Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Pozwolę sobie chwilowo zmienić temat...

Rozpatruję zakup dachówki. Po spotkaniu w jednej z hurtowni usłyszałem następujące opinie:

1. Roben krajowy zapewnia dobrą wentylację dachu (krzywe dachówki).

2. Creaton i Koramic - problem z obsługą posprzedażową: reklamacje, wymiana uszkodzonych dachówek w trakcie transportu. Oczekiwanie na dostawę "uzupełniającą", jak czegoś zabraknie jest bardzo długie.

3. RuppCeramika - jak już, to te wypalane w Niemczech, bo lepsza jakość. To jest ich typ.

 

Na ile to jest marketing hurtowni, a ile w tym prawdy. Nie chcę się pakować w jakiegoś gniota, chcę sensowne dachówki - wypadkowa ceny i jakości.

 

Help me.

 

Robena odpuść sobie od razu

Creaton i Koramic są fajne i nie słyszałem o jakichś posprzedażowych wielkich problemach. Ot normalne sytuacje :)

Ruppceramika z tego co kojarzę to rzadkość u nas i z tym raczej możesz miec problemy posprzedażowe. Osobiście brałem ją pod uwagę

 

Ja sam nie wiedzieć czemu (czytaj nie pamiętam już powodu) wszedłem w dachówki BOGEN INNOVO 12 (model jakiś tam szlachetny heh). Bardzo ładne i miałem super cenę bo model jaki pierwotnie zamówiliśmy został wycofany z produkcji na kilka miesięcy. Nie wiem jak to będzie z reklamacjami itp bajerami. Na razie to posiadam w zapasie jakieś pół palety a z resztą to ....palce skrzyżowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody, schody... wiecie coś na ten temat? Poszukiwania czas zacząć. Podrzućcie jakieś sensowne namiary.

Może też wiecie, po ile kafelkarze teraz sobie liczą? Wiosna już niedługo, pora się przygotować. ;)

jestem na tym samym etapie, koszmar znowu. Jest tego tyle na rynku że aż głowa boli.

 

Taką ciekawostkę tylko zapodam, że baaaardzo długo z żoną szukaliśmy takich które by nam odpowiadały w 100% i nic nie znaleźliśmy (typowe), ale całkiem przypadkiem weszliśmy ostatnio do salonu Teko na Bielanach i przyznam że chyba poddamy się jednej z takich opcji jakie proponują. Generalnie szukamy schodów drewnianych z elementami stali (typowe ostatnio), wizualnie muszą być "jak najlżejsze" jak najprostrze (bez żadnych cudawianek) i ich schody nam pasują jako tako a i cena jest nieco niższa niż u normalnych schodziarzy.

Miał ktoś z nimi do czynienia może?

 

Dodam że jest jeszcze dwie firmy które robią podobne modele to RINTAL i nazwy nie pamiętam ale mają wystawkę w DOMARZE. Z tym że Rintal strasznie się ceni nie wiedzieć czemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jcałkiem przypadkiem weszliśmy ostatnio do salonu Teko na Bielanach

Miał ktoś z nimi do czynienia może?

 

Dodam że jest jeszcze dwie firmy które robią podobne modele to RINTAL i nazwy nie pamiętam ale mają wystawkę w DOMARZE. Z tym że Rintal strasznie się ceni nie wiedzieć czemu

Teko tanie? :o Jak ja się pytałem o swoje w Teko w... Domarze to wycenili mi na około 28000 :jawdrop: Uważam, że były śliczne, ale takimi pieniędzmi na schody nie dysponowałem.

Jakichś ich pracownik/współpracownik z Kępna miał swój zakład i produkował podobne modele. Chyba 15% taniej.

Rintala po łuku nie były tanie (choć tańsze niż Teko), ale moim zdaniem mało stabilne. W Plewiskach pod Poznaniem jest firma, która robi w podobnej cenie ale stabilniejsze i ładniejsze. Tak czy owak bałem się brać z daleka (Teko to Kraków, Plewiska to 130km) i robiłem miejscowymi rękami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem nowym piszącym na forum (czytam już od jakiegoś czasu), na początek wszystkich serdecznie witam :yes:

 

W tym tygodniu po prawie rocznej wojnie papierologicznej złożyliśmy do urzędu wniosek o pozwolenie na budowę. I tu chciałbym zadać pytanie czy, czy może orientujecie się ile we Wrocławiu trzeba czekać na wydanie decyzji przez urzędników. Wiem że ustawowo trwa to do 65 dni ale może macie jakieś doświadczenia z tym związane, czy nastawiać się na dwa miesiące czekania czy można spodziewać się zgody szybciej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności.

Ostatnio miałem okazję montować osprzęt dwóch firm - Berkera i Efapela.

Muszę powiedzieć, że to całkiem inna jakość.

Berker wyginał się, krzywił, ustawić go nie było łatwo, odstawał od ściany a klapki gniazd bryzgoszczelnych nie domykały.

Efapel jest dziecinnie prosty w montażu, łatwo go ustawić wypoziomować specjalną poziomicą.

 

http://images38.fotosik.pl/1347/e32ff44b52489d5cmc.jpg

 

http://images35.fotosik.pl/1169/e7636273e2c1cdcfmc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...