Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

BK,

a gdzie Betka podała link do swojego projektu?

piszesz, że ma ładny domek

ani ja ani woprz nie mamy takiej wiedzy jak Ty i jak czytamy słowa Betki to śmiech nas zalewa - to tyle

co do materiałów - to, że Tobie nie udało się dogadać z daną hurtownią wcale nie znaczy, że wykonawcy to się nie uda, a nie wiem czemu chcesz komus narzucić miejsce kupowania

to, że ktoś na wejściu daje Ci cenę o 50% wyższą nie oznacza wcale, że taką cene ma dla wszystkich - jak jestes w dwóch sąsiadujących ze sobą hurtowniach to nie wiesz o powiązaniach między nimi

nie uda Ci się jednoczesnie pracować, nadzorować budowę, pilnowac rozliczeń -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak szczerze to my się uśmiechamy z sympati bo taka jest konwencja tego forum żeby się razem pośmiać, czasami razem napić.

 

chudziak .... ta moja żonka to myślała, że to taki niskiej jakości fachowiec :lol: :lol:

 

i żeby zaraz tak mnie i wojtka od najgorszych .... to jest po prostu nie wporządku. My też mamy swoje uczucia i też nas można zranić :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie to chyba dobrze, że się tylko śmiejecie z początkujących budujących, bo to mniej krępujące jak mówią śmiech to zdrowie :) . Może się nie znam (to mnie ktoś poprawi), ale jak wykonawca bierze projekt do ręki pobieżnie przegląda (metraż, technologie budowy, dach itd.) do tego mówię jakie chciałabym mieć dodatkowe roboty (odwodnienie, szambo, itd.). Podając mi przybliżoną cene za robocizne- dla mnie jest to tylko szacunek nic pewnego, najwyżej po dokładnej wycenie całości robót moge powiedzieć jaki jest koszt wykonania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj betka

tak Ci się napisało i tyle pośmialiśmy się torszkę, posikali :lol: i teraz już sza jak masz jakis problem to wal śmiało jak będzxiemy wiedzieli to ci pomożemy

 

nie gniewaj się na nas bo my z Wojtkiem to w sumie takie wredne ale miłe chłopaki jestesmy :wink:

no, teraz grzeczni. tak trzymać 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woprz

dach powięszyłam o 50 m a sam taras ma ok 25 - ale tylko ten boczny, jak go połączę z tym od ogródka to będzie chyba z 50m

myślę o oknie balkonowym z sypialni - wtedy pół domu byłoby otoczone tarasem

ale moja mama straszy mnie ślimakami w sypialni przechodzącymi przez okno...

 

slimaki to betka (sorry pewnie znowu będzie że się czepiam a niech tam). jak będziesz maiła dom w sąsiedztwie łąk to więskzy problem moga stanowić myszy i jaszczureczki. Ty wiesz jak taka mysz spyla złapać ciężko. a ślimaczek? sama wiesz

 

daszek pomysł super tylko że może ci podnieść cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK,

z linku do projektu to wykonaca może jedynie z grubsza sobie ocenic zakres prac, wszak z rzutów i przekrojów nie nie wiadomo ile jest elementów konstrukcyjnych do wylewania, jakie ławy, ile szalowania i innych prac nietypowych,więc jeśli wykonawca z danych z linka podaje cene ktrórej potem nie weryfikuje to dla mnie jest od razu do skreślenia - znaczy chciał mnie oszwabić, bo to jest tak jakbym chciał wziąć w leasing auto, wysłał im linka do strony i żadał od nich kosztorysu wiążącego

jak czytam ile Betka wg Ciebie powinna zapłacić wykonawcy za roboty to chce mi się płakać a nie smiać - jako laik nie pokusze się na takie rady patrząc na link do projektu

jeśli Twój wykonawca jest spoza Wrocka a Ty jestes jego piewszą robotą to mi kaktus na dłoni wyrośnie jesli wynegocjuje lepsze warunki w hurtowni od Ciebie,

a jeśli rynek wrocławski jest mu znany to dalej podtrzymuje, że tostracony przez Ciebie czas

yemiołka, Betka

sorry i dołączam się do słów woprza - zawsze chętnie służe swoimi doświadczeniami budowlanymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...