Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

ale żeby się zameldować, trzeba mieć odbiór budynku ;) Inaczej panie nie chcą zameldować

 

Nie trzeba, wystarczy oświadczyć, że się mieszka stale. Ja nie mam odbioru a zameldowana jestem od października. Trzeba najpierw złożyć wniosek o nadanie numeru a później do biura meldunkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my próbowaliśmy, nie udało się

 

No to Pani chyba nie wie co to jest KPA i obowiązek meldunkowy. Ja bym poszła do kierownika bo w żadnym artykule nie jest wspomniane nic o odbiorze budynku. Zgodnie z art. 10 KPA obowiązek meldunkowy powstaje najpóźniej przed upływem czwartej doby, licząc od dnia przybycia osoby do lokalu. Wprawdzie studia skończyłam parę lat temu ale te przepisy się aż tak nie zmieniły.

Jutro Ci jeszcze znajdę podstawy do odwołania od decyzji administracyjnej. Najlepiej niech Ci Pani da odmowę na piśmie.

Wymagane dokumenty

 

* wypełniony i podpisany formularz „zgłoszenie pobytu stałego”, zawierający potwierdzenie faktu pobytu osoby dokonane przez właściciela lub inny podmiot dysponujący tytułem prawnym do lokalu w formie czytelnego podpisu z oznaczeniem daty jego złożenia,

* zaświadczenie o wymeldowaniu z poprzedniego miejsca zameldowania na pobyt stały,

* dowód osobisty, a w uzasadnionych przypadkach inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości (osoby niepełnoletnie nieposiadające dokumentu stwierdzającego tożsamość – odpis skrócony aktu urodzenia),

* do wglądu dokument potwierdzający tytuł prawny do lokalu: umowa cywilno-prawna, wypis z księgi wieczystej, decyzja administracyjna, orzeczenie sądu lub inny dokument poświadczający tytuł prawny do lokalu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER w tauronie pracują ludzie. Myślisz, że każdy chce zarobić. Ja mam w bliskiej rodzinie osobę, która pracuje w tauronie i robi prognozy widzi jakie sa różnice, uwierz, że będzie oszczędność pod warunkiem że dostosujesz się do taryfy nocnej.

twoim tokiem myślenia po co są wielkie kartki na drzwiach, że mimo braku odbioru budynku można przejść na zwykły prąd, przecież budowlany jest droższy jaki mają w tym interes?

 

Wiem, że pracują tam ludzie i pewnie niektóre informacje wolno im podać oficjalnie, a inne nie ;)

 

Szkoda, że te kartki nie wisiały 3 lata temu, ale najwidoczniej zmienia się na lepsze - może konkurencja zaczyna powoli działać ?

 

Frankai - dzięki za wpis jak to jest z tą mocą - chociaż ja o tym wiedziałem, ale innym się może przydać ;)

 

Dowiem się jak to jest ze zmianą taryfy i może przejdę tak na próbę i sam się przekonam czy warto [jakby co to zawsze mogę wrócić do starej], ale to dopiero gdy zainwestuję w PPC [w końcu czasem facet musi sobie jakąś zabawkę kupić ;)].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi chodź jeden z właścicieli się zameldować , trzeba zrobić odbiór prądu i wtedy z aktem notarialnym, dowodem osobistym, odbiorem do Tauronu i zmieniasz taryfę. Szybko i sprawnie.

 

 

potwierdzam jestem w trakcie, ale co gmina to inny obyczaj.... niestety

 

ja zapytam u źródła (rodzicielki mojej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba, wystarczy oświadczyć, że się mieszka stale. Ja nie mam odbioru a zameldowana jestem od października. Trzeba najpierw złożyć wniosek o nadanie numeru a później do biura meldunkowego.

 

nie rozmawialiśmy o tym jakiś czas temu przy okazji przypadku Gosi, że mieszkanie stałe to jest uzytkowanie budynku i nie wolno tego robić bez zgłoszenia zakończenia budowy? coś mi się kołacze, że Spirea cytowała paragrafy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozmawialiśmy o tym jakiś czas temu przy okazji przypadku Gosi, że mieszkanie stałe to jest uzytkowanie budynku i nie wolno tego robić bez zgłoszenia zakończenia budowy? coś mi się kołacze, że Spirea cytowała paragrafy.

 

Jak widać nie tylko ja tą drogę wykorzystałam, którą sami w energetyce proponują. Podejrzewam, że takich przypadków jest sporo.

Mnie tylko zastanawia jak to jest z tym meldunkiem, bo na wielu formularzach teraz i tak są osobne rubryki adres zameldowania i adres zamieszkania. A jak ktoś ma 2 mieszkania lub domy i mieszka w obu to gdzie powinien się zameldować?

Moim zdaniem większe ryzyko jest mieszkać w nieodebranym budynku, bo wtedy zawsze jest ryzyko kontroli podczas zgłoszenia do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś będzie robił przyłącze gazu do domu, to mogę polecić fachowych panów, którzy się tym zajmują, zrobili mi przyłącze ze skrzynki do budynku i wewn. instalację w budynku. Solidnie i niedrogo.

Tatarak na wszelki zaś zapisze kontakt w kajecik - przy następnym domu jak znalazł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...