Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Gdy juz prawie dogadałem się z nowymi dekarzami... rano wstałem i oświeciło mnie..

Po co ja na tym moim zmaltretowanym stropie garażu będę robił jakieś konstrukcje z drewna, styropianu i OSB jak tam można po prostu zwykłą wylewkę ze spadkiem zrobić i pod spód dać styro. Może to nawet wyjść taniej (i trwalej, i szczelniej...chyba?).

 

Pytanie czy można takie cóś robić teraz (pogoda) i czy mimo wszystko położyć NA to jeszcze papę...? Bo pod spód to raczej tak - tzn pod spodem już jest papa ale nieszczelna co widać na suficie mojego garażu. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Cegiełka, czy na pewno OSB nadaje się na podbitkę? Mi zrobili deskę czołową z OSB (która potem wylądowała w śmieciach) i kierownik budowy mówił, że jak już to powinno się dać litą deskę, bo prędzej czy później płyta nabierze wilgoci i zacznie puchnąć. Nawet lakierowanie nie pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegiełka, czy na pewno OSB nadaje się na podbitkę? Mi zrobili deskę czołową z OSB (która potem wylądowała w śmieciach) i kierownik budowy mówił, że jak już to powinno się dać litą deskę, bo prędzej czy później płyta nabierze wilgoci i zacznie puchnąć. Nawet lakierowanie nie pomoże.

 

To jest specjalna podbitka z OSB dają na to gwarancje, kształt ten sam co podbitka z drzewa. Mój tato ma już kilka lat i nic sie nie dzieje, po kilku latach wygląda dużo lepiej niż z PCV (nie odkształca sie itp.) i da się ją odświeżyć. W Castoramie są to możesz obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest specjalna podbitka z OSB dają na to gwarancje, kształt ten sam co podbitka z drzewa. Mój tato ma już kilka lat i nic sie nie dzieje, po kilku latach wygląda dużo lepiej niż z PCV (nie odkształca sie itp.) i da się ją odświeżyć. W Castoramie są to możesz obejrzeć.

 

A jak to cenowo wychodzi (zwykła deska a OSB)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę szybciutko gdzie można zamówić gotowe obróbki blacharskie (w sensie gdzie sprzedają i gną na miejscu blachę)?

A jeszcze najlepiej, żeby mieli tam też inne produkty dachowe (papę, drewno, itd).

 

PS. Pan Cięciwa dzisiaj był, przejął się stanem mojego garażu. Akurat ma robotę w Kiełczowie więc obiecał, że jak tylko załatwię materiały to on podjedzie i mi to zrobi.

 

Ja obróbki blacharskie robiłam w Marcinkowicach, http://www.dachyzblachy.com/

Wygięli mi na miejscu.

 

U mnie niestety zaczął komin przeciekać i też czekam aż p. Cięciwa przyjedzie, materiały już mam dla niego przygotowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest specjalna podbitka z OSB dają na to gwarancje, kształt ten sam co podbitka z drzewa. Mój tato ma już kilka lat i nic sie nie dzieje, po kilku latach wygląda dużo lepiej niż z PCV (nie odkształca sie itp.) i da się ją odświeżyć. W Castoramie są to możesz obejrzeć.

 

ja mam takie cudo w obecnym domu. nic mu się nie dzieje oprócz tego, że trzeba przemalować raz na jakiś czas - takimi jak do drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie cudo w obecnym domu. nic mu się nie dzieje oprócz tego, że trzeba przemalować raz na jakiś czas - takimi jak do drewna

 

NO dokładnie, drewniane też trzeba co jakiś czas odświeżyć.

 

A cenowo to dąb, jesion okolice 35 zł/m2, sosnowe 25 zł/m2 pewnie gdyby poszukać dało by się taniej. Do sosny nie mam zaufania, że tak to ładnie nazwę.

Panowie lecą z koksem więc postaram się jutro z rana jakieś foty umieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokąd? u Ciebie to już jest DOM, a nie tam budowa ;) to tak , jak ja bym napisała, że jadę na działkę, zamiast na budowdę :D

Ja ciągle na swoją mówię budowa. Najlepsze było jak moja chrześnica zapytała, gdzie mamy tę budowę, bo ona już była w naszym domu, ale na budowie nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - czy ktoś nie rozważał ADOPCJI PSA ZE SCHRONISKA?

 

w ubiegłą sobotę mieliśmy ze znajomym nieprzyjemną sytuację: bawiące się psy wyskoczyły nam na jezdnię, nie zdążyliśmy się zatrzymac, a po klaksonie rozbiegły się w przeciwnych kierunkach i jednego nie udało się nam ominąć. to mała ruda suczka rasy kundel ;) bardzo grzeczna i spokojna. zawieźliśmy ją do lecznicy, a potem do schroniska. właśnie tam dzwoniłam - na szczęście nie zdradza oznak żadnych obrażeń, ale niestety nikt jej nie szuka. pani, która była świadkiem wypadku mówiła, że pierwszy raz widziała oba psy w tej okolicy, obiecała rozwiesić ogłoszenia. ale być może był to pies porzucony/podrzucony?

 

ja mam trzy koty i nie bardzo miejsce na psa, ale może ktoś z Was nosił się z zamiarem przygarnięcia stworzenia? albo zna kogoś, kto by się zaopiekował Rudą, jak ją sobie w myślach nazywam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, masz świadomość, że dosłowność potrafi zabić każdy humor sytuacyjny? jak nie masz, to miej ;)

A to względem kościstych modelek czy budowy?

 

A propos zabijania. Polonistka kiedyś fajnie nam wyjaśniła: "Jeżeli trzeba tłumaczyć na czym kawał polega, to kawał już poległ" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - czy ktoś nie rozważał ADOPCJI PSA ZE SCHRONISKA?

 

w ubiegłą sobotę mieliśmy ze znajomym nieprzyjemną sytuację

...[ciach]...

ja mam trzy koty i nie bardzo miejsce na psa, ale może ktoś z Was nosił się z zamiarem przygarnięcia stworzenia? albo zna kogoś, kto by się zaopiekował Rudą, jak ją sobie w myślach nazywam?

 

Ech, te futra. Tak, jak pisała Spirea - spróbuj na psim forum, to jest dogomania.pl. My też mamy w domu stado kotów, a w zeszłym roku pożegnaliśmy naszego 19-letniego psa. Na razie moja druga połowa mówi, że nie chce psa, nie chce tego znowu przeżywać (a z kotami też będzie...), ale jak już zamieszkamy na tej wsi, to w końcu się na psa pewnie zdecydujemy. Niestety jeszcze nie teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...