Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

BK,

a czemu Ci zalezy na wrocławskich firmach od okien? one się cenią bardzo,

sprawdź ofertę na okna np. SZEWPOL z Przeworska http://www.szewpol.com.pl, mi również polecaja firmę STOLLUX z Polanicy

we Wrocku za 1m2 okna np. Urzędowski woła 700-750zł a sa oferty za 550zł.szukam tez namiarów na producentów okien z Opolszczyzny - wiem już o firmie Dudek ale gdzies pod samym Opolem jest jakas nieduża firma która robi swietne okna tylko nie pamiętam nazwy i staram się ich namierzyc polując na inwestora, który ma ich okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek,

ja też słyszałam o tej firmie, niewykluczone że mogę mieć namiary, muszę rozpytać. Słyszałam, że nawet powódź im zbytnio nie zaszkodziła. Na tarbudzie był wystawca z oknami z opolszczyzny, ale najtańszy to on nie był - mogę w domu odnaleźć ulotkę;

tylko że ja nie chcę drewnianych.

chcę plastikowe, bezobsługowe okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Buduję w Świętej Kasi. Buduję to baaardzo na wyrost :lol:- narazie dzięki namiarom BK adaptuję projekt. Ale wątpliwości i pytań mam już tysiące-pozdrawiam wszystkich szczególnie te babeczki, którym rosną brzuszki ( dwie -z tego co przeczytałam)- tak jak mi :lol: :lol: :lol:

 

z tymi brzuszkami to chyba jakiś wirus - bardzo zaraźliwe, jakaś choroba zakaźna czy coś ...

albo te bociany co uciekły z Kamieńca ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze mam pytania - dwa:

Wiech - na jaką firmę okniarską się zdecydowałeś - pisałeś kiedys, ale nie pamiętam nazwy

 

i drugie pytanie - czy znacie jakieś przesądy związane z rozpoczynaniem budowy?

Np. ja słyszałam że przed zdjęciem humusu trzeba koniecznie wychylić kielicha albo i ze dwa :D na działce żeby dobrze szła budowa

no i w ławach zatopić garść pieniędzy ... coby się darzyło

 

Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK,

wydawało mi się, że chodzi Ci o okna drewniane

racja, że okna drewniane trzeba co jakis czas odmalowywać, ale plastiki też nie sa wieczne , w Niemczech trwa wymiana okien plastikowych na drewniane i cos w tym musi być

ta firma z Opolskiego co się wystawiała na Tarbudzie to chyba Halupczok ale to nie ta, którą szukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK ja wybrałem firmę Norma 2000 ,mieszczą się na Boa Zeleńskiego i na Bolesławieckiej .Okna Royal.Firma z Ratowic robi wg. mnie też dobre okna na profilach Kommerlinga i szyba Piklington,można z nawiewnikami.Tej drugiej firmy z Ratowic nie pamiętam.Jeżeli masz duże tafle szyb to patrz na sztywnośc ramy wew.Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okien - Norma zrobila mi taka wycene na dzien dobry ze padłam!! Mysle ze Gebauer dalby mi za drewniane analogiczna. Wiec co do pcv to bede polecac Brokat, producenta z Kolobrzegu. Cenowo wyszlo bardzo korzystnie, okna mi sie podobaja choc ocene to im pewnie po kilku latach uzytkowania bedzie mozna wystawic...

 

Rynny Galeco - Kamienskiego - tez bardzo mi polecano! Ceny maja fajne tylko trzeba miec transport wlasny bo to hurtownia.

 

BK - skłamałam, z wymienionych przez ciebie cudów ogrzewanie podłogowe będziemy mieć :oops: Ale ile zaplacimy jeszcze nie wiem, znajomy nam po kosztach zrobi...

 

ylonka - witaj! Co do brzucha to ja sie smieję że mam (tak popularnego ostatnio) bąblowca :wink: Rośnie mi bąbel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK,

wydawało mi się, że chodzi Ci o okna drewniane

racja, że okna drewniane trzeba co jakis czas odmalowywać, ale plastiki też nie sa wieczne , w Niemczech trwa wymiana okien plastikowych na drewniane i cos w tym musi być

ta firma z Opolskiego co się wystawiała na Tarbudzie to chyba Halupczok ale to nie ta, którą szukam

za parę dni będę mieć namiary na jakąś b. dobrą firmę z opolszczyzny - myślę że to może być to o co ci chodzi, uzbrój się w cierpliwość :)

we wrocku jest bardzo dobra oferta - firma nazywa sie Wójcik, ceny za drewno dali mi takie same jak za PCV, jak chcesz znajdę w domu telefon

czytam wątek "szukam dobrych okien" i głowa mnie pęka - chyba za dużo informacji

ale trzeba czytać żeby faceci od sprzedaży okien wiedzieli żeby nie wciskać kitu

a poza lenistwem :oops: przekonuje mnie do plastiku to że do jego produkcji nie wycina się lasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jezeli już to jedna pompa ciepła, koszt instalacji takiej pompy jest taki sam jak instalacja pieca gazowego czy olejowego

 

no powiedzmy sama pompa + dolny obieg = min. 20 tys. quote]

Może niedokładnie się wyraziłem, chodziło mi o koszt instalacji w kotłowni,

może poza wiekszym bojlerem, reszta jest taka sama. Ale w sumie masz rację, powininem w to włączyć jeszcze koszt dolnego źródła, a tego nie zrobiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem hurtem na kilka ostatnich wątków:

 

1. fanaberie - mamy podłogówkę w kuchni, wiatrołapie i łazienkach oraz oczyszczalnię.

 

2. okna drewniane - my mamy okna http://www.stolarka-wojcik.com.pl (albo http://www.stolarka-wojcik.pl) - bez zastrzeżeń

 

3. dachówka cementowa - a my zdecydowaliśmy się na Euronit i nie żałujemy, cenowo też jak najbardziej OK.

 

a tak w ogóle to spędzam urlop malując :-)

 

polecany przez Ivonescę pan Marek właśnie dzisiaj skończył robotę.

Sprawdził się jak najbardziej.

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem -teraz jedna polanka (Grzesiek) maluje, a druga siedzi na kursie.

A Wójciki sa rzeczywiście w porządku- jak szukaliśmy to byli atrakcyjni cenowo bo obiecali nam w marcu ceny z zeszłego roku, czyli z poprzedniej wyceny. Porównywaliśmy ich razem z sąsiadami z innymi firmami i wybraliśmy ich my i oni też.

Blondyna -zajrzyj jeśli bywasz na swojej budowie. Szukałaś okien a przed południami jest tam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...