Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

ale weź jeszcze pod uwagę, że jak Ci nagle czegoś trochę zabraknie lub zostanie, to nie dowiozą/odbiorą tego szybko i tanio; dokupisz coś drożej w miejscowej hurtowni albo dopłacisz ekstra za transport i oszczędności szlag trafił.

a czasami to jest ważne. ja mam kilka stówek w paletach, których hurtownia nie ma czasu ode mnie odebrać od września. a były momenty, że mi te kilka stówek było strasznie potrzebne ;)

 

ilość bloczków udało mi się obliczyć tak, że zostało ok. pół palety, ale już pustaków miałam całą paletę do zwrotu i jeszcze trochę zostało luzem na budowie. pustaki na strop obliczał mi pan z hurtown - przestrzelił o całą paletę. cenę miałam dobrą, ale za to teraz nie mam co z nimi zrobić :( btw, może chcesz odkupić? w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czekam na wycenę od Samira. Jeszcze się na Ciebie nie powoływałem. Zobaczę, co mi napisze.

 

 

szczerze? Samir - jak rasowy handlowiec - obieca Ci wszystko, a potem będzie, jak będzie... wiem, bo miałam "przyjemność" kontaktów handlowych z Renową ;) a na wycenę to możesz dość długo czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam jeszcze Budomex z Oławy. Ceny mają ciekawe (Porotherm 25 P+W za 4,15 brutto). Nie wiem tylko, ile mnie skasują za transport.

 

Prośby o wyceny materiałów mailem nie zakończyły się porażką. Na 8 maili dostałem 6 wycen - nie jest najgorzej. Mają teraz w hurtowni chyba czas, żeby na maile odpisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale weź jeszcze pod uwagę, że jak Ci nagle czegoś trochę zabraknie lub zostanie, to nie dowiozą/odbiorą tego szybko i tanio; dokupisz coś drożej w miejscowej hurtowni albo dopłacisz ekstra za transport i oszczędności szlag trafił.

a czasami to jest ważne. ja mam kilka stówek w paletach, których hurtownia nie ma czasu ode mnie odebrać od września. a były momenty, że mi te kilka stówek było strasznie potrzebne ;)

 

Przyznaję Ci rację. Mimo wszystko poszukuję jeszcze w okolicach mojej budowy: Żórawina, Oława - to nie jest tak daleko i koszty transportu mnie nie zjedzą.

 

ilość bloczków udało mi się obliczyć tak, że zostało ok. pół palety, ale już pustaków miałam całą paletę do zwrotu i jeszcze trochę zostało luzem na budowie. pustaki na strop obliczał mi pan z hurtown - przestrzelił o całą paletę. cenę miałam dobrą, ale za to teraz nie mam co z nimi zrobić :( btw, może chcesz odkupić? w dobrej cenie.

 

Jak mi nie będzie daleko, to pożyczę od kogoś busa i mogę odkupić. Ale to dopiero połowa, albo koniec kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiały na cały stan surowy (z pustakami Kozłowic 25 cm) wraz z transportem mają w takiej samej cenie jak okoliczne wrocławskie hurtownie z Robenen 24 cm.

 

To mnie kusi :evil:

 

miałam pół palety tego czegoś z kozłowic i to był najgorszy materiał jaki miałam (nie wiem czy ta partia była taka czy co) one rozsypywały sie jak puzzle

dla porównania miałam wienerbergera 38, robena 25 i leiera na działówki więc przekrój spory

jesli masz możliwość to wybierz coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam pół palety tego czegoś z kozłowic i to był najgorszy materiał jaki miałam (nie wiem czy ta partia była taka czy co) one rozsypywały sie jak puzzle

dla porównania miałam wienerbergera 38, robena 25 i leiera na działówki więc przekrój spory

jesli masz możliwość to wybierz coś innego

 

A po porównaniu co Ci wypadło najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale weź jeszcze pod uwagę, że jak Ci nagle czegoś trochę zabraknie lub zostanie, to nie dowiozą/odbiorą tego szybko i tanio; dokupisz coś drożej w miejscowej hurtowni albo dopłacisz ekstra za transport i oszczędności szlag trafił.

a czasami to jest ważne. ja mam kilka stówek w paletach, których hurtownia nie ma czasu ode mnie odebrać od września. a były momenty, że mi te kilka stówek było strasznie potrzebne ;)

 

 

trzeba było mówić, mogłam je przy okazji wizyty zabrać, bo renovę mam koło siebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze? Samir - jak rasowy handlowiec - obieca Ci wszystko, a potem będzie, jak będzie... wiem, bo miałam "przyjemność" kontaktów handlowych z Renową ;) a na wycenę to możesz dość długo czekać

 

potwierdzam, a szczególnie jak czegoś będzie za mało to dowiezienie kilku palet potrafi trwać nawet tydzień, trzeba wtedy zrezygnować i wsiąść gdzie indziej, żeby przestoju nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było mówić, mogłam je przy okazji wizyty zabrać, bo renovę mam koło siebie!

 

Gosiu, palety spod terivy są ciężkie jak... jak palety spod terivy! może styro u nich kupię, to mi w końcu zabiorą, ale nie wiem, czy kupię, bo moje zapytanie o wycenę chyba pożarł jakiś mailożerca i odzewu brak. nic to, się ociepli, zadzwonię.

 

czy ja dobrze pamiętam, że masz stelaż sanitu pod bidet? ile płaciłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze skleroza czy co? zamieszałam dobrze że mam zapisane

to były wienerberger -porotherm 38, unipor 24 i roben- poroton 11,5 na działówki

 

wszystkie były ok roben "blady" ale twardy

zobacz sobie tego unipora 25 b.równy

z porothermem ok ale pamietam że 25 była droższa niż 38 no i niedostępna ale to dawno było

 

napisz jaki rejon wroc to podpowiemy Ci gdzie kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...