest to - płacę teraz 37 PLN miesięcznie i w sumie mogłoby tak być dalej - jak to w tej naszej gminie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzieki za odpowiedzi-Wiech sama jeszcze nie wiem czy chcę plastik czy drewno,bo jak wiesz każdy ma swoje rację plastików nie malujesz,ale to tylko platik...,Ivonesca jak możesz podaj namiary biura,wezmę ofertę,dobrzykowice dzieki za pełny wykład,masz rację firmy oferują okna typowe,które mają ceny niskie za biały plastik,ja mam problem z drzwiami tarasowymi których mam aż3 szt,wg.projektu typowe a wyceniono w plastiku białym w EXTHERM-2 każde na 2000zł wymiar 1800x2100 stąd moje poszukiwania,że może jakaś firma ma zbliżone typówki,sprawdzę twoja firmę jeszcze raz dzięki.Yemiołka długo będziesz gościć wycieczę,ale jak nabierzesz wprawy to może agroturystyka.

pozdrawiam może częściej będę na forum ale ta praca.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek62, dzięki, ponieważ zaczynam pierwszy z trzech (!) wieńców, zakładam że dechy przyjdzie mi kupić nowe. Potrzebuję około 60 mb x 4 deski, czyli (plus margines) jakieś 280 mb. Ważne jest to, że we czwartek ekipa chce już zbijać szalunek więc czasu właściwie NIE MA :roll:

 

Dobrzyk mnie nakierował trochę, jutro obskoczę okolice i może coś znajdę. Kupuję też o poranku autogiełdę (dzięki BK).

 

Tempo jest ostre bo wieńca na fundamencie nie miałem w projekcie ale poszło mi pęknięcie przez bloczki fundamentowe i konsylium (kierownik budowy, znajomi, forum, itp.) orzekli, że TRZA ZROBIĆ. Pozdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a tak z inne beczki by nie rzec taczki, dobrzykowice - skąd nadajesz? mieszkasz już w gminie czernica czy jeszcze w Mieście?

Bo zastanawiam się nad Internecikiem na wiosce - niechętnie widzę wdzwanianie się przez jakąś Tepsę, stały dostęp to jest to - płacę teraz 37 PLN miesięcznie i w sumie mogłoby tak być dalej - jak to w tej naszej gminie?

nadaję z dobrzykowic, mam łącze radiowe 350 zł instalacja i 60 zł miesięcznie, przekaźnik jest na szkole tak więc nie powinno byc u Ciebei żadnego problemu :) Łącze jest generalnie OK z tym że trzeba się przyzwyczaić że jak jest brzydka pogoda tzn leje, burza, wichura, sniezyca i takie tam to na 100% zrywa połączenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bilbo, zasypuję fundamenty właśnie i mam wielkiego jelcza (21 ton) za 170 zł. Daj znać, jeśli jesteś zainteresowany, gość wozi piach z niejakich Brzezinek k/o Jelcza-Laskowic.

 

A może mają tam tez tani żwir ? Możesz dać na niego namiar ? Dzięki :)

 

Będę wdzięczny za namiary na tego 21t Jelcza. Cena wydaje się już znacznie bardziej rozsądna niż 200pln za 12t.

Żwirek też by się przydał. 40pln za tonę??? Czy to znaczy, że żwir jest tyle razy droższy od piasku, czy też jest lżejszy i na wywrotkę wchodzi mniej ton?

W ogóle muszę się wybrać w te Wasze strony. Podobno kopią coś koło Czernicy i w okolicach Chrząstawy. Nie wiem tylko czy trafię. Jeżeli ktoś może służyć jakimiś wskazówkami - będziemy wdzięczni.

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bilbo to proste,

z kiełczowa wyjeżdżasz na wilczyce koło tego stawu gdzie się łowi i zjada ryby, (tam gdzie huśtawki, osiołki, kozy, koniki etc. ) dalej w las wylatujesz na śliwice, potem w prawo na dobrzykowice, czteropasmówką przez centrum dobrzykowic koło sołtysa, na światłach :wink: w lewo na Chrząstawę, nie można się zgubić.

 

W chrząstawie jest wiele innych ciekawych szyldów - pamiętam jakieś kominki, jest jeszcze hurtownia materiałów budowlanych (chyba) i tartak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blondyna - okna Gebauer możesz zobaczyc tutaj http://www.gebauer.com.pl/ i również we Wrocławiu na Bruecknera mają swój salon - jak jedziesz od Korony w kierunku Grunwaldzkiego to mijasz po prawej stronie najpierw meble Black, Red, White a potem jest taki żółty napis "Gebauer" na takim trochę obdrapanym budynku.

W momencie jak ja załatwiałam okna pracował tam gościu nie do życia :-? Najlepiej skontaktuj się z ich przedstawicielem z Tarnowa Opolskiego(Jacek Tomaszwski - namiary na stronie www). Gość konkretny. Ja załatwiałam te okna jeszcze z 4 ludzikami z forum - zrobił się prawie hurt ;-) i cena była OK. Gdzieś kiedyś miałam jeszcze wyliczenia ile to wyszło za 1 m2 okan ale nie wiem czy znajdę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to jednak miałem, kupę szczęscia :)

Choć ostatnio dochodzi do tego, że muszę sie ukradkiem przemykac do domu aby któryś z sąsiadów mnie nie wypatrzył i nie zaciągnął, na:

piwo

grilla,

wódkę

albo wszystko na raz :D

no nieźli Ci Twoi sąsiedzi :lol:

 

Myślałby kto, że biedny Dobrzyk się tak skrada i opłotkami chodzi :p

 

Gagata, wracasz do zdrowia - sądząc po forumowej aktywności 8)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...