Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

czy jako doświadczeni forumowicze i budowniczy poratujecie mnie kontaktem na parkieciarza z okolic Wrocławia? Buduję w na płd-wsch od Wroclawia? Planuję parkiet na podłogówce. Niestety nikogo nie znalazłam w wątku moje ekipy. Pozdrawiam

 

U mnie w mieszkaniu, kładł facet co się zowie:

Gajek Wojtek.

tel. 602312510

 

Jestem zadowolony z prac. Cenowo przystepnie. Ma swoją ekipę.

 

Spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma namiar na jakiegoś w miarę wyluzowanego kominiarza (do odbioru)?

Czy kominiarze mają jakieś swoje rewiry czy można zawezwać dowolnego?

 

PS. W sprawie dekarzy - Pan Krystian z Magbudu odpisał bardzo szybko, powiedział, że niestety podpisał właśnie duże zlecenie i nie da rady zająć się moim garażem (przynajmniej szczery). Myślę jednak, że dogadam się z Panem Cięciwą, bardzo sympatyczny koleżka i akurat ma zlecenia w Kiełczowie więc znajdzie dla mnie chwilkę. Nie chce zapeszać ale dzięki za namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio pijam mniej soków. Za słodkie. Wolę kranówkę, wodę źródlaną i zieloną herbatkę.

 

Pijącym soki polecam zwracać uwagę czy kupują sok 100% czy też wodę z cukrem i kwaskiem cytrynowym + trochę soku do smaku [30-50%].

 

Ja sobie sam rozrabiam sok pół na pół z wodą bo czysty też już dla mnie od dawna za słodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie tylko ile jest sodu itp. No chyba, żeście zdrowi jak konie ;-)

 

Nie rozumiem co to ostatnio za szaleństwo z tym sodem w wodzie mineralnej - toż w Polaris choć jest go "sporo" to tylko 7,5 mg/litr, czyli jakieś tam mikroskopijne ziarenko soli zawiera tyle co cała butelka - czy przy soleniu jesteśmy aż tak precyzyjni :confused:

 

W sumie nie wiem ile jest go w tej zmiękczonej wodzie, ale skoro jony wapnia są wymieniane na jony sodu to chyba sporo ?

A może się mylę ?

 

Kto wie ile mg czy g / litr wody powstanie po wymienieniu jonów przy zmiękczaniu z 20 stopni niemieckich do 4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co to ostatnio za szaleństwo z tym sodem w wodzie mineralnej - toż w Polaris choć jest go "sporo" to tylko 7,5 mg/litr, czyli jakieś tam mikroskopijne ziarenko soli zawiera tyle co cała butelka - czy przy soleniu jesteśmy aż tak precyzyjni :confused:

 

A w Staropolance już 117,4mg/l. Ale nie o to mi chodziło. Może źle napisałem. Chciałem zwrócić jedynie uwagę, że filtry czy urządzenia zmiękczające, odkamieniające czy mineralizujące (domowe mineralizatory) to stacje chemiczne. Wiele osób bezkrytycznie montuje w domach całe systemy uzdatniania za grube tysiące złotych, tak na prawdę nie wiedząc co dostaje na 'wyjściu'.

Przegięcie w jedną albo drugą stronę nigdy nie było zdrowe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w rozmowie z parkieciarzem, można się na Ciebie powołać?

Spokojnie tak. Jak nie będzie mnie kojarzył po imieniu i miejscowości, to możesz jeszcze próbować mówić o suszeniu klepki przemysłowej z abiurany kupionej w Tesco.

Ten merbau - jeżeli nie pamiętasz - mam od niego. Był ciut droższy niż z jakiegoś polecanego źródła we Wrocławiu, ale nie badałem czy mają selekcjonowany, a chciałem jasne deseczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pijącym soki polecam zwracać uwagę czy kupują sok 100% czy też wodę z cukrem i kwaskiem cytrynowym + trochę soku do smaku [30-50%].

 

Ja sobie sam rozrabiam sok pół na pół z wodą bo czysty też już dla mnie od dawna za słodki.

Ja też najczęściej rozdrabniam.

Intrygowało mnie, czemu - przy naszym handlu, który charakteryzuje się wysokimi marżami - mamy tak tanie soki. Może się mylę, ale na moje oko Niemcy i Słowacy, mieli inne rzeczy tańsze, a soki... dużo droższe. Jak dla mnie odpowiedź jest jasna - inna jakość. Nie wnikałem aż tak szczegółowo, ale spodziewam się, że będą trzy typy (plus wersje pośrednie), które są z różnych półek cenowych, czyli:

- woda + środki nadające smak (pełna chemia),

- sok z koncentratu - najpierw się owoce przerabia na koncentrat (odciągając wodę), a potem koncentrat miesza z wodą,

- sok wyciskany w 100%.

Jakby ktoś nie wiedział, to Polska jest nr. 1 w produkcji... koncentratu pomarańczowego. Przynajmniej była kilka lat temu.

Jeden z naszych producentów produkuje 100% soki (nie wnikałem czy są one wyciskane ale obawiam się, że nie), ale sok niby jest o jakimś smaku, ale większość stanowi sok z winogron. Zapewne tańszy, ale nikt mu nie zarzuci, że sok nie jest 100%. Soku z pewnych owoców i tak nie dałoby się pić, jeżeli byłyby 100% z tegoż właśnie owocu.

 

W USA było jasne (soki są mało popularne) - w lodówkach kartoniki ze 100% sokiem (droższe jakieś 2-3 razy), a na zwykłych półkach kartoniki, które obowiązkowo musiały mieć napis "Made from concentrate".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...