Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Podpowiedzcie proszę szybciutko gdzie można zamówić gotowe obróbki blacharskie (w sensie gdzie sprzedają i gną na miejscu blachę)?

A jeszcze najlepiej, żeby mieli tam też inne produkty dachowe (papę, drewno, itd).

 

PS. Pan Cięciwa dzisiaj był, przejął się stanem mojego garażu. Akurat ma robotę w Kiełczowie więc obiecał, że jak tylko załatwię materiały to on podjedzie i mi to zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę szybciutko gdzie można zamówić gotowe obróbki blacharskie (w sensie gdzie sprzedają i gną na miejscu blachę)?

A jeszcze najlepiej, żeby mieli tam też inne produkty dachowe (papę, drewno, itd).

 

PS. Pan Cięciwa dzisiaj był, przejął się stanem mojego garażu. Akurat ma robotę w Kiełczowie więc obiecał, że jak tylko załatwię materiały to on podjedzie i mi to zrobi.

 

 

Mi drobne pierdoły gięli w Balexie w Długołece. Może zadzwoń i spytaj to co Cię interesuje. Papy i drewna nie mają. Do więźby polecam na Kiełczowie tartak za ZUK-iem. Jak chcesz mam tel. do właściciela. Pape masz zaraz obok tartaku u Szostaka ale cen nie porównywałam.

Wiem, że blache na miejscu gięli gdzieś na Osobowicach ale nie mogę sobie przypomnieć nazwy. Jak mnie oświeci dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiedziałem, że w Kiełczowie jest tartak ale nigdy go nie mogłem znaleźć :) Telefonem nie pogardzę.

Papę i inne detale pewnie i tak bym zamówił ostatecznie u Szostaka bo dużo zakupów i nich robię.

No i ten balex obczaję. To w sumie moje regiony.

 

tartak 505704853. A gdzie się budujesz?

 

Pytanko do Pań- Gdzie znajdę nie drogo materiał na firany, przelotki, taśmy do marszczenia?

A może jakieś namiary na tanie szycie firan/zasłon. Niestety firany i zasłony z woalu i zwykła maszyna nie daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby demotywator spod linka uchylał rąbka tej tajemnicy:

http://demotywatory.pl/3596237/Dziewczyny

Oj SUSPENSER - albo na PWr idą osoby o podobnych poglądach, albo nas przeprogramowali ;) ale ciiii bo Tatarak lepiej o mnie ostatnio myśli, a to znowu stereotypy się kłaniają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty już skończyłeś wykończeniówkę?

bo już się pogubiłem - czy już masz koniec czy moze zaczynasz remont...

Tak jakbyś nie wiedział. No więc opis będzie "naturalistyczny".

Sprzątanie od dawna leży i kwiczy. Pół ostatnie roku spędziłem w dużej mierze w szpitalach, albo ogarnianiu bieżącej domowej sytuacji.

Koniec roku to także końcówka teścia. Początek nowego to załatwianie spraw teściowej i podnoszenie na duchu żony i teściowej , m.in. poprzez maksymalne spędzanie z nimi czasu. Nawet praca poszła w kąt. Tylko że do tej pracy to jestem przypięty szelkami z super wytrzymałej gumy. Niby dało się na chwilę jej uciec, ale teraz jak mi od tylca przyp...a, to nie wiem jak się nazywam :( Co gorsza przedobrzyłem z tym zajmowaniem się. Żona myśli, że będę siedział cały czas w domu. Teściowa nabrała tyle sił, że o depresji nie ma mowy i ogłosiła, że chce być kustoszką muzeum swojego męża (czytaj zostaje w starym domu). To wygeneruje na bank kupę problemów w przyszłości, bo nie wyobrażam sobie, że będzie samodzielna.

Nic to - jak opędzę oferty, negocjacje, szkolenia, prezentacje, konferencje, spotkania, implementacje formularzy i metod (to wszystko w 3 tygodnie), to... pewnie kolejne rzeczy się pojawią. Auuuuuuuuuuuuuuuu {wyję do księżyca}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykończeniówka?? To za rok, ale czy to ja będę wykańczał dom, czym wykończeniówka wykończy mnie? Na podstawie doświadczeń znajomych i Waszych to raczeń wykończeniówka wykańcza wykańczającego. :mad:

Nie wykończy Cię. Będziesz tylko palcami tynk drapał i wbijał zęby w ścianę, ale dasz radę. Każdy dał. No może jakieś pojedyńcze przypadki poległy i sprzedały dom w trakcie wykańczania. Ich wykańczania. Raczej nastaw się tak jakbyś szedł na leczenie kanałowe bez znieczulenia. Od tego się nie umrze, ból okropny, ale świadomość że potem będzie dobrze pomaga przetrwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć sąsiedzi:) (która strona?)

 

jest jeszcze tartak w Wilczycach

ten za zukiem to nie wiem czy czynny

 

Frankai będzie dobrze:) wiem co mówię

 

Czynny wczoraj przywoziłam łaty na podbitkę

Ja okolice Długołęki :)

 

Frankai ile zapłaciłeś za te piękne schody o ile to nie tajemnica? Barierki chyba zgapię tylko pytanie czy szoguny (czyt. dzieci) są bezpieczne mam 2 letniego łobuziaka a drugie w drodze a tam dość duże przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domagam się więcej info o podbitce i wykonawcy no i jakieś zdjęcia po założeniu:) mile widziane

 

 

ja okolice sielskiej zagrody

 

Jutro zaczynają kłaść więc w okolicach soboty jakieś foty wrzucę a jeśli będziesz miała ochotę to wpadnij zobaczyć na żywo. Podbitkę robię z OSB 20 zł/m2 podobno dużo lepsza niż świerkowa no ale wyjdzie w praniu. Panowie w środę podpitkę pomalowali u siebie w garażu i sobie u nich schła a dzisiaj zwieźli manele. Zobaczymy jak im to pójdzie.

 

Czy ktoś posiada zamiast kafli w kuchni szybę z Lacobela? Jak była przytwierdzana (klej, silikon, śruby)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai ile zapłaciłeś za te piękne schody o ile to nie tajemnica? Barierki chyba zgapię tylko pytanie czy szoguny (czyt. dzieci) są bezpieczne mam 2 letniego łobuziaka a drugie w drodze a tam dość duże przerwy.

Musiałabyś pogrzebać w moich postach, albo ja gdzieś w zapiskach. Kojarzą mi się 3 kwoty, ale nie wiem na 100% którą komu przypisać:

5.500 - elementy z kwasówki

5.000 - klejona poręcz i stopnie bejcowane z buku, za dopłatą 2.000 zamieniono bejcowany buk na merbau

4.500 - konstrukcja ze stali (spawanie, szlifowania, szpachlowanie, malowanie proszkowe, lakier)

 

Nie jest to bezpieczne dla dzieci. Trzeba by czymś to opleść do momentu aż będą przewidywalne, lub zwiększyć ilość drutów. Trzeba też pamiętać, że większe mogą użyć prętów jak drabinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...